2003

مرکز پیش بینی سازمان هواشناسی کشور مبنی بر ورود سامانه بارشی از بعد از ظهر چهارشنبه به نوار غربی کشور خبر داد.

به گزارش نوشهر آنلاین، سازمان جهاد کشاورزی مازندران اعلام کرد: مرکز پیش بینی سازمان هواشناسی کشور مبنی بر ورود سامانه بارشی از بعد از ظهر امروز به نوار غربی کشور خبرداد و این سامانه تا روز جمعه در دامنه فعالیت آن به دامنه های زاگرس، نواحی مرکزی ،دامنه های جنوبی البرز، سواحل دریای خزر و بخشهایی از شمال شرق کشور نیز گسترش می یابد.

پیش بینی می شود ورود این سامانه سبب بارش باران و در مناطق سردسیر بارش برف و وزش باد و در مناطق جنوب غرب و بخش هایی از جنوب کشور رگبار باران گاهی با رعدوبرق وزش باد شدید موقتی شود.

توصیه های هواشناسی کشاورزی

کشاورزان دیم کار بویژه در مناطق گرمسیر و معتدل استان های خوزستان، ایلام، بوشهر ، لرستان، کرمانشاه و آذربایجان غربی که اقدام به بذر پاشی نکرده اند سریعا اقدام تا از بارش در پیش رو استفاده کنند .

آن دسته از کشاورزان دیم کار مناطق فوق که عملیات کاشت را بصورت خشکه کاری انجام داده اند نسبت به آماده سازی مرزها و انهار سریعا اقدام کنند.

عشایر مستقر در مناطقه دامنه های زاگرس ضمن آمادگی لازم از چرای دام در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها خوداری کنند .

شرکت های توزیع کودهای شیمیایی آمادگی لازم جهت حفاظت از انبارها را داشته باشند .

بدلیل احتمال رخداد سیل پاکسازی راه آب مزارع و باغات حتما انجام گیرد .

گلخانه داران پوشش گلخانه های خوب را ترمیم و بازبینی کنند .

در صورت انبار کردن محصولات سبزی و صیفی در مکان های باز نسبت به ایجاد لایه محافظ اقدام و یا مکان های سرپوشیده را برای انبار داری انتخاب کنند .

کندو داران عزیز مستقر در استان های فوق الذکر کاملا مراقب باشند.

اخبار مرتبط با این خبر

لینک کوتاه خبر:

نظرات مردمی

ارسال نظر

جدیدترین خبرها

آپــارات

یادداشت ویژه

گمانه زنی‌های مردمی و کارشناسان در مورد شهردار نوشهر/ بخش اول

شهردار آینده نوشهر کیست؟

بر اساس شنیده‌ها هم اکنون حدود 9 نفر از شهروندان نوشهر به عنوان نامزدهای تصدی این منصب انتخاب شده‌اند که در میان آنها 2 نفر از اقبال مردمی نسبتا بیشتری نیز برخوردار هستند.‏یادداشت/

شاخصه‌های فرمان آتشِ فرمانده کل قوا

‏ آنچه در این نوشتار بدان پرداخته می‌شود شاخص‌های فرمان فکری فرهنگی آتش به اختیارِ فرمانده کل قوا در جبهه نبرد حق علیه اباطیل است که سیبل اصلی در ‏این نبرد همانا ذهن و قلب انسان است.هیئت های نوشهر

بازی های بومی و محلی نوشهر