2003

شبکه لرزه نگاری 837 زلزله از سال 92 تاکنون در مازندران ثبت کرده است.

به گزارش نوشهر آنلاین، عطاء لله داداشپور معاون ستاد مدیریت بحران مازندران در آئین برگزاری مانور سراسری زلزله در ساری با بیان اینکه شبکه لرزه نگاری 837 زلزله از سال 92 تاکنون در مازندران ثبت کرده است، گفت: 18 تا 20 زلزله بیشتر از یک و نیم ریشتر هر ماه در این استان رخ می دهد.

وی افزود: با توجه به قرار داشتن مازندران بر روی 2 گسل خزر والبرز وقوع این زلزله ها به عنوان رخداد طبیعی قلمداد می شود.

داداشپور میانگین هر یک این زلزله ها را یک و نیم ریشتر به بالاتر اعلام کرد و گفت: ایران و همچنین مازندران بر روی کمربند زلزله آلپ همیالیا واقع است.

معاون مدیریت بحران مازندران افزود: قرار داشتن بر روی این کمربند زلزله ای زمینه بروز حادثه طبیعی زلزله را در کشورما عادی کرده است.

داداشپور از شهروندان خواست تا با بیمه واحدهای مسکونی در برابر حوادث طبیعی تا حدودی خسارت های ناشی از این حوادث را جبران کنند.

اخبار مرتبط با این خبر

لینک کوتاه خبر:

نظرات مردمی

ارسال نظر

جدیدترین خبرها

آپــارات

نماهنگ اختاپوس صهیونیسم + دانلود

همزمان با فرا رسیدن آخرین جمعه ماه مبارک رمضان و روز جهانی قدس، پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری leader.ir ، نماهنگ "اختاپوس صهیونیسم" با محوریت "دشمن شناسی در دنیای اسلام" را منتشر کرد.

یادداشت ویژه

یادداشت/

حمله موشکی سپاه پاسداران به دیرالزور، دفاعی مشروع با پیامدهای ژئو استراتژیک

یک کارشناس رسانه در یادداشتی تاکید کرد: برخلاف برخی از کشورهای منطقه که با قراردادهای میلیاردی خرید سلاح و تجهیزات به دنبال امنیت اجاره‌ای هستند، قدرت دفاعی جمهوری اسلامی ایران کاملا درون زا و در جهت صلح و امنیت پایدار است، لذا جمهوری اسلامی ایران به عنوان قدرت برتر منطقه به شمار می‌رود.علی (ع) و نگرانی دشمنان از فرهنگ تشیع

همزمان با سالگرد شهادت امیر مومنان حضرت علی‌بن ابیطالب(ع) ما هر سال به عزای او می‌نشینیم البته می‌دانیم که در چند سال اخیر انتشار ویژگی‌های شخصیت امام علی(ع) در رسانه‌ها و فضای مجازی، موجب گرایش بسیاری از فرزانگان جهان، به تشیع علوی شده است.هیئت های نوشهر

بازی های بومی و محلی نوشهر