2003

دانشمندان تلاش می‌کنند سن جهان را بیابند تا از این طریق سن زمین را محاسبه کنند. به همین دلیل در کهکشان‌های مختلف تفحص کرده و نتایج یافته‌های خود را ثبت می‌کنند تا شاید زمان نابودی جهان را حدس بزنند.

به گزارش نو شهر آنلاین، دانشمندان تلاش می‌کنند سن جهان را بیابند تا از این طریق سن زمین را محاسبه کنند. به همین دلیل در کهکشان‌های مختلف تفحص کرده و نتایج یافته‌های خود را ثبت می‌کنند تا شاید زمان نابودی جهان را حدس بزنند.

 تعدادی از محققان ایده "سن جهان" را مطرح کردند که در این طرح آغاز پیدایش جهان مشخص نیست، اما با توجه به رویدادها، نابودی آن آغاز شده است.

بیش از 100 کهکشان در تحقیق جدید بررسی شدند و مشخص شد سطح انرژی جهان رو به افول است و میزان انرژی موجود حتی نیمی از میزان انرژی دو میلیارد سال پیش نیست.

محققان دریافتند خلق ستارگان جدید نیز کندتر شده است و به طور تقریبی ممکن است عمر جهان 10 میلیارد سال دیگر باشد، اما هنوز عدد دقیقی در این مورد محاسبه نشده است.

بدون شک سن جهان را می‌توان با سن خورشید مشخص کرد و با کاهش انرژی کنونی، سن جهان قابل اندازه‌گیری خواهد بود. در این راستا دمای خیلی سرد در کوتوله‌های سفید و ستارگان مرده به دانشمندان در محاسبه سن جهان کمک خواهند کرد. البته کشف تعداد زیادی کوتوله سفید به دانشمندان اطمینان می‌دهد اندازه‌گیری سن جهان کاملا صحیح است.

اگرچه عالم هستی قدیمی‌ترین عالم است اما دستگاه‌های مورد استفاده در رصد قسمت‌های مختلف آسمان منابع جدیدی از طول موج‌های فرابنفش را مشخص می‌کنند و همچنان کهکشان‌های جدید در حال شکل‌گیری هستند.

اخبار مرتبط با این خبر

لینک کوتاه خبر:

نظرات مردمی

ارسال نظر

جدیدترین خبرها

آپــارات

یادداشت ویژه

یادداشت/

حمله موشکی سپاه پاسداران به دیرالزور، دفاعی مشروع با پیامدهای ژئو استراتژیک

یک کارشناس رسانه در یادداشتی تاکید کرد: برخلاف برخی از کشورهای منطقه که با قراردادهای میلیاردی خرید سلاح و تجهیزات به دنبال امنیت اجاره‌ای هستند، قدرت دفاعی جمهوری اسلامی ایران کاملا درون زا و در جهت صلح و امنیت پایدار است، لذا جمهوری اسلامی ایران به عنوان قدرت برتر منطقه به شمار می‌رود.علی (ع) و نگرانی دشمنان از فرهنگ تشیع

همزمان با سالگرد شهادت امیر مومنان حضرت علی‌بن ابیطالب(ع) ما هر سال به عزای او می‌نشینیم البته می‌دانیم که در چند سال اخیر انتشار ویژگی‌های شخصیت امام علی(ع) در رسانه‌ها و فضای مجازی، موجب گرایش بسیاری از فرزانگان جهان، به تشیع علوی شده است.هیئت های نوشهر

بازی های بومی و محلی نوشهر