2003
یکی از یادگار دوران دفاع مقدس:

شهدا امام‌زادگان عشق و شافعان ما در قیامت هستند

یکی از یادگار دوران دفاع مقدس با بیان اینکه شهدا امام‌زادگان عشق و شافعان ما در قیامت هستند، گفت: شهدا گلواژه‌ها و رنگین‌کمان‌هایی از عشق و ایثار هستند.

به گزارش نوشهرآنلاین، سردار حسن حسن‌نیا در یادواره 11 کبوتر خونین‌بال روستای علی‌آبادمیر و شهیده سال 95، رقیه رضایی با اشاره به جایگاه و فضیلت شهید و شهادت در پرتو آیات و احادیث، اظهار کرد: شهید و شهادت در فرهنگ اسلامی از جایگاهی بس رفیع برخوردار هستند.

وی افزود: کلمه شهید از اسماء‌الحسنی است و این کلمه مترادف با زنده(حی) نیز معنی شده و به معنای کسی که زنده و یا در نزد خداوند زنده می‌باشد، است.

این یادگار دوران دفاع مقدس با بیان اینکه شهدا امام‌زادگان عشق و شافعان ما در قیامت هستند، گفت: شهدا گلواژه‌ها و رنگین‌کمان‌هایی از عشق و ایثار هستند و مقام آن‌ها آن‌قدر والا هست که آن را نمی‌توان با چیزی مقایسه کرد.

وی با اشاره به اینکه مجالس شهدا مانند آیه‌های قرآن مقدس هستند، خاطرنشان کرد: بدون دعوت شهدا امکان ندارد دراین مراسمات حضور یابیم و باید قدر این مراسمات را بدانیم.

حسن‌نیا بیان کرد: شهدا احتیاجی به یاد و نام ندارند و بهتر است به جای واژه یادواره، از راهواره یا جشنواره برای مراسمات آن‌ها استفاده شود چراکه این ما هستیم که به آن‌ها احتیاج داریم و باید از آن‌ها یاد کنیم.

وی به جایگاه ویژه مادران و خانواده شهدا اشاره کرد و یادآور شد: هنوز هم هستند پدران و مادران سوخته دلی كه چشم انتظار فرزندان خود هستند.

این فرمانده دوران دفاع مقدس با اشاره به اینکه جمله " هر روز عاشورا است و هر جا کربلا" در دوران دفاع مقدس به اثبات رسید، یادآور شد: در هشت‌سال دوران جنگ، ایران اسلامی 210 هزار و 240 شهید تقدیم انقلاب کرد که در 2 هزار و 877 روز جنگ ميانگين شهداي ما در هر روز 72 تن بود که به تعداد شهداي کربلاست.

اخبار مرتبط با این خبر

لینک کوتاه خبر:

نظرات مردمی

ارسال نظر

جدیدترین خبرها

آپــارات

یادداشت ویژه

انتخابات شوراها در نوشهر چه گذشت؟

تبلیغات ناعادلانه و رأی‌های ناپاک شهر نوشهر

در این انتخابات این دوره شورای شهر در نوشهر، با خرید آرا، زنگ خطر جدی برای دوره بعد به صدا در آمد تا جایی که معدود ‏کاندیداها اعتراف کردند که ای کاش جای ناهار و شام‌دهی، هزینه خرید آرا می‌کردیم‌. ‏یادداشت/

شهروند دانا

شهروند دانا می‌داند که چگونه باید تصمیم بگیرد و در چه جهتی عمل کند. با این توصیف وقت انتخابات که فرا می‌رسد نه به «احزاب»‌، نه «گروه‌ها» و نه حتی به «چلوکباب» رأی می‌دهد! که رأی او رأی به فکر و برنامه است.هیئت های نوشهر

بازی های بومی و محلی نوشهر