2003

همزمان با هفته وقف و جهت غنی‌سازی منابع کتابخانه‌های عمومی با مشارکت مردمی، طرح وقف کتاب امروز جمعه در مصلی‌های نماز جمعه استان اجرا می‌شود.

به گزارش نوشهر آنلاین، داره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان به‌مناسبت هفته وقف و جهت غنی‌سازی منابع کتابخانه‌های عمومی با مشارکت مردمی و گسترش فرهنگ کتابخوانی، طرح وقف کتاب را در استان اجرا می‌کند.

این طرح با شعار " اهدای کتاب، اهدای دانایی" توسط ادارات کتابخانه‌های عمومی شهرستان‌های استان در مصلی‌های نماز جمعه از ساعت 11 الی 15 برگزار می‌شود.

مردم استان می‌توانند کتاب‌های مفید و بلااستفاده خود را وقف دانایی فرزندان این دیار کرده و با اهدا به کتابخانه‌های عمومی، ضمن مشارکت در سنت زیبای وقف و بهره مندی از پاداش اخروی، خادمان خود در عرصه کتابخوانی را یاری رسانده و سهمی در گسترش فرهنگ کتابخوانی داشته باشند.

رونمایی از بزرگ‌ترین تذهیب قرآن کریم در مازندران

بزرگ‌ترین تذهیب قرآن کریم در ابعاد 120 در 170 سانتی‌متر با عنوان حریم بهشت اثر فرشید پورابراهیم در تنکابن رونمایی شد.

این اثر هنری در 11 مرحله کار شامل طراحی، انتقال طرح، طلاگذاری، رنگ گل گذاشتن، دورگیری، رنگ زمینه، جدول‌کشی و گره چینی، شلفه و پاسپارتو و قاب به بهره‌برداری رسید و در آن از رمزپردازی ادبی اسلامی استفاده شده است.

متریال به‌کار رفته در این اثر طلا 24 عیار، رنگ‌های طبیعی، ساخته‌شده از سنگ‌های لاجورد، شنگرف، فیروزه، حیرآهن است که طلا به‌کار رفته در آن نشانگر جلوه و نور خداست که در تمام قسمت‌های اثر، خودنمایی می‌کند. رنگ گل‌ها و زمینه اثر، هفت‌رنگ و مدت اجرای آن 7 سال به طول انجامید.

خسارت 40 میلیاردی ریال برف به تاسیسات روستایی مازندران

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی مازندران، میزان خسارت برف و یخبتدان هفته گذشته به تاسیسات آبرسانی روستاهای این استان را حدود 40 میلیارد ریال اعلام کرد.

مجید عبداللهی اظهار داشت: برفی که از یکشنبه شب هفته گذشته در مازندران شروع به باریدن گرفت و تا پنجشنبه شب نیز ادامه داشت، علاوه بر بروز مشکلات مانند بسته شدن راه‌های ارتباطی اصلی و فرعی، قطعی برق، آب، گاز و یخ زدگی محصولات کشاورزی، خسارت‌های زیادی نیز به تاسیسات آبرسانی و شبکه‌های برق بویژه در مناطق مرکزی و غربی مازندران وارد کرد.

وی افزود: بارش پیوسته و سنگین برف و درپی آن کاهش شدید دما و یخبندان، خسارت‌هایی به تابلوهای برق، شبکه‌ها و اتصالات آنها وارد کرد.

اخبار مرتبط با این خبر

لینک کوتاه خبر:

نظرات مردمی

ارسال نظر

جدیدترین خبرها

آپــارات

یادداشت ویژه

هیئت های نوشهر

بازی های بومی و محلی نوشهر