2003
مدیرکل بهزیستی استان مرکزی:

نگاه نسبت به معلولین باید دانش‌محور باشد

مدیرکل بهزیستی استان مرکزی، اشتغال معلولین را یکی از راه‌های استقلال و بهبود وضعیت اقتصادی آنها دانست و گفت: نگاه نسبت به معلولین باید دانش‌محور و توانمندکردن آنها به منظور ایجاد اشتغال باشد.

به گزارش نوشهر آنلاین، بهروز رفیعی بعد از ظهر امروز در آیین افتتاح مرکز آموزشی و توانبخشی حرفه‌ای معلولان جسمی حرکتی استان مرکزی در روستای چقا اظهار کرد: بهزیستی در سنوات گذشته در حوزه خدمات رسانی به معلولین آسیب فراوانی را متحمل شده است.

وی با اشاره به نگاه حمایتی برای معلولین در سال‌های پیشین بیان کرد: این نگاه در دولت تدبیر و امید به سمت توانمندسازی معلولین تغییر پیدا کرده است.

رفیعی با مهم برشمردن مسأله اشتغال معلولین استان تصریح کرد: افتتاح این مرکز آموزشی و توانبخشی حرفه‌ای، اشتغال 50 نفر از معلولین استان را فراهم کرده‌ است که امیدواریم تا پایان سال چند پروژه همانند این مرکز در نقاط مختلف استان ایجاد شود.

رئیس جامعه معلولین استان مرکزی نیز با اشاره به اینکه جامعه معلولین استان مرکزی از سال 92 تأسیس شده ‌است، گفت: هدف اصلی از افتتاح مرکز آموزشی و توانبخشی حرفه‌ای معلولان جسمی حرکتی بحث اشتغال و خودکفایی این عزیزان است.

مصطفی چقایی بیان کرد: با توجه به اینکه دولت نمی‌تواند همچون گذشته به معلولان خدمات‌رسانی کند، به همین دلیل تعاونی تلاشگران توانمند ایلیا به منظور توانمندسازی معلولین تشکیل و در این زمینه مرکز آموزشی و توانبخشی حرفه‌ای معلولان جسمی حرکتی در روستای چقای اراک احداث شده است.

وی ادامه داد: در این مرکز آموزشی حدود 50 نفر از معلولین در رشته‌های صنایع دستی، گلیم بافی و فرش بافی آموزش‌های لازم را فرا می‌گیرند به طوری که پس از آموزش مواد اولیه در اختیار آنها قرار می‌گیرد، همچنین تدابیری هم برای فروش تولیدات این مرکز در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به اینکه خوشبختانه مشکلی در بحث آموزش معلولان وجود ندارد، افزود:  معلولان از صبح تا ظهر در این مرکز فعالیت می‌کنند و پس از اتمام آموزش با استفاده از سرویس‌هایی که با همکاری شورای کلانشهر اراک برای رفت و آمد آنها در نظر گرفته شده به منزل باز می‌گردند.

رئیس جامعه معلولین استان مرکزی با اشاره به خرید اقساطی دستگاه‌های مورد نیاز برای اشتغال معلولان در این مرکز اظهار کرد: هم‌اکنون برای راه‌اندازی بخش چاپ حدود 10 الی 50 تن رول کاغذ نیاز است.

وی ادامه داد: با توجه به مشکل سرمایه در گردش امیدواریم استانداری و فرمانداری در بحث تهیه لوازم ما را یاری کنند، همچنین به منظور کمک به اشتغال معلولان تأمین کاغذ ادارات خود را از این مرکز تهیه کنند.

لینک کوتاه خبر:

نظرات مردمی

جدیدترین خبرها

یادداشت ویژه

جواد خسروی- کارشناس ارشد مسائل سیاسی

اقتصاد، چرا و چگونه ؟

اینکه در جمهوری اسلامی ایران طی‎ ‎یک دهه اخیر توسط رهبر انقلاب‎ ‎نام‌گذاری سال‌ها‎ ‎به شعار اقتصادی تعلق‌گرفته و در انقلابی که مبنای اساسی آن تحول فکری فرهنگی بر اساس ‏فرهنگ و آیین دین مبین اسلام است به اقتصاد این‌گونه پرداخته‌شده و می‌شود، این سؤال را ‏در ذهن برخی‌ها ایجاد می‌کند که اقتصاد چرا و چگونه؟بازی های بومی و محلی نوشهر

معرفی بازی‌های بومی شهرستان نوشهر؛

چاله‌کا

هر وقت که جوانان و بزرگترها فرصت داشته باشند این بازی انجام می‌شود ، حتی در فصل زمستان اگر زمین مناسب باشد هم می‌توان بازی کرد، معمولاً برای هر گروهی 15 دقیقه وقت لازم است.