2003

شبکه لرزه نگاری 837 زلزله از سال 92 تاکنون در مازندران ثبت کرده است.

به گزارش نوشهر آنلاین، عطاء لله داداشپور معاون ستاد مدیریت بحران مازندران در آئین برگزاری مانور سراسری زلزله در ساری با بیان اینکه شبکه لرزه نگاری 837 زلزله از سال 92 تاکنون در مازندران ثبت کرده است، گفت: 18 تا 20 زلزله بیشتر از یک و نیم ریشتر هر ماه در این استان رخ می دهد.

وی افزود: با توجه به قرار داشتن مازندران بر روی 2 گسل خزر والبرز وقوع این زلزله ها به عنوان رخداد طبیعی قلمداد می شود.

داداشپور میانگین هر یک این زلزله ها را یک و نیم ریشتر به بالاتر اعلام کرد و گفت: ایران و همچنین مازندران بر روی کمربند زلزله آلپ همیالیا واقع است.

معاون مدیریت بحران مازندران افزود: قرار داشتن بر روی این کمربند زلزله ای زمینه بروز حادثه طبیعی زلزله را در کشورما عادی کرده است.

داداشپور از شهروندان خواست تا با بیمه واحدهای مسکونی در برابر حوادث طبیعی تا حدودی خسارت های ناشی از این حوادث را جبران کنند.

اخبار مرتبط با این خبر

لینک کوتاه خبر:

نظرات مردمی

ارسال نظر

جدیدترین خبرها

آپــارات

یادداشت ویژه

یادداشت/ مهدی مهرزاد

تحلیلی بر شعار استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی

وظیفه ما در اواخر دهه چهارم انقلاب اسلامی بادید تلاش در راستای استقلال کشور، شناخت ارزش‌های انقلاب اسلامی، اطاعت از ولی‌فقیه و اسلام باشد که به عنوان اصلی‌ترین شاخصه انقلاب اسلامی مطرح بوده، هست و خواهد بود.یادداشت/

پند برجام، حکمتِ هزینه‌هایش

امام علی(ع) در حکمت 196 پند گرانسگی به ما می‌دهد که در قبال هزینه‌هایی که در مسیر انباشت تجربی و عبرت‌آموزی می‌دهیم از پند آن بهره گیریم و ...هیئت های نوشهر

بازی های بومی و محلی نوشهر