2003

رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت: ما برای توسعه صادرات کشور به تدوین نقشه راه و برنامه ریزی مدون بلند مدت نیاز داریم.

به گزارش نوشهر آنلاین، غلامحسین شافعی روز پنجشنبه درهمایش تجلیل از صادرکنندگان برتر مازندران در ساری افزود : در شرایط فعلی صادرات ما به کشورهای هدف بدون برنامه ریزی انجام می شود و این رقابت ما را در بازار با مشکل مواجه کرده است.
وی بالا بودن قیمت تولید و پایین بودن کیفیت کالاهای تولیدی را از چالش های پیشرو برای صادرات کالاهای ایرانی اعلام کرده است.
وی اضافه کرد : واحدهای تولیدی و صنعتی ما برای حضور در بازار جهانی و رقابت در این بازار باید علاوه بر افزایش کیفیت به تولید کالاهای با جاذبه نیز توجه داشته باشند.
رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت که دولت هم باید به واحدهای صنعتی کمک داشته باشد که بتوانند در بازار جهانی قابلیت رقابت داشته باشند.
شافعی در عین حال اضافه کرد : کمک دولت به برخی از واحدهای تولیدی و صنعتی نه تنها نمی تواند باعث رونق اشتغال و تولید شود که این واحدها را با مشکلات دیگری نیز مواجه می کند.
وی افزود : کشورمان ظرفیت های زیادی برای صادرات کالاهای غیرنفتی دارد ولی میزان صادرات ما متناسب با ظرفیت های تولیدی موجود نیست و ما باید کیفیت و پایین آوردن قیمت نهایی را در دستور کار قرار دهیم.
** ساماندهی هیات های تجاری اعزامی
رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت که در شرابط فعلی روند مناسبی برای اعزام هیات های تجاری به بازارهای جهانی و کشورهای هدف صادراتی نداریم .
شافعی افزود : هیات های تجاری ما بدون هماهنگی با سازمان ها و وزارتخانه های مرتبط به کشورهای هدف می روند و این کار باید ساماندهی شود.
وی اظهارداشت : هم اکنون رقابت کاذبی برای اعزام هیات های تجاری در بین استان ها راه افتاده که می تواند به حیثیت کشور ما نیز ضربه وارد کند.
به گفته وی گاها چندین هیات تجاری ایرانی به یک کشور هدف صادراتی اعزام می شود که برخلاف روابط دیپلماسی و اقتصادی است.
وی پیشنهاد داد تا سازمان ها و وزارتخانه ها متبوع با ورود به اعزام هیات های تجاری نسبت به ساماندهی آنها اقدام کنند.
رئیس اتاق بازرگانی ایران بهترین راهکار برای اعزام هیات ها را هماهنگی با اتاق های بازرگانی دانسته و پیشنهاد کرد تا دپارتمان های محلی مشترک بین استان های همجوار با کشورهای هدف صادراتی ایجاد شود.
وی گفت در شرایط فعلی ما با کشور روسیه ارتباط خوبی داریم و باید استان های همجوار با این کشوربا استان های روسیه نیز روابط تجاری برقرار کنند.

اخبار مرتبط با این خبر

لینک کوتاه خبر:

نظرات مردمی

ارسال نظر

جدیدترین خبرها

آپــارات

یادداشت ویژه

اندر احوالات این روزهای انتخاب شهردار نوشهر

شورای شهر، شورای شهرداری نیست ‏

متاسفانه آن اندازه که این روزها از سوی مبلغان، دلواپسان، شهردارسازان و برندسازان، روزمه و عملکرد از کاندیداهای ‏احتمالی مجازی دیدیم و شنیدیم در زمان انتخابات از کاندیداهای شورا که با رأی مردم انتخاب می‌شوند ندیدیم. ‏تابوی ارائه برنامه از سوی نامزدهای شهرداری نوشهر شکست

ارائه عمومی برنامه‌های مدون از سوی نامزدها پیش از ورود به شهرداری به معنای احترام به شهروندان و تاییدی است بر رفتار ‏دلسوزانه مدیرانی که ارتقاء سطح کیفی زندگی شهروندان را بر تصدی مناصب شهری ارجح می‌دانند.‏هیئت های نوشهر

بازی های بومی و محلی نوشهر