2003

بر اساس تفاهم نامه همکاری بین استانداری مازندران و شرکت پرورش داده‌ها، استان مازندران به عنوان پایلوت توسعه آی تی کشور انتخاب و به زودی عملیات احداث برج آی تی کشور در استان آغاز می‌شود.

به گزارش نوشهرآنلاین، در پی سفر بهمن ماه سال جاری وزیر ارتباطات و فن آوری اطلاعات به مازندران و توافق انجام شده، تفاهم نامه 5 ماده‌ای بین ربیع فلاح جلودار، استاندار مازندران و احمد بیدآبادی، رئیس هیئت مدیره شرکت پرورش داده‌ها به امضا رسید که بر اساس آن، افزایش سطح مهارت و دانش حرفه‌ای دانش آموختگان دانشگاهی و مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای در سطح استان، کشور و کشورهای مجاور، ایجاد اکو سیستم سرمایه گذاری در حوزه فاوا در سطح استان، صادرات خدمات مهندسی و محصولات فاوا و راهیابی استان به بازارهای داخلی و بین‌المللی و گسترش دامنه و انتقال فعالیت‌های فن آورانه شرکت پرورش داده به منطقه مازندران و سایر مناطق کشور و کشورهای خارجی از جمله اهداف این موافقت‌نامه ذکر شده است.
استاندار مازندران در این مراسم ابراز امیدواری کرد تا هر چه سریعتر زمینه جذب فارغ التحصیلان و آموزش‌های آنان در استان فراهم شود.
به گزارش خبرنگار ما، با ایجاد اولین برج آی تی کشور در استان، مازندران به عنوان استان نمونه برای توسعه آی تی کشور انتخاب شد.

لینک کوتاه خبر:

نظرات مردمی

جدیدترین خبرها

یادداشت ویژه

جواد خسروی- کارشناس ارشد مسائل سیاسی

اقتصاد، چرا و چگونه ؟

اینکه در جمهوری اسلامی ایران طی‎ ‎یک دهه اخیر توسط رهبر انقلاب‎ ‎نام‌گذاری سال‌ها‎ ‎به شعار اقتصادی تعلق‌گرفته و در انقلابی که مبنای اساسی آن تحول فکری فرهنگی بر اساس ‏فرهنگ و آیین دین مبین اسلام است به اقتصاد این‌گونه پرداخته‌شده و می‌شود، این سؤال را ‏در ذهن برخی‌ها ایجاد می‌کند که اقتصاد چرا و چگونه؟بازی های بومی و محلی نوشهر

معرفی بازی‌های بومی شهرستان نوشهر؛

بازی آغوزکا

در مازندران بازی‌های متنوعی با گردو انجام می‌شود که از آن می‌توان به اَتا بَزِن همه ره بَیر و چونه‌کا آغوز نام برد که در کجور رواج دارد.