2003

دبیرخانه ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان نوشهر صبح امروز در شهرداری نوشهر با حضور اعضای کمیته و برخی از روسای ادارات افتتاح شد.

دبیرخانه ستاد سفرهای نوروزی شهرستان نوشهر  با حضور اعضای کمیته و برخی از روسای ادارات در شهرداری نوشهر افتتاح شد.

** آمادگی کامل برای خدمات‌رسانی به گردشگران

فرماندار نوشهر در این مراسم با اشاره به اینکه سال۹۴ مزین به نام حضرت زهرا(س) می‌باشد، اظهارداشت: اعضای ستاد با الگوگیری از بهار فاطمی آن را سرلوحه کارهای خود قرار دهند.

وی با بیان اینکه امسال سفرهای داخلی به واسطه وضعیت اقتصادی موجود کشور بیشتر از سفرهای خارجی صورت می‌گیرد، تصریح کرد: هر سال تعداد گردشگران نوروزی افزایش می‌یابد که این تلاش و خدمات‌دهی بیشتر ستاد را در جهت رفاه حال شهروندان و میهمانان می‌طلبد.

محمدعلی قمی اویلی با اشاره به اینکه مسئولیت‌های کمیته فرهنگی ستاد تسهیلات سفر به واسطه تقارن با ایام فاطمیه بیشتر شده است، افزود: باید تبلیغات محیطی مزین به نام حضرت زهرا(س) در ورودی‌های شهر‌ها و روستا انجام گیرد.

وی با اعلام اینکه امسال در زمینه پاکسازی محورها شهرستان نوشهر نسبت به سال‌های قبل از وضعیت مطلوبی برخوردار است، گفت: اقدامات خوبی را کمیته پاک‌سازی به همت شهرداران، بخشداران و دهیاران انجام داده است.

قمی اویلی با اشاره به اینکه تمام مراکز درمانی، بیمارستان‌ها و امکانات در بخش سلامت در نوشهر فعال است، خاطرنشان کرد: امسال کمیته هلال احمر و امداد و نجات نیز به طور مستقل به دیگر کمیته‌ها اضافه شده است که به همراه بقیه کمیته‌ها به گردشگران خدمات‌رسانی می‌کنند.

وی کمیته آمار، اطلاع‌رسانی و تبلیغات را یکی از کمیته‌های مهم این ستاد برشمرد و عنوان داشت: در ایام تعطیلات که روزنامه‌ها و برخی از هفته‌نامه‌ها تعطیل هستند، خبرگزاری‌ها، پایگاه‌های خبری و صدا و سیما نقش مهمی در اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی دارند.

فرماندار نوشهر در پایان یادآور شد: تمامی شرایط در شهرستان نوشهر مهیای خدمات‌رسانی به مسافران نوروزی است.

دبیرخانه ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان نوشهر افتتاح شد** آمادگی نوشهر  برای پذیرش ۹۰۰۰نفر گردشگر در هر روز

سرپرست اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نوشهر با اعلام اینکه جمع ظرفیت اسکان شهرستان نوشهر 9000 نفر در هر روز است، از مسئولین کمیته‌ها و ادارات شهرستان خواست تا گزارش روزانه را در ساعت ۸صبح هر روز به دبیرخانه ارسال کنند.

وی با بیان اینکه نظارت بر تاسیسات گردشگری روزانه در قالب ۲ اکیپ انجام می‌شود، تصریح کرد: کمیته نظارت که شامل نمایندگان تام‌الاختیار مسئولان کمیته‌ها است از مراکز بهداشتی و خدماتی شهرستان بازدید می‌کنند.

مهدی اسحاقی با اشاره به اینکه روزانه هر اداره طی جدول زمان‌بندی ارسال‌شده یک ماشین در اختیار دبیرخانه ستاد تسهیلات سفر قرار می‌دهد، اضافه کرد: تعداد ۵۰هزار جلد بروشور تهیه شده است که آماده توزیع بین مسافران نوروزی است.

لینک کوتاه خبر:

نظرات مردمی

جدیدترین خبرها

یادداشت ویژه

جواد خسروی- کارشناس ارشد مسائل سیاسی

اقتصاد، چرا و چگونه ؟

اینکه در جمهوری اسلامی ایران طی‎ ‎یک دهه اخیر توسط رهبر انقلاب‎ ‎نام‌گذاری سال‌ها‎ ‎به شعار اقتصادی تعلق‌گرفته و در انقلابی که مبنای اساسی آن تحول فکری فرهنگی بر اساس ‏فرهنگ و آیین دین مبین اسلام است به اقتصاد این‌گونه پرداخته‌شده و می‌شود، این سؤال را ‏در ذهن برخی‌ها ایجاد می‌کند که اقتصاد چرا و چگونه؟بازی های بومی و محلی نوشهر

معرفی بازی‌های بومی شهرستان نوشهر؛

بازی آغوزکا

در مازندران بازی‌های متنوعی با گردو انجام می‌شود که از آن می‌توان به اَتا بَزِن همه ره بَیر و چونه‌کا آغوز نام برد که در کجور رواج دارد.