• 26-09-1395, 09:48
  • کد خبر : 64041
  • منبع خبر : تسنیم
  • اخبار » دینی
2003

در ایام دهه وحدت و میلاد با سعادت حضرت محمد مصطفی(ص) و امام جعفر صادق(ع) ۵۰ نفر از شیعیان کشورهای استرالیا و نیوزلند به حرم مطهر علی بن موسی الرضا(ع) مشرف شدند.

به گزارش نوشهر آنلاین، سیدحسین صدر مسئول این کاروان اظهار داشت: این گروه از زائران که به همت موسسه اسراء برای آموزش دوره کوتاه‌مدت آموزش احکام، مسائل شرعی به مشهد مقدس سفر کرده‌اند با حضور در حرم مطهر امام رضا(ع) از ویژه برنامه‌هایی که به همت اداره زائران غیر ایرانی برای آنها تدارک دیده شده بود، شرکت کردند.

صدر گفت: این گروه شیعیان با حضور در اتاق 23 واقع در سردر غربی حرم مطهر رضوی از سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین سلیمانی پیرامون اهمیت زیارت امام رضا(ع) و ویژگی‌های برجسته زندگی حضرت رسول اکرم(ص) بهره مند شدند.

وی با بیان اینکه بیشتر این جوانان برای نخستین بار به حرم کبریایی حضرت رضا(ع) مشرف می‌شوند، افزود: هر یک از این جوانان مبلغان دین مبین اسلام در کشورهایشان هستند از این رو حضور و بهره‌مندی از فضای نورانی حرم مطهر رضوی کمک شایانی ترویج و تبلیغ دین می‌کند.

شفیقه موسوی یکی از اعضای این گروه با بیان اینکه برای نخستین بار در سال 2013 به حرم امام رضا(ع) مشرف شدم، افزود: بسیار خوشحالم که خداوند در ایام میلاد با سعادت حضرت محمد مصطفی(ع) و امام جعفر صادق(ع) زیارت آستان کبریایی حضرت رضا(ع) را نصیب و روزی ام کرده است.

وی تصریح کرد: در طول مسیر با خود فکر می‌­کردم که چه کار خوبی انجام داده‌ام که امام رضا(ع) دوباره من را به خانه اش دعوت کرده است.

موسوی افزود: قبل از اینکه به حرم امام رضا(ع) برسم خیلی حاجت داشتم تا از آقا بخواهم اما به محض ورود به حرم و دیدن گنبد منور رضوی آرامش خاصی وجودم را فرا گرفت و همه حاجت‌هایم را فراموش کردم.

زائر استرالیایی حرم مطهر رضوی ابراز کرد: خادمان بارگاه ملکوتی امام رضا(ع) احترام زیادی برای زائران قائل هستند که نمونه آن در هیچ زیارتگاهی دیده نمی‌شود.

وی با بیان اینکه اداره زائران غیر ایرانی حرم مطهر رضوی برنامه‌های متنوعی همچون برگزاری کلاس احکام و بازدید از موزه مرکزی را برای ما برگزار کردند، افزود: به همت این اداره برای نخستین‌بار میهمان مهمانسرای حضرت رضا(ع) شدیم.

اداره زائران غیر ایرانی آستان قدس رضوی به این گروه از زائران بسته فرهنگی قرآن و نهج البلاغه به زبان انگلیسی اهدا کرد.

اخبار مرتبط با این خبر

لینک کوتاه خبر:

نظرات مردمی

ارسال نظر

جدیدترین خبرها

آپــارات

یادداشت ویژه

انتخابات شوراها در نوشهر چه گذشت؟

تبلیغات ناعادلانه و رأی‌های ناپاک شهر نوشهر

در این انتخابات این دوره شورای شهر در نوشهر، با خرید آرا، زنگ خطر جدی برای دوره بعد به صدا در آمد تا جایی که معدود ‏کاندیداها اعتراف کردند که ای کاش جای ناهار و شام‌دهی، هزینه خرید آرا می‌کردیم‌. ‏یادداشت/

شهروند دانا

شهروند دانا می‌داند که چگونه باید تصمیم بگیرد و در چه جهتی عمل کند. با این توصیف وقت انتخابات که فرا می‌رسد نه به «احزاب»‌، نه «گروه‌ها» و نه حتی به «چلوکباب» رأی می‌دهد! که رأی او رأی به فکر و برنامه است.هیئت های نوشهر

بازی های بومی و محلی نوشهر