2003

یک هنرمند نقاشی با اشاره به اینکه باید زیبایی را به درون خودمان بیاوریم، گفت: من زمانی که شروع می‌کنم به نقاشی، روی بوم می‌نویسم، «خدایا! ممنونم امروز را به من هدیه دادی» و سعی می‌کنم بهترین طرح را بکشم.

به گزارش نوشهرآنلاین، طرح و رنگ جلوه می‌بخشد به جان بی جان بوم و این رسالت یک هنرمند است.

علی ملاحسینی از خطه‌ی سرسبز تنکابن ۵۲ ساله است و مهمان نوشهر. تحصیل کرده تئاتر از دانشکده تهران است ولی حدود۳۰ سال که به بوم سفید نقاشی جان می‌بخشد.

آن چه می خوانید ماحصل گفت و گوی ما با این هنرمند است:

این هنرمند درباره اولین تجربه نقاشی‌اش به خبرنگار ما گفت: برادرم یک خودکار قرمز داشت، من آن خودکار را گرفتم و شروع کردم به بازی کردن. جوهر خودکار ریخت روی کاغذ و من هم با دستم شروع کردم به کشیدن صورت بدون این که اصول نقاشی را بدانم؛ آن زمان من دبستانی بودم.

وی درباره سبک نقش برجسته نقاشی افزود: این یک تکنیکی جدید در هنر نقاشی است و من با استفاده از این طرح دوست داشتم مردم طرح را ببینند و بدانند هنوز زیبایی وجود دارد.

علی ملاحسینی نقاشی چهره شهدا را از تاثیرگذارترین طرح‌ها عنوان و خاطرنشان کرد: دوران جنگ کار من نقاشی چهره شهدا بود و بعد از مجروحیت چون دیگر نمی‌توانستم به جبهه بروم، عکس شهید را می‌کشیدم.

وی اظهارکرد: آن روزهایی که این طرح‌ها را می‌کشیدم مرا در مقابل بدی‌ها واکسینه کرد.

ملاحسینی با اشاره به اینکه باید زیبایی را به درون خودمان بیاوریم، تصریح کرد: وقتی شروع می‌کنم به نقاشی روی بوم می‌نویسم، «خدایا! ممنونم امروز را به من هدیه دادی» و سعی می‌کنم بهترین طرح را بکشم و بعد نقشی که خودم لذت می‌برم را می‌زنم.

وی با توجه به این که اکثر شهرهای ایران دارای آب و هوایی خشک است، اضافه کرد: برای این که بتوانیم صنعت گردشگری را در شمال ترویج دهیم خوب است به توریست هایی که از شهرهایی مثل یزد که کویری و خشک است، برای مسافرت می آیند هدایایی از این تابلو ها بدهیم تا طبیعت شمال بیشتر معرفی شود.

این هنرمند نقاشی با اشاره به اینکه در شهرهای دیگر ایران هم نمایشگاه برپاکرده است، اذعان داشت: علاوه بر ایران در ارمنستان هم نمایشگاه برپا کرده‌ام و  همچنین نقشه‌های گنبد ایروان که متعلق به ۲۷۰ سال پیش بود را ترمیم کردم.

وی قدم اول در هنر نقاشی را زیبایی بخسیدن به زندگی توصیف کرد و افزود: باید در انجام کارها دغدغه و انگیزه داشته باشیم تا به هدف برسیم، متاسفانه در کشور دغدغه زیبایی وجود ندارد.

ملاحسینی بیان کرد: در نقاشی ۲۰ درصد استعداد، ۷۰ درصد استمرار و ۱۰درصد باقی مانده متعلق به کسانی است که می‌توانند یک سبک جدید خلق کنند.

وی عدم حمایت مسئولین را مشکل اصلی هنرمند بیان کرد و  یادآور شد: متاسفانه برای یک هنرمند حمایت وجود ندارد، من برای برپایی نمایشگاه خودم در نوشهر سختی زیادی کشیدم، اطلاع رسانی برای نمایشگاه من در حد نامطلوب بود و این واقعاً برای من که مهمان این شهر بودم بسیار ناپسند بود.

لینک کوتاه خبر:

نظرات مردمی

جدیدترین خبرها

یادداشت ویژه

جواد خسروی- کارشناس ارشد مسائل سیاسی

اقتصاد، چرا و چگونه ؟

اینکه در جمهوری اسلامی ایران طی‎ ‎یک دهه اخیر توسط رهبر انقلاب‎ ‎نام‌گذاری سال‌ها‎ ‎به شعار اقتصادی تعلق‌گرفته و در انقلابی که مبنای اساسی آن تحول فکری فرهنگی بر اساس ‏فرهنگ و آیین دین مبین اسلام است به اقتصاد این‌گونه پرداخته‌شده و می‌شود، این سؤال را ‏در ذهن برخی‌ها ایجاد می‌کند که اقتصاد چرا و چگونه؟بازی های بومی و محلی نوشهر

معرفی بازی‌های بومی شهرستان نوشهر؛

بازی آغوزکا

در مازندران بازی‌های متنوعی با گردو انجام می‌شود که از آن می‌توان به اَتا بَزِن همه ره بَیر و چونه‌کا آغوز نام برد که در کجور رواج دارد.