2003

سخنرانی‌های پیش از خطبه حسن رحیم‌پور ازغدی در نماز جمعه تهران به دنبال فشار مقامات اجرایی متوقف شده است.

به گزارش نوشهرآنلاین، از خرداد ماه 93 حسن رحیم پور ازغدی به دعوت ستاد نماز جمعه تهران برای سخنرانی در پیش از خطبه های نماز جمعه دعوت کرده بود و به صورت منظم این سخنرانی ها برگزار می شد، اما پس از نماز جمعه 22 آبانماه، دعوت از رحیم پور به صورت ناگهانی متوقف، و سلسله مباحثی که وی با موضوع «خطر خروج از خط امام» آغاز کرده بود، ناتمام ماند.
 
حجت الاسلام سید رضا تقوی رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه در پاسخ به سوالی درباره علت توقف این سخنرانی ها، متولی برنامه رحیم پور را ستاد نماز جمعه تهران دانست و درباره این موضوع اظهار بی اطلاعی کرد. ستاد نماز جمعه تهران اما تاکنون توضیحی در این باره ارائه نکرده است.
 
شنیده ها حاکی است علت لغو سخنرانی های رحیم پور ناراحتی برخی مقامات اجرایی از انتقادات وی درباره رویکرد و عملکرد دولت یازدهم و فشار به ستاد نماز جمعه تهران برای توقف این سخنرانی ها بوده است.
 
در گزارش های رسانه‌های دولتی از سخنرانی‌های رحیم پور، ناراحتی مقامات اجرایی از محتوای این سخنرانی ها مشاهده می شود. از جمله خبرگزاری ایسنا در موردی با انتخاب تیتر «کنایه های رحیم پورازغدی به دولت یازدهم در نماز جمعه» می نویسد:‌ «سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه تهران ضمن دفاع تمام قد از شعار « مرگ بر آمریکا » سیاست خارجی دولت یازدهم را به شدت مورد انتقاد قرار داد».
 
حجت الاسلام روحانی رئیس جمهور دوازدهم مرداد ماه در مراسم تنفیذ حکم ریاست جمهوری خود گفته بود «خدایا به تو پناه می‌برم از استبداد رای و عجله در تصمیم گیری و تقدم نفع شخصی و گروهی به منافع مردم. همچنین به تو پناه می‌برم از بستن دهان منتقدان و رقیبان». 22 خردادماه 93 نیز وی از رویکرد دولت برای برخورد توام با ادب و احترام و کرامت با منتقدان خبر داده بود: «دولت در برابر همه موافقان، حامیان، منتقدان و حتی مخالفان سر تکریم و تعظیم فرود می‌آورد. گرچه گروهی با زبان تکریم با دولت سخن نگویند، اما پاسخ ما به آنها با ‌ادب و احترام و کرامت خواهد بود و ما برای صلح، آشتی و برادری کنار جمع شده‌ایم».

لینک کوتاه خبر:

نظرات مردمی

جدیدترین خبرها

یادداشت ویژه

جواد خسروی- کارشناس ارشد مسائل سیاسی

اقتصاد، چرا و چگونه ؟

اینکه در جمهوری اسلامی ایران طی‎ ‎یک دهه اخیر توسط رهبر انقلاب‎ ‎نام‌گذاری سال‌ها‎ ‎به شعار اقتصادی تعلق‌گرفته و در انقلابی که مبنای اساسی آن تحول فکری فرهنگی بر اساس ‏فرهنگ و آیین دین مبین اسلام است به اقتصاد این‌گونه پرداخته‌شده و می‌شود، این سؤال را ‏در ذهن برخی‌ها ایجاد می‌کند که اقتصاد چرا و چگونه؟بازی های بومی و محلی نوشهر