2003

مراسم راهپیمایی 13 آبان هم‌زمان با سایر شهرهای کشور با حضور دانش‌آموزان، دانشجویان و اقشار مختلف مردم و جمعی از مسئولان در نوشهر برگزار شد.

به گزارش نوشهرآنلاین، مراسم راهپیمایی 13 آبان هم‌زمان با سایر شهرهای کشور با حضور دانش‌آموزان، دانشجویان و اقشار مختلف مردم و جمعی از مسئولان در نوشهر برگزار شد.

تظاهرات ضد استکباری یوم‌الله 13 آبان از ساعت 10 صبح آغاز و علی شادمان فرماندار نوشهر در این مراسم سخنرانی کرد.

شرکت‌کنندگان در این راهپیمایی شعارهایی همچون «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر اسرائیل»، «این همه لشکر آمده به عشق رهبر آمده»، «ایرانی می‌میرد سازش نمی‌پذیرد»، «دانشجو می‌میرد سازش نمی‌پذیرد» و ... سرمی‌دهند.

راهپیمایان نوشهری پرچم‌های سه‌رنگ کشورمان را حمل می‌کنند و تصاویری از مقام معظم رهبری و امام خمینی (ره) را در دست دارند.

پلاکاردهایی نیز با مضامین "مطیع امر رهبریم"، " خودتان را برای ادامه مبارزه با استکبار آماده کنید"، " ملت ما بیدار است از فتنه‌گر بیزار است" و... در دست راهپیمایان قرار داشت.
 

13 آبان نماد استکبارستیزی ملت ایران/ تسخیر لانه جاسوسی یک حرکت انقلابی و عقلانی بود

 


** حماسه 13 آبان، شکستی مفتضحانه برای آمریکا

یک کارشناس مذهبی در گفت‌وگو با خبرنگار ما با بیان اینکه مساله استکبار، یک مساله قرآنی است، اظهار کرد:  مبارزه با آمریکا، دارای ریشه عمیق مکتبی است و نه یک مبارزه شعاری و احساسی و یا موسمی و تاکتیکی.

وی سخن امام خمینی(ره) که " آمریکا شیطان بزرگ است" را درس بزرگ روزگار ما بیان کرد و گفت: ابلیس به عنوان رئیس همه شیطان‌های عالم، فقط می‌تواند انسان‌ها را اغواء، فریب و وسوسه کند و نه بیشتر اما آمریکا اغواء ، کشتار، تحریم و عهدشکنی هم می‌کند.

حجت‌الاسلام علی محمدی خاطرنشان کرد: اینکه راهپیمایی 13 آبان هر سال پرشورتر از سال‌های گذشته برگزار می‌شود نشان‌دهنده این است که برای ملت عاشورایی، شهید پرور و استکبار ستیز ایران شعار «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر استکبار» همچنان به عنوان اصلی‌ترین و مهم‌ترین شعار است و این‌که هیچ‌گاه اجازه دخالت به بیگانگان را نمی‌دهند.

وی حماسه 13 آبان را شکستی مفتضحانه برای آمریکا عنوان کرد و گفت: حتی آمریکایی‌ها برای آزادی گروگان‌های خود با حادثه‌ای مثل طبس روبرو شدند که باز هم در آن شکست دیگری را متحمل شدند.

این کارشناس مذهبی در پایان تاکید کرد: در سال‌های اخیر برخی افراد می‌خواستند، روز 13 آبان و شعار "مرگ بر آمریکا" را کم‌رنگ کنند که ملت همیشه در صحنه ایران جلوی آن‌ها را به خوبی گرفتند.

 

13 آبان نماد استکبارستیزی ملت ایران/ تسخیر لانه جاسوسی یک حرکت انقلابی و عقلانی بود

 

**  پایبندی مردم به آرمان‌های انقلاب

آرمان احمدی دانش‌آموز 13 ساله نوشهری که پرچم ایران را در دست دارد، در حاشیه مراسم بزرگداشت روز 13 آبان به خبرنگار ما گفت: به نظر من مراسم امسال 13 آبان بسیار باشکوه‌تر از مراسم سال‌های گذشته برگزار شده و اقشار مختلف مردم حضوری پررنگ در این مراسم دارند.

وی با اشاره به حضور پرشور و بی‌سابقه مردم در راهپیمایی 13 آبان، گفت: این حضور پرشکوه و بی‌سابقه نشان می‌دهد که مردم ایران همچنان به آرمان‌های انقلاب پایبندند.
 
 

13 آبان نماد استکبارستیزی ملت ایران/ تسخیر لانه جاسوسی یک حرکت انقلابی و عقلانی بود

 

** 13 آبان نماد استکبارستیزی ملت ایران

وحید خزایی دانشجوی نوشهری با بیان اینکه 13 آبان، نماد هوشیاری و بیداری ملت ایران در برابر استکبار است، بیان کرد: حضور مردم در این راهپیمایی روحیه استکبارستیزی ملت ایران برای دنیا به نمایش می‌گذارد.

وی خاطرنشان کرد: در سایه رهبری امام(ره) ریشه استکبار از انقلاب اسلامی کنده شد و امروز در سایه بصیرت، هوشیاری و رهنمودهای رهبری و بیداری ملت ایران استکبار در ایران اسلامی جایگاهی ندارد.

** تسخیر لانه جاسوسی یک حرکت انقلابی و عقلانی بود

سعید مشایخ‌بخشی بازاری نوشهری در گفت‌وگو با خبرنگار ما گفت: حضور مردم در راهپیمایی این روز مشت محکمی بر دهان استکبار، دشمنان اسلام و انقلاب است.

وی افزود: حرکت دانشجویان پیرو خط امام(ره) در تسخیر لانه جاسوسی یک حرکت انقلابی، عقلانی و در راستای تقویت پایه‌های انقلاب اسلامی بود.

این بازاری نوشهری تاکید کرد: من به همراه دیگر اقشار مردم نوشهر به ویژه دانشجویان و دانش‌آموزان با حضور در راهپیمایی 13 آبان، می‌خواهم به دشمنان کشورم اعلام کنم که مردم ایران هیچ‌گاه جنایات مدعیان حقوق بشر به ویژه آمریکا و اسرائیل را فراموش نمی‌کنند.

 

13 آبان نماد استکبارستیزی ملت ایران/ تسخیر لانه جاسوسی یک حرکت انقلابی و عقلانی بود

 

** شکست اقتدار دشمن در 13 آبان

دانش‌آموز نوشهری با اشاره به اینکه 13 آبان، یادآور شجاعت و از خود گذشتگی دانش‌آموزان و دانشجویان است، اشاره کرد: اگر من در آن روز دانش‌آموز بودم در این روز به همراه دیگر دانش‌آموزان شرکت می‌کردم تا مشت محکمی بر دهان استکبار بزنم.

سحر مرادی ادامه داد: هدف من از شرکت در این راهپیمایی این است تا به دشمنان  کشورمان بگویم تا ملت بیدار و همیشه در صحنه ایران و رهبری حکیمانه رهبر انقلاب هست هرگز نمی‌توانند هیچ‌ چشم‌داشتی به کشور ما داشته باشند.

وی 13 آبان سال 58 را روز  شکست اقتدار دشمن نامید و تاکید کرد: ما دانش‌آموزان اکنون، نسل چهارم انقلاب هستیم، نسلی هستیم که دوران قبل انقلاب و جنگ تحمیلی را ندیدیم اما دشمن بداند که نسل ما با نسل سال 58 هیچ تفاوتی ندارد و ما هم پشتیبان ولی‌فقیه خود هستیم.
 
 

13 آبان نماد استکبارستیزی ملت ایران/ تسخیر لانه جاسوسی یک حرکت انقلابی و عقلانی بود

 

 
 ** به آتش کشیده‌شدن پرچم آمریکا و اسرائیل

در مقابل جایگاه ویژه برگزاری مراسم 13 آبان پرچم‌ها و آدمک‌های سران رژیم صهیونیستی و آمریکا به آتش کشیده شد و دانش‌آموزان نوشهری با این اقدام نمادین خود انزجار خود را از سیاست‌های خصمانه آمریکا و اسرائیل علیه ایران اعلام کردند.
 
در پایان مراسم بیانیه تشکل‌های دانش‌آموزی در پوشش گرامیداشت روز 13 آبان قرائت شد.

اخبار مرتبط با این خبر

لینک کوتاه خبر:

نظرات مردمی

ارسال نظر

جدیدترین خبرها

آپــارات

یادداشت ویژه

گمانه زنی‌های مردمی و کارشناسان در مورد شهردار نوشهر/ بخش اول

شهردار آینده نوشهر کیست؟

بر اساس شنیده‌ها هم اکنون حدود 9 نفر از شهروندان نوشهر به عنوان نامزدهای تصدی این منصب انتخاب شده‌اند که در میان آنها 2 نفر از اقبال مردمی نسبتا بیشتری نیز برخوردار هستند.‏یادداشت/

شاخصه‌های فرمان آتشِ فرمانده کل قوا

‏ آنچه در این نوشتار بدان پرداخته می‌شود شاخص‌های فرمان فکری فرهنگی آتش به اختیارِ فرمانده کل قوا در جبهه نبرد حق علیه اباطیل است که سیبل اصلی در ‏این نبرد همانا ذهن و قلب انسان است.هیئت های نوشهر

بازی های بومی و محلی نوشهر