2003

کارگاه آموزشی سلامت روان بانوان با حضور نمایندگان بانوان دستگاه‌های اجرائی و نمایندگان تشکل‌های غیر دولتی در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان نوشهر برگزار شد.

به گزارش نوشهرآنلاین، کارگاه آموزشی سلامت روان بانوان به همت امور بانوان فرمانداری و با همکاری اداره بهداشت و درمان نوشهر با حضور نمایندگان بانوان دستگاه‌های اجرائی و نمایندگان تشکل‌های غیر دولتی در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان نوشهر برگزار شد.

مسئول امور بانوان و خانواده فرمانداری نوشهر در این جلسه وظایف دفتر امور بانوان و خانواده فرمانداری را آگاهی‌بخشی و دانش‌افزایی زنان و مردان جامعه بیان کرد و گفت: اگر یک زن مهارت‌های زندگی را به‌طور صحیح بیاموزد ابن مهارت به نفع کل خانواده خواهد بود.

وی به مهارت تغذیه سالم به عنوان یکی از مهارت‌های ضروری برای بانوان اشاره و اظهار کرد: بانوان اگر بتوانند مهارت‌های لازم برای تغذیه سالم در خانواده را بدست بیاورند می‌توانند در اقتصاد و سلامت خانواده موثر باشند.

مرضیه یوسفیان خاطر نشان کرد: دختران جوان نیز که تشکیل زندگی می‌دهند به دلیل نداشتن مهارت‌های زندگی دچار چالش می‌شوند که نقش خانواده در این زمینه مهم است و آموزش مهارت‌های زندگی مشترک هم می‌تواند از بروز بسیاری از آسیب‌ها در خانواده جلوگیری کند.
 
وی بر نقش زنان در تحکیم بنیان خانواده تاکید کرد و افزود: خانواده به عنوان اولین و تأثیرگذار ترین نهاد در تربیت فرزندان برای حضور در جامعه نقش به‌سزایی در پیشگیری از آسیب های اجتماعی در فرزندان ایفاء می‌کند.
 
مسئول امور بانوان و خانواده فرمانداری نوشهر با اشاره به اهمیت مقوله بهداشت روانی تصریح کرد: ارتقاء کیفیت ارتباط اعضاء خانواده در راستای ارتقاء سلامت روان از اهداف برگزاری این کارگاه آموزشی به شمار می رود.

وی با بیان اینکه اگر مادران ما شاد باشند جامعه‌ای فعال و پویا خواهیم داشت به افزایش آمار طلاق به‌ویژه طلاق عاطفی در جامعه اشاره کرد و بر تقویت تحکیم بنیان خانواده برای جلوگیری از بسیاری از آسیب‌های اجتماعی در جامعه تاکید کرد.

وی با بیان اینکه تاکنون 35 کارگاه آموزشی در سال 94 توسط دفتر امور بانوان و خانواده فرمانداری نوشهر در جهت دانش‌افزایی و آموزش مهارت‌ها برگزار شده است، از برپایی نمایشگاه پوشش مد ایرانی و اسلامی در نوشهر خبر داد.

یوسفیان با اشاره به اینکه در این نمایشگاه از طراحان مد نوشهر و شهرستان‌های همجوار دعوت می‌شود، ادامه داد:  این نمایشگاه با هدف ترویج سبک زندگی اسلامی - ایرانی در راستای الگوسازی پوشش مناسب اجتماعی بانوان برگزار می‌شود.

وی در پایان عدم آگاهی زنان از حقوق شهروندی خود را بزرگترین مشکل زنان در جامعه ما عنوان کرد و افزود: متاسفانه زنان ما تا زمانی که نسبت به حقوق شهروندی خود آگاهی نداشته باشند نمی‌توانند حق خود را به درستی مطالبه كنند.
 

کارگاه آموزشی سلامت روان بانوان در نوشهر برگزار شد

 

** ضرورت آموزش مهارت‌های زندگی به زنان

مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان نوشهر نیز در این کارگاه آموزشی گفت: این کمیته با محوریت تمرکز بر جامعه زنان شهرستان با اعلام برنامه‌های عملیاتی سه ماهه تا پایان سال 94 در فرمانداری نوشهر تشکیل شد.

وی هدف از برگزاری این کارگاه آموزشی را ارتقای وضعیت بهداشت و سلامت جسمی روانی و اجتماعی افراد عنوان کرد و افزود: تیم تخصصی مجری برنامه‌ها شامل پزشک خانواده شهری، کارشناس سلامت روان، کارشناس تغدیه وکارشناس مامایی و زنان است.

مژگان کاووسی با بیان اینکه اجرای کارگاه‌های آموزشی این تیم با مشارکت کلیه ادارات در زمان و محل مقرر صورت می‌پذیرد اظهار امیدواری کرد تا با اجرای برنامه‌های این کمیته مهارت‌های ضروری زندگی در زنان شهرستان ارتقا یابد تا به خروجی واقعی که توانمندسازی زنان در سلامت خود و بهبود آن و در دید بزرگتر سلامت خاتواده و جامعه است دست یابد.

وی تاکید کرد: این کمیته می‌خواهد رسالت اصلی یک مادر که همسرپروری و فرزندپروری است را به صورت مهارتی به زنان آموزش دهد، ضریب امنیت سلامت را در سطح شهرستان بالا ببرد و با توانمندسازی زنان، کیفیت زندگی در خانواده و به تبع آن در جامعه را ارتقاء دهد.

مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان نوشهر برنامه‌های کارگاه آموزشی سلامت روان بانوان را تا پایان امسال برپایی کارگاه‌های آموزشی مدیریت استرس کارکنان، بهداشت روانی زنان سال‌خورده، بررسی وضعیت حجاب با سلامت روانی زنان، فرزندپروری، مهارت پیشگیری از اعتیاد در زنان میان‌سال و مهارت ارتباطی برای دانشجویان بیان کرد.

وی در پایان یادآور شد: در راستای ارتقاء سطح سلامت جامعه، کمپین ملی کاهش مصرف نمک، چربی و شکر از 29 آذر به مدت یک‌ماه همزمان با سایر نقاط کشور در شهرستان نوشهر نیز به اجرا درآمد.
 

کارگاه آموزشی سلامت روان بانوان در نوشهر برگزار شد

 

کارگاه آموزشی سلامت روان بانوان در نوشهر برگزار شد

 

کارگاه آموزشی سلامت روان بانوان در نوشهر برگزار شد

 

کارگاه آموزشی سلامت روان بانوان در نوشهر برگزار شد

 

کارگاه آموزشی سلامت روان بانوان در نوشهر برگزار شد

لینک کوتاه خبر:

نظرات مردمی

جدیدترین خبرها

یادداشت ویژه

جواد خسروی- کارشناس ارشد مسائل سیاسی

اقتصاد، چرا و چگونه ؟

اینکه در جمهوری اسلامی ایران طی‎ ‎یک دهه اخیر توسط رهبر انقلاب‎ ‎نام‌گذاری سال‌ها‎ ‎به شعار اقتصادی تعلق‌گرفته و در انقلابی که مبنای اساسی آن تحول فکری فرهنگی بر اساس ‏فرهنگ و آیین دین مبین اسلام است به اقتصاد این‌گونه پرداخته‌شده و می‌شود، این سؤال را ‏در ذهن برخی‌ها ایجاد می‌کند که اقتصاد چرا و چگونه؟بازی های بومی و محلی نوشهر

معرفی بازی‌های بومی شهرستان نوشهر؛

فندوق‌کا

فندوق‌کا یکی از بازی‌های بومی و محلی مازندران است که بیش‌تر در منطقه غرب رواج دارد و افراد در هر شرایط و سنی می‌توانند این بازی را انجام دهند.