2003

نماینده ولی‌فقیه در امور حج و زیارت با اشاره به اینکه آل‌سعود به دنبال این بود که تمام جان‌باختگان را در عربستان دفن کند، گفت: موضع‌گیری به موقع مقام معظم رهبری گشایشی در انتقال جان‌باختگان فاجعه منا به کشور حاصل کرد.

به گزارش نوشهرآنلاین، حجت الاسلام و المسلمین سیدعلی قاضی عسکر صبح امروز در دیدار با آیت الله نوری همدانی با اشاره به اینکه مدیریت حج امسال طبق روال سال‌های گذشته و حتی بهتر و منظم‌تر از قبل انجام شد، اظهار داشت: مراسم‌های دعای کمیل، دعای عرفه و مراسم برائت در حج امسال همه با شکوه بسیاری انجام شد.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با بیان اینکه در دیپلماسی حج هم موفق عمل کرده‌ایم، افزود: با مسئولان 30 کشور در ایام حج دیدار داشتیم، وزیر حج اندوزی، وزیر دیانت ترکیه و وزیر اوقاف اردن از جمله مسئولانی بودند که با آن‌ها دیدار داشتیم.

وی با تاکید بر اینکه این دیدار‌ها در طول سال هم سبب ارتباطات بیشتر با کشورهای مسلمان می‌شود، خاطرنشان کرد: اداره حج توسط ایران الگو بسیاری از این کشور‌ها قرار گرفته و خود به این الگو قرار گرفتن ایران اعتراف کرده‌اند.

قاضی عسکر با بیان اینکه رشد معنوی مردم در حج امسال بسیار چشم گیر بود، تصریح کرد: پرهیز از بازارگردی که مقام معظم رهبری بسیار بر آن تاکید داشتند به عینه دیده شد و بر اساس آمار سازمان هواپیمایی کشور 14 درصد از بار مسافران نسبت به سال گذشته کاسته شده بود.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با اشاره به اینکه توجه به نماز و قرآن در جلسات کاروان‌ها بسیار مشهود بود، تاکید کرد: 2 حادثه فاجعه منا و سقوط جرثقیل کل اداره حج را تحت تاثیر قرار داد.

وی با تاکید بر اینکه در فاجعه منا برای ما 462 جان‌باخته به همراه داشت، خاطرنشان کرد: هنوز هم 36 نفر از زائران ایرانی مفقود هستند و 29 نفر هم در عربستان دفن شده‌اند.

قاضی عسکر با اشاره به اینکه آمار جان‌باختگان بر اساس آمار خود عربستان به بیش از 7 هزار و 500 نفر رسیده است، افزود: با سخنان مقام معظم رهبری و اعلام موضع ایشان در کار انتقال جان‌باختگان گشایشی حاصل شد در حالی که عربستان تلاش می‌کرد همه جان‌باختگان را در‌‌ همان جا دفن کنند، همان طور که کشته شدگان بسیاری از کشور‌ها را دفن کرده و مسئولان این کشور‌ها هم پیگیر زائران خود نشدند.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با بیان اینکه اگر مسئولان سعودی به موقع عمل می‌کردند بیش از نیمی از این افراد نجات می‌یافتند، تصریح کرد: همان طور که در مرحله اولیه امداد مسئولان بعثه مقام معظم رهبری توانستند 500 نفر از حجاج را نجات دهند.

وی با بیان اینکه 13 نفر از افراد بعثه مقام معظم رهبری هم جان خود را از دست داده‌اند، افزود: نباید بگذاریم این فاجعه فراموش شود و باید با پیگیری حقوقی این مسئله ابعاد متفاوت این فاجعه را روشن کرده و پیگیر حقوق جان‌باختگان و خانواده‌های آن‌ها باشیم.

اخبار مرتبط با این خبر

لینک کوتاه خبر:

نظرات مردمی

ارسال نظر

جدیدترین خبرها

آپــارات

یادداشت ویژه

اندر احوالات این روزهای انتخاب شهردار نوشهر

شورای شهر، شورای شهرداری نیست ‏

متاسفانه آن اندازه که این روزها از سوی مبلغان، دلواپسان، شهردارسازان و برندسازان، روزمه و عملکرد از کاندیداهای ‏احتمالی مجازی دیدیم و شنیدیم در زمان انتخابات از کاندیداهای شورا که با رأی مردم انتخاب می‌شوند ندیدیم. ‏تابوی ارائه برنامه از سوی نامزدهای شهرداری نوشهر شکست

ارائه عمومی برنامه‌های مدون از سوی نامزدها پیش از ورود به شهرداری به معنای احترام به شهروندان و تاییدی است بر رفتار ‏دلسوزانه مدیرانی که ارتقاء سطح کیفی زندگی شهروندان را بر تصدی مناصب شهری ارجح می‌دانند.‏هیئت های نوشهر

بازی های بومی و محلی نوشهر