2003

دانشمندان تلاش می‌کنند سن جهان را بیابند تا از این طریق سن زمین را محاسبه کنند. به همین دلیل در کهکشان‌های مختلف تفحص کرده و نتایج یافته‌های خود را ثبت می‌کنند تا شاید زمان نابودی جهان را حدس بزنند.

به گزارش نو شهر آنلاین، دانشمندان تلاش می‌کنند سن جهان را بیابند تا از این طریق سن زمین را محاسبه کنند. به همین دلیل در کهکشان‌های مختلف تفحص کرده و نتایج یافته‌های خود را ثبت می‌کنند تا شاید زمان نابودی جهان را حدس بزنند.

 تعدادی از محققان ایده "سن جهان" را مطرح کردند که در این طرح آغاز پیدایش جهان مشخص نیست، اما با توجه به رویدادها، نابودی آن آغاز شده است.

بیش از 100 کهکشان در تحقیق جدید بررسی شدند و مشخص شد سطح انرژی جهان رو به افول است و میزان انرژی موجود حتی نیمی از میزان انرژی دو میلیارد سال پیش نیست.

محققان دریافتند خلق ستارگان جدید نیز کندتر شده است و به طور تقریبی ممکن است عمر جهان 10 میلیارد سال دیگر باشد، اما هنوز عدد دقیقی در این مورد محاسبه نشده است.

بدون شک سن جهان را می‌توان با سن خورشید مشخص کرد و با کاهش انرژی کنونی، سن جهان قابل اندازه‌گیری خواهد بود. در این راستا دمای خیلی سرد در کوتوله‌های سفید و ستارگان مرده به دانشمندان در محاسبه سن جهان کمک خواهند کرد. البته کشف تعداد زیادی کوتوله سفید به دانشمندان اطمینان می‌دهد اندازه‌گیری سن جهان کاملا صحیح است.

اگرچه عالم هستی قدیمی‌ترین عالم است اما دستگاه‌های مورد استفاده در رصد قسمت‌های مختلف آسمان منابع جدیدی از طول موج‌های فرابنفش را مشخص می‌کنند و همچنان کهکشان‌های جدید در حال شکل‌گیری هستند.

اخبار مرتبط با این خبر

لینک کوتاه خبر:

نظرات مردمی

ارسال نظر

جدیدترین خبرها

آپــارات

یادداشت ویژه

اندر احوالات این روزهای انتخاب شهردار نوشهر

شورای شهر، شورای شهرداری نیست ‏

متاسفانه آن اندازه که این روزها از سوی مبلغان، دلواپسان، شهردارسازان و برندسازان، روزمه و عملکرد از کاندیداهای ‏احتمالی مجازی دیدیم و شنیدیم در زمان انتخابات از کاندیداهای شورا که با رأی مردم انتخاب می‌شوند ندیدیم. ‏تابوی ارائه برنامه از سوی نامزدهای شهرداری نوشهر شکست

ارائه عمومی برنامه‌های مدون از سوی نامزدها پیش از ورود به شهرداری به معنای احترام به شهروندان و تاییدی است بر رفتار ‏دلسوزانه مدیرانی که ارتقاء سطح کیفی زندگی شهروندان را بر تصدی مناصب شهری ارجح می‌دانند.‏هیئت های نوشهر

بازی های بومی و محلی نوشهر