2003

رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار با بیان اینکه سرمای اخیر هیچ تاثیری بر افزایش قیمت ندارد گفت: سرما در شرق استان مازندران ۲۰ درصد از پرتقال تامسون و بخشی از کیوی را از بین برده است اما با توجه به حجم بالای تولید مرکبات در کشور افزایش قیمتی نخواهیم داشت.

به گزارش نوشهر آنلاین، حسین مهاجران در خصوص تأثیرات احتمالی سرما بر روی قیمت محصولات کشاورزی اظهار کرد: سرما و برف هیچ تأثیری بر روی قیمت محصولات کشاورزی نداشته است.

وی افزود:  در چهار روز گذشته تنها قیمت نارنگی هزار تومان افزایش‌یافته که دلیل آن پایان یافتن نارنگی پیش‌رس است زیرا قیمت نارنگی‌های فصلی کمی گران‌تر از پیش‌رس است.

رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار با اشاره به اینکه تولید پرتقال در کشور بسیار بالا است ادامه داد:  در سرمای روزهای گذشته  شمال کشور، خسارت به اندازه‌ ای نبوده  که بر روی قیمت‌های بازار تاثیر گذار باشد،  بلکه تنها در شرق استان مازندران 20 درصد از پرتقال تامسون و بخشی از کیوی را از بین رفته است. 

سرمازدگی‌ اخیر محصولات کشاورزی به حدی نیست که در بازار تاثیرگذار باشد

وی تصریح کرد:  مرکبات غرب استان مازندران از سرمازدگی اخیر آسیب ندیدند و تنها بخشی از محصول شرق مازندران به خاطر موقعیت جغرافیایی آنجا محصولات کشاورزان دچار سرمازدگی شده است.

مهاجران در خصوص نرخ انواع محصولات کشاورزی محصولات مختلف کشاورزی در بازار گفت: هرکیلوگرم نارنگی رسمی هزار و 500 تا 2 هزار تومان، لیمو شرین 2 هزار 500 تومان تا 3 هزار تومان؛ لیمو شرین  2 هزار تومان تا 2 هزار و 500 تومان، پرتقال شمال 2 هزار تومان تا 2 هزار و 500  تومان در میادن مرکزی میوه و تره بار تهران به فروش می‌رسد.

وی افزود: هر کیلوگرم خیار بوته‌ای بوته‌ای 2 هزار و 500 تومان تا 3 هزار تومان، خیار رسمی هزار و 500 تومان تا 3 هزار تومان، سیب گلاب سمیران 3 هزار تومان، سیب سفید و قرمز هزار تومان  تا 3 هزار تومان و موز  2 هزار و 500 تومان تا 3 هزار و 800 تومان در میادین به صورت عمده به فروش می‌رسد.

مهاجران در پایان گفت: هر کیلوگرم سیب زمینی در میادن میوه  600 تومان تا هزار تومان، گوجه‌فرنگی گلخانه‌های 4 هزار تومان، گوجه‌فرنگی رسمی هزار تومان تا 2 هزار و 500 تومان،  بادمجان 600 تا هزار و 200 تومان، هویج 800 تا هزار و 200 تومان، شلقم هزار و 400 تا 600 تومان،  هندوانه دزفولی 800 تومان تا هزار تومان است.

اخبار مرتبط با این خبر

لینک کوتاه خبر:

نظرات مردمی

ارسال نظر

جدیدترین خبرها

آپــارات

یادداشت ویژه

یادداشت/

حمله موشکی سپاه پاسداران به دیرالزور، دفاعی مشروع با پیامدهای ژئو استراتژیک

یک کارشناس رسانه در یادداشتی تاکید کرد: برخلاف برخی از کشورهای منطقه که با قراردادهای میلیاردی خرید سلاح و تجهیزات به دنبال امنیت اجاره‌ای هستند، قدرت دفاعی جمهوری اسلامی ایران کاملا درون زا و در جهت صلح و امنیت پایدار است، لذا جمهوری اسلامی ایران به عنوان قدرت برتر منطقه به شمار می‌رود.علی (ع) و نگرانی دشمنان از فرهنگ تشیع

همزمان با سالگرد شهادت امیر مومنان حضرت علی‌بن ابیطالب(ع) ما هر سال به عزای او می‌نشینیم البته می‌دانیم که در چند سال اخیر انتشار ویژگی‌های شخصیت امام علی(ع) در رسانه‌ها و فضای مجازی، موجب گرایش بسیاری از فرزانگان جهان، به تشیع علوی شده است.هیئت های نوشهر

بازی های بومی و محلی نوشهر