2003

فرماندارنوشهر با اشاره به ضرورت حوزه‌های فرهنگی گردشگری افزود: باید سفرها ومسافرت‌ها در قالب تور سوق داده شود که این امر موجب کاهش بار ترافیکی می‌شود.

به گزارش نوشهرآنلاین، محمدعلی قمی اویلی در حاشیه بازدید از منطقه نمونه گردشگری سیترای نوشهر با تبریک سال نو و تاکید بر معطر بودن سال 94 به بهارفاطمی گفت: با توجه به همزمانی ایام نوروز با ایام فاطمیه لازم است تا حرمت این ایام  از سوی مسافران نگه داشته شود.

وی با توجه به نام گذاری سال 94 به سال دولت و ملت، همدلی و همزبانی از سوی مقام معظم رهبری بر لزوم فرهنگ سازی و اطلاع رسانی بیشترشعار امسال تاکید و اذعان داشت: دولت و ملت با همکاری هرچه بیشتر می‌توانند برنامه‌های سیاسی ،اجتماعی و اقتصادی کشور را در سال پیش رو به بهترین شکل به پیش ببرند و در این راستا با برنامه ریزی‌های دولت خدمت‌گزار و به لطف الهی امسال سال پربرکت و سرشار ازموفقیت برای ملت ایران خواهد بود.

  فرماندار نوشهربا اشاره به فعالیت این ستاد در روزهای گذشته خاطرنشان کرد: این ستاد فقط برای خدمات‌رسانی به مسافران و گردشگران نیست بلکه باید نسبت به خدمات‌دهی بسیارمطلوب به شهروندان اهتمام ویژه‌ای داشته باشد.

قمی اویلی باتوجه به خدمات شبانه‌روزی دبیرخانه ستاد تسهیلات خدمات سفراظهارداشت : اعضای کمیته‌ها در قالب گشت‌های نظارتی بر روند فعالیت اماکن و واحدها و مناطق گردشگری و تفرجگاهی نظارت ویژه دارند.

وی با بیان آنکه از 28 اسفند 93 تا دومین روز تعطیلات نوروزی 94 نسبت به سال گذشته در این زمان، شهرستان نوشهر از افزایش حضور مسافران نوروزی برخوردار بوده است گفت: 135 هزار مسافر شب در نوشهرتا دومین روز تعطیلات اقامت داشتند.

فرماندار نوشهر با توجه به همگرایی مطلوبی که درمیان مسئولان نهادهای ذیربط وجود دارد خاطرنشان کرد: باتوجه به آمادگی نهادها درجهت ارائه خدمات بهتر به میهمانان نوروزی ایجاد شده پیش بینی می‌شود استقبال مسافران و گردشگران به شهرستان بیشتر از سال گذشته باشد.

رئیس ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان نوشهر با اشاره به ضرورت حوزه‌های فرهنگی گردشگری افزود: باید سفرها ومسافرت‌ها در قالب تور سوق داده شود که این امر موجب کاهش بار ترافیکی می‌شود.

قمی اویلی همچنین از تهیه بیش از 50 هزار عدد بروشور با محتوای معرفی جاذبه‌های گردشگری و فرهنگ ترافیکی برای مسافران و گردشگران دراین ایام خبرداد وافزود: مسافران با دراختیارداشتن این بروشورها به آسانی با مناطق گردشگری و جاذبه‌های طبیعی آشنا شده و به نحو مطلوب از این امکانات بهره کافی خواهند برد.

گفتنی است شهرستان نوشهر به عنوان یکی از شهرستان‌های گردشگری درغرب مازندران، سالانه میزبان میلیون‌ها مسافر و گردشگر است.

لینک کوتاه خبر:

نظرات مردمی

جدیدترین خبرها

یادداشت ویژه

جواد خسروی- کارشناس ارشد مسائل سیاسی

اقتصاد، چرا و چگونه ؟

اینکه در جمهوری اسلامی ایران طی‎ ‎یک دهه اخیر توسط رهبر انقلاب‎ ‎نام‌گذاری سال‌ها‎ ‎به شعار اقتصادی تعلق‌گرفته و در انقلابی که مبنای اساسی آن تحول فکری فرهنگی بر اساس ‏فرهنگ و آیین دین مبین اسلام است به اقتصاد این‌گونه پرداخته‌شده و می‌شود، این سؤال را ‏در ذهن برخی‌ها ایجاد می‌کند که اقتصاد چرا و چگونه؟بازی های بومی و محلی نوشهر

معرفی بازی‌های بومی شهرستان نوشهر؛

بازی آغوزکا

در مازندران بازی‌های متنوعی با گردو انجام می‌شود که از آن می‌توان به اَتا بَزِن همه ره بَیر و چونه‌کا آغوز نام برد که در کجور رواج دارد.