2003

ادامه ثبت‌نام متقاضیان کنکور دکتری توسط دانشگاه آزاد خلاف قانون است.

به گزارش نوشهر آنلاین، قاسم احمدی لاشکی عضو کمیته آموزش عالی کمیسیون آموزش مجلس، اقدام باز بودن سایت دانشگاه آزاد برای ثبت‌نام از دانشجویان متقاضی ادامه تحصیل در مقطع دکتری را پس از رأی دیوان عدالت اداری، اقدامی خلاف قانون دانست.

وی با اشاره به باز بودن بودن سایت دانشگاه آزاد برای ثبت‌نام از دانشجویان متقاضی ادامه تحصیل در مقطع دکتری پس از رأی دیوان عدالت اداری مبنی بر ثبت‌نام تمامی متقاضیان از درگاه سازمان سنجش وپذیرش، گفت: این اقدام دانشگاه آزاد صراحتا خلاف قانون است و باید با بستن سایت خود و بازپس‌دادن هزینه ثبت‌نام‌شدگان، بیش از این مردم را به دردسر نندازد.

نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه قرار نیست ثبت‌نام‌‍‌ها برای دانشگاه‌های آزاد و دولتی جدا و آزمون‌ها یکی باشد، افزود : متقاضیان به شدت سرگردان شدند و در صورتی که دانشگاه آزاد به این بی‌قانونی ادامه دهد وزارت علوم می‌تواند به رشته‌های این دانشگاه تایید ندهد و بگوید اعتبار لازم را ندارند.

قاسم احمدی لاشکی گفت : قانون درخصوص چگونگی برگزاری آزمون و ثبت‌نام متقاضیان کنکور دکتری کاملا مشخص و واضح است لذا دانشگاه آزاد نمی‌تواند به‌طور مستقل آزمون برگزار و ثبت‌نام کند، درواقع سنجش را باید مطابق این قانون انجام دهد اما می‌تواند شیوه خودش را برای پذیرش داشته باشد.

عضو کمیته آموزش عالی و علوم پزشکی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تاکید کرد: کمیسیون آموزش و تحقیقات محکم جلوی این بی‌قانونی ایستاده و به دنبال راهکار هستند.

اخبار مرتبط با این خبر

لینک کوتاه خبر:

نظرات مردمی

ارسال نظر

جدیدترین خبرها

آپــارات

نماهنگ اختاپوس صهیونیسم + دانلود

همزمان با فرا رسیدن آخرین جمعه ماه مبارک رمضان و روز جهانی قدس، پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری leader.ir ، نماهنگ "اختاپوس صهیونیسم" با محوریت "دشمن شناسی در دنیای اسلام" را منتشر کرد.

یادداشت ویژه

یادداشت/

حمله موشکی سپاه پاسداران به دیرالزور، دفاعی مشروع با پیامدهای ژئو استراتژیک

یک کارشناس رسانه در یادداشتی تاکید کرد: برخلاف برخی از کشورهای منطقه که با قراردادهای میلیاردی خرید سلاح و تجهیزات به دنبال امنیت اجاره‌ای هستند، قدرت دفاعی جمهوری اسلامی ایران کاملا درون زا و در جهت صلح و امنیت پایدار است، لذا جمهوری اسلامی ایران به عنوان قدرت برتر منطقه به شمار می‌رود.علی (ع) و نگرانی دشمنان از فرهنگ تشیع

همزمان با سالگرد شهادت امیر مومنان حضرت علی‌بن ابیطالب(ع) ما هر سال به عزای او می‌نشینیم البته می‌دانیم که در چند سال اخیر انتشار ویژگی‌های شخصیت امام علی(ع) در رسانه‌ها و فضای مجازی، موجب گرایش بسیاری از فرزانگان جهان، به تشیع علوی شده است.هیئت های نوشهر

بازی های بومی و محلی نوشهر