2003

ادامه ثبت‌نام متقاضیان کنکور دکتری توسط دانشگاه آزاد خلاف قانون است.

به گزارش نوشهر آنلاین، قاسم احمدی لاشکی عضو کمیته آموزش عالی کمیسیون آموزش مجلس، اقدام باز بودن سایت دانشگاه آزاد برای ثبت‌نام از دانشجویان متقاضی ادامه تحصیل در مقطع دکتری را پس از رأی دیوان عدالت اداری، اقدامی خلاف قانون دانست.

وی با اشاره به باز بودن بودن سایت دانشگاه آزاد برای ثبت‌نام از دانشجویان متقاضی ادامه تحصیل در مقطع دکتری پس از رأی دیوان عدالت اداری مبنی بر ثبت‌نام تمامی متقاضیان از درگاه سازمان سنجش وپذیرش، گفت: این اقدام دانشگاه آزاد صراحتا خلاف قانون است و باید با بستن سایت خود و بازپس‌دادن هزینه ثبت‌نام‌شدگان، بیش از این مردم را به دردسر نندازد.

نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه قرار نیست ثبت‌نام‌‍‌ها برای دانشگاه‌های آزاد و دولتی جدا و آزمون‌ها یکی باشد، افزود : متقاضیان به شدت سرگردان شدند و در صورتی که دانشگاه آزاد به این بی‌قانونی ادامه دهد وزارت علوم می‌تواند به رشته‌های این دانشگاه تایید ندهد و بگوید اعتبار لازم را ندارند.

قاسم احمدی لاشکی گفت : قانون درخصوص چگونگی برگزاری آزمون و ثبت‌نام متقاضیان کنکور دکتری کاملا مشخص و واضح است لذا دانشگاه آزاد نمی‌تواند به‌طور مستقل آزمون برگزار و ثبت‌نام کند، درواقع سنجش را باید مطابق این قانون انجام دهد اما می‌تواند شیوه خودش را برای پذیرش داشته باشد.

عضو کمیته آموزش عالی و علوم پزشکی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تاکید کرد: کمیسیون آموزش و تحقیقات محکم جلوی این بی‌قانونی ایستاده و به دنبال راهکار هستند.

اخبار مرتبط با این خبر

لینک کوتاه خبر:

نظرات مردمی

ارسال نظر

جدیدترین خبرها

آپــارات

یادداشت ویژه

هیئت های نوشهر

بازی های بومی و محلی نوشهر