2003
همزمان با هفته مبارزه با مواد مخدر صورت گرفت

افتتاح نمایشگاه اعتیاد، مرگ خاموش در نوشهر

همزمان با هفته مبارزه با مواد مخدر، نمایشگاه اعتیاد، مرگ خاموش به مدت سه روز در بوستان ولایت شهرستان نوشهر افتتاح شد.

به گزارش نوشهرآنلاین، همزمان با هفته مبارزه با مواد مخدر، نمایشگاه اعتیاد، مرگ خاموش با حضور فرماندار، شهردار، ریاست اداره بهزیستی، نیروهای انتظامی و نظامی و روسای ادارات شهرستان نوشهر افتتاح شد.
 
رئیس اداره بهزیستی شهرستان نوشهر در حاشیه این نمایشگاه در گفت‌وگو با خبرنگار نوشهرآنلاین، گسترش معضل اعتیاد را در جامعه یک زنگ خطر عنوان کرد و اظهارکرد: امروز معضل اعتیاد از مسائل اجتماعی مهم در ایران است که بسیاری از افراد و خانواده‌ها را درگیر خود کرده که ما باید سعی در پیشگیری از آن داشته باشیم.
 
وی با بیان اینکه ایران به دلیل موقعیت جغرافیایی در واقع ترمینال توزیع مواد مخدر در دنیا محسوب می‌شود، افزود: سازمان بهزیستی به سبب این موضوع نیازمند حمایت دستگاه‌های مختلف در پیشگیری از این بلای خانمان‌سوز هستیم.
 
جواد بسطامی بیان کرد: این نمایشگاه عکس در هفته مبارزه با مواد مخدر تحت عنوان مرگ تدریجی به مدت سه روز در بوستان ولایت شهرستان نوشهر با همکاری فرمانداری، شهرداری، نیروی انتظامی، اعضاء کمیته فرهنگی مبارزه با موادمخدر، گروه همیاران سلامت‌روان شریعت پاک، مهدکودک‌ها، مراکز اقامتی میان‌مدت و NGOهای نوشهر برگزار می شود.
 
وی تصریح کرد: هدف از برگزاری این نمایشگاه آگاهی‌بخشی، ترویج و فرهنگسازی آحاد مردم به‌خصوص جوانان و نوجوانان با عوارض و آسیب‌های مواد مخدر به عنوان یک معضل اجتماعی که سر منشاء بسیاری از آسیب‌ها است، می‌باشد.
 
رئیس اداره بهزیستی شهرستان نوشهر با اشاره به اینکه نمایشگاه دیگری با عنوان اعتیاد در نگارخانه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نوشهر از سوم تیرماه برگزار می‌شود، گفت: اعزام کارشناسان به مساجد جهت ایراد سخنرانی در زمینه اعتیاد و مضرات آن، تیزر تبلیغاتی در تلویزیون شهری با عنوان اعتیاد، توزیع بروشور و بسته‌های فرهنگی با موضوع اعتیاد و حضور در نمازجمعه و ایراد سخنرانی با عنوان اعتیاد از دیگر برنامه‌های اداره بهزیستی نوشهر در این هفته است.
 
وی ادامه داد: با هماهنگی که با اتاق اصناف نوشهر انجام‌شد قرار بر این شد تا در سردر مغازه‌هایی که نمایشگر LED تبلیغاتی دارند شعارهای مربوط به این هفته به نمایش درآید.

لینک کوتاه خبر:

نظرات مردمی

جدیدترین خبرها

یادداشت ویژه

جواد خسروی- کارشناس ارشد مسائل سیاسی

اقتصاد، چرا و چگونه ؟

اینکه در جمهوری اسلامی ایران طی‎ ‎یک دهه اخیر توسط رهبر انقلاب‎ ‎نام‌گذاری سال‌ها‎ ‎به شعار اقتصادی تعلق‌گرفته و در انقلابی که مبنای اساسی آن تحول فکری فرهنگی بر اساس ‏فرهنگ و آیین دین مبین اسلام است به اقتصاد این‌گونه پرداخته‌شده و می‌شود، این سؤال را ‏در ذهن برخی‌ها ایجاد می‌کند که اقتصاد چرا و چگونه؟بازی های بومی و محلی نوشهر

معرفی بازی‌های بومی شهرستان نوشهر؛

فندوق‌کا

فندوق‌کا یکی از بازی‌های بومی و محلی مازندران است که بیش‌تر در منطقه غرب رواج دارد و افراد در هر شرایط و سنی می‌توانند این بازی را انجام دهند.