2003

ایران دوازدهمین بازار بزرگ خودروهای سواری در جهان شناخته شد و ۱ میلیون و ۱۰۶ هزار دستگاه خودرو سواری در ایران طی سال گذشته به فروش رسید که این رقم تقریبا برابر با کل فروش خودرو سواری در قاره آفریقا بوده است.

به گزارش نوشهرآنلاین، سازمان بین المللی سازندگان وسایل نقلیه موتوری ایران را دوازدهمین بازار بزرگ خودروهای سواری در جهان معرفی کرده است.

بر اساس آمار ارائه شده از سوی این موسسه بین المللی در سال 2014 بالغ بر 1 میلیون و 106 هزار دستگاه خودرو در ایران فروش رفت که این رقم تنها از میزان فروش خودرو در 11 کشور جهان کمتر بوده است.

فروش خودروهای سواری در ایران طی سال 2014 معادل 1.7 درصد کل فروش خودروهای سواری در جهان بوده است. کل خودروهای سواری فروش رفته در جهان طی سال 2014 بالغ بر 64.97 میلیون دستگاه اعلام شده است.

بازار خودروهای سواری در ایران طی سال 2014 تقریبا به اندازه بازار کل قاره آفریقا در این سال بوده است. در سال 2014 بالغ بر 1.23 میلیون دستگاه خودرو سواری در کل قاره آفریقا به فروش رسیده است که تنها 124 هزار دستگاه از ایران بیشتر بوده است.

بر اساس این گزارش فروش خودروهای سواری در ایران طی سال 2014 نسبت به سال قبل از آن رشد 60 درصدی داشته است. فروش این محصولات در جهان نیز رشد 3 درصدی داشته است.

چین بزرگترین بازار فروش خودروهای سواری در سال 2014 شناخته شده است. 19.7 میلیون دستگاه خودرو سواری در چین طی این سال فروخته شده است. آمریکا با فروش 7.6 میلیون دستگاه در رتبه دوم و ژاپن با 4.69 میلیون دستگاه در رتبه سوم از این نظر قرار گرفته اند.

سایر کشورهایی که بالاتر از ایران در این رده بندی قرار گرفته اند عبارتند از: فرانسه 1.79 میلیون دستگاه، آلمان 3 میلیون دستگاه، ایتالیا 1.36 میلیون دستگاه، انگلیس 2.47 میلیون دستگاه، روسیه 2.2 میلیون دستگاه، برزیل 2.5 میلیون دستگاه، هند 2.57 میلیون دستگاه و کره جنوبی 1.35 میلیون دستگاه.

بر اساس این گزارش طی دوره 10 ساله 2005 تا 2014 بالغ بر 10 میلیون و 143 هزار دستگاه خودرو سواری در ایران به فروش رسیده است.

اخبار مرتبط با این خبر

لینک کوتاه خبر:

نظرات مردمی

ارسال نظر

جدیدترین خبرها

آپــارات

یادداشت ویژه

انتخابات شوراها در نوشهر چه گذشت؟

تبلیغات ناعادلانه و رأی‌های ناپاک شهر نوشهر

در این انتخابات این دوره شورای شهر در نوشهر، با خرید آرا، زنگ خطر جدی برای دوره بعد به صدا در آمد تا جایی که معدود ‏کاندیداها اعتراف کردند که ای کاش جای ناهار و شام‌دهی، هزینه خرید آرا می‌کردیم‌. ‏یادداشت/

شهروند دانا

شهروند دانا می‌داند که چگونه باید تصمیم بگیرد و در چه جهتی عمل کند. با این توصیف وقت انتخابات که فرا می‌رسد نه به «احزاب»‌، نه «گروه‌ها» و نه حتی به «چلوکباب» رأی می‌دهد! که رأی او رأی به فکر و برنامه است.هیئت های نوشهر

بازی های بومی و محلی نوشهر