2003

بهتر است مسؤولان جهاد کشاورزی قیمت واقعی خرید را اعلام کنند، که اگر این هزینه‌ها به رقمی دریافتی ما اضافه شود، اصلا برداشت مرکبات برای ما ضرر است و بسیاری از کشاورزان با دو دو تا چهارتا کردن اقدام به معدوم‌سازی مرکبات کردند.

به گزارش نوشهر آنلاین،  پس از تعیین نرخ پرتقال توسط رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران از بابت کیلوی 834 تومان به سراغ یکی از کشاورزان رفتیم تا نظر آنها را در ارتباط با این نوع نرخ‌گذاری جویا شویم.

رضا رحیمی باغدار مازندرانی درباره نوع نرخ‌گذاری قیمت مرکبات، گفت: قیمت تعیین‌شده جهاد کشاورزی برای خرید مرکبات رقمی نیست که در اختیار کشاورز قرار می‎گیرد.

وی این‌گونه حساب و کتاب کرد و افزود: برای برداشت 2 هزار کیلو مرکبات 350 هزار تومان پول کارگر، 400 هزار تومان پول جعبه، 150 هزار تومان هزینه حمل و نقل باید پرداخت شود.

این باغدار مازندرانی بیان کرد: اگر 2 هزار کیلو مرکبات را تحویل جهاد کشاورزی بدهم با مبلغ 834 تومان که حدود یک‌میلیون و 668 هزار تومان در اختیارم قرار می‎گیرد که از این رقم 350 هزار تومان برای هزینه برداشت، 400 هزار تومان پول جعبه، 150 هزار تومان هزینه حمل و نقل یعنی سرجمع فقط 900 هزار تومان برای من هزینه تمام شده در بردارد و تنها 760 هزار تومان به بنده پرداخت می‏‌شود.

وی ادامه داد: بهتر است مسؤولان که اهل حساب و کتاب هستند هزینه تمام شده محصول را کسر کنند و قمیت واقعی را در اختیار رسانه‌ها قرار دهند، قیمت خرید که از کشاورز خریداری می‎شود کیلویی 334 تومان است، کشاورز مازندرانی فقط موقع برداشت کیلویی 500 تومان باید هزینه پرداخت کند.

رحیمی خاطرنشان کرد: برای زمین 5 هزار متری که در اختیار دارم و سال گذشته موفق به دریافت 10 تن مرکبات شدم سه مرحله کود حیوانی پاشیدم که فقط یک‌میلیون و 800 هزار تومان بابت کود حیوانی پرداخت کردم، یک‌میلیون و 200 هزار تومان بابت کود شیمیایی هزینه کردم، بابت هر بار کودپاشی 150 هزار تومان هزینه کارگر پرداخت کردم.

وی یادآور شد: 420 هزار تومان فقط هزینه آبیاری بدون آبها به کارگر پرداخت کردم، بحث وجین و کارکرد خودمان که بماند که اصلا در این ارتباط حرفی به میان نمی‎آوریم.

این باغدار مازندرانی یادآور شد: بهتر است مسؤولان جهاد کشاورزی قیمت واقعی خرید را اعلام کنند، که اگر این هزینه‌ها به رقمی دریافتی ما اضافه شود، اصلا برداشت مرکبات برای ما ضرر است و بسیاری از کشاورزان با دو دو تا چهار تا کردن اقدام به معدوم‌سازی مرکبات کردند.

رحیمی در پایان گفت: چتر حمایتی دولت از بابت خرید مرکبات را ندیدیم.

اخبار مرتبط با این خبر

لینک کوتاه خبر:

نظرات مردمی

ارسال نظر

جدیدترین خبرها

آپــارات

یادداشت ویژه

انتخابات شوراها در نوشهر چه گذشت؟

تبلیغات ناعادلانه و رأی‌های ناپاک شهر نوشهر

در این انتخابات این دوره شورای شهر در نوشهر، با خرید آرا، زنگ خطر جدی برای دوره بعد به صدا در آمد تا جایی که معدود ‏کاندیداها اعتراف کردند که ای کاش جای ناهار و شام‌دهی، هزینه خرید آرا می‌کردیم‌. ‏یادداشت/

شهروند دانا

شهروند دانا می‌داند که چگونه باید تصمیم بگیرد و در چه جهتی عمل کند. با این توصیف وقت انتخابات که فرا می‌رسد نه به «احزاب»‌، نه «گروه‌ها» و نه حتی به «چلوکباب» رأی می‌دهد! که رأی او رأی به فکر و برنامه است.هیئت های نوشهر

بازی های بومی و محلی نوشهر