2003

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: با توجه به نوع و محل ماموریت‌های نیروی دریایی ارتش، باید بیش از پیش، تفکر راهبردی‌بودن در نوع آموزش‌های آن هم حاکم شود.

به گزارش نوشهرآنلاین، امیر دریادار حبیب‌الله سیاری در مراسم تقدیراز پژوهشگران نمونه نیروی دریایی ارتش ضمن گرامیداشت هفته پژوهش، اظهار کرد:  در سال‌های قبل از انقلاب، نیروی دریایی در بحث تامین و آموزش فرماندهان و کارکنان وابسته به کشورهای بیگانه بود که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی با تدبیر حکیمانه امام راحل دانشگاه امام خمینی(ره) در سال 59 تاسیس شد.

 وی افزود: امروزه با همت بلند فرماندهان، کارکنان، پیشکسوتان به جایی رسیدیم که همه افسران و مدیران  نیروی دریایی ارتش، فارغ‌التحصیلان آموزش‌دیده و پرورش‌یافته دانشگاه علوم دریایی امام خمینی(ره) هستند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: کارکنان ما امروز ناوشکن و ناو موشک‌انداز می‌سازند و در دریاهای دوردست در شناورهای سطحی و زیر سطحی دریانوردی می‌کنند که این از افتخارات بزرگ نیروی دریایی ارتش و مایه بالندگی است.

وی خاطرنشان کرد: امروزه فرماندهان برای انجام دقیق و بهتر وظایف و ماموریت‌های محوله باید به حیطه و منطقه مسئولیت خود اشراف دقیق داشته و برای این منظور هم باید به حوزه آموزش و پرورش این فرماندهان توجه خاص نمود.

سیاری با بیان اینکه عرصه دریا بسیار گسترده و حضور در آب‌های آزاد ضروری‌است، گفت: یکی از جنبه‌های حضور نیروی دریایی در آب‌های آزاد حفاظت از منافع کشورمان است پس باید توان ایستادگی و بازدارندگی نیز در حد مطلوب حفظ شود.

وی با اشاره به این سخن مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه "نیروی دریایی هم نیروی سیاسی و هم بین‌المللی و هم نیروی علمی و ....... است." بیان کرد: حوزه مسئولیت نیروی دریایی با توجه به محل ماموریت‌های نداجا مسئولیتی بین‌المللی است‌.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران یادآور شد: باید نوع تربیت و آموزش دانشجویان، فرماندهان و مدیران نیز متفاوت و متناسب با ماموریت‌های محوله باشد.

وی اضافه کرد: سطح علم و دانش فرماندهان و مدیران و نوع آموزش حاکم بر نیروی دریایی ارتش و دانشگاه علوم دریایی امام خمینی(ره) باید به حدی باشد که در حوزه‌های علمی، سیاسی، بین‌المللی حضوری افتخارآمیز داشته باشیم.

سیاری خاطرنشان کرد: با توجه به نوع و محل ماموریت‌های نیروی دریایی ارتش، دانشگاه افسری علوم دریایی امام خمینی(ره) با بقیه مراکز آموزشی تفاوتی بسیار مهم دارد و باید بیش از پیش، تفکر راهبردی‌بودن نیروی دریایی در نوع آموزش‌های آن هم حاکم شود.  

وی با اشاره به اینکه رهبرمعظم انقلاب همواره بر علم، ایمان و شجاعت به عنوان مولفه‌های ضروری تاکید دارند، اظهار کرد: در آموزش‌ها و جهت‌گیری‌های آموزشی باید به این مولفه‌ها توجه ویژه شود.

فرمانده نیروی دریایی راهبردی ارتش تصریح کرد: امروزه در همه دانشگاه‌ها و مراکز علمی در کنار بحث آموزشی، برنامه‌های پژوهشی نیز در دستور کار قرار گرفته و برنامه‌های علمی بدون برنامه پژوهشی دیگر معنی و مفهوم ندارد.

وی به اهمیت برنامه‌های پژوهشی در سالیان اخیر اشاره کرد و گفت: برنامه‌های آموزشی در کنار برنامه‌های پژوهشی اعتبار یک دانشگاه را مشخص می‌کند که البته باید دقت شود با توجه به حیطه وظایف نداجا نوع پژوهش‌ها در این دانشگاه نیز متفاوت و وابسته به اهداف و ماموریت‌های نیروی دریایی ارتش باشد.

سیاری با بیان اینکه اگر بخواهیم مبتنی بر تجهیزات گذشته در دریاهای دور دست حضور داشته باشیم به مشکل برخواهیم خورد، اظهار کرد: ارتقاء سطح علم و دانش در کنار پژوهش‌های راهبردی  در سطح نداجا در رسیدن به جایگاه امروزی نیروی دریایی راهبردی نقش بسزایی داشته و خواهد داشت.
 
 

تفکر راهبردی‌بودن نیروی دریایی باید بیش از گذشته در نوع آموزش‌های آن حاکم شود

 

 
فرمانده دانشگاه علوم دریایی امام خمینی(ره) نوشهر نیز در این مراسم بیان کرد: هدف ما در دانشگاه علوم دریایی امام خمینی(ره) این است که بتوانیم مدیران و فرماندهانی در نیروی دریایی تربیت کنیم که با استفاده از ایمان راسخ، دانش به‌روز، توان جسمی بالا و روحیه عالی در موقعیت‌های سخت و نفس‌گیر در ماموریت‌های مختلف نیروی دریایی‌، تصمیمی شجاعانه، درست و به‌موقع بگیرند.

وی ادامه داد: ما در مجموعه دانشگاه افسری علوم دریایی امام خمینی(ره) تلاش می‌کنیم که در سایه الطاف الهی، فرامین فرمانده معظم کل قوا به این مهم دست یابیم.

امیر دریادار دوم خرداد حکیمی گفت: در این راستا نیز از توان علمی و پژوهشی پژوهشگران و تجربه پیشکسوتان در برنامه‌ها و آموزش‌ها استفاده مطلوب صورت می‌گیرد تا انتقال تجربه و ارتقاء دانش و علم روز به دانشجویان بهتر و سریعتر انجام شود.
 
در این مراسم که با حضور جمعی از معاونین، پژوهشگران، پیشکسوتان  نیرو ، فرماندهان، مسئولان و دانشجویان در دانشگاه دانشگاه علوم دریابی امام خمینی(ره) نوشهر برگزار شد، از پژوهشگران نمونه نیروی دریایی ارتش تقدیر شد.
 

تفکر راهبردی‌بودن نیروی دریایی باید بیش از گذشته در نوع آموزش‌های آن حاکم شود

 

تفکر راهبردی‌بودن نیروی دریایی باید بیش از گذشته در نوع آموزش‌های آن حاکم شود

 

تفکر راهبردی‌بودن نیروی دریایی باید بیش از گذشته در نوع آموزش‌های آن حاکم شود

 

 

اخبار مرتبط با این خبر

لینک کوتاه خبر:

نظرات مردمی

ارسال نظر

جدیدترین خبرها

آپــارات

نماهنگ اختاپوس صهیونیسم + دانلود

همزمان با فرا رسیدن آخرین جمعه ماه مبارک رمضان و روز جهانی قدس، پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری leader.ir ، نماهنگ "اختاپوس صهیونیسم" با محوریت "دشمن شناسی در دنیای اسلام" را منتشر کرد.

یادداشت ویژه

یادداشت/

حمله موشکی سپاه پاسداران به دیرالزور، دفاعی مشروع با پیامدهای ژئو استراتژیک

یک کارشناس رسانه در یادداشتی تاکید کرد: برخلاف برخی از کشورهای منطقه که با قراردادهای میلیاردی خرید سلاح و تجهیزات به دنبال امنیت اجاره‌ای هستند، قدرت دفاعی جمهوری اسلامی ایران کاملا درون زا و در جهت صلح و امنیت پایدار است، لذا جمهوری اسلامی ایران به عنوان قدرت برتر منطقه به شمار می‌رود.علی (ع) و نگرانی دشمنان از فرهنگ تشیع

همزمان با سالگرد شهادت امیر مومنان حضرت علی‌بن ابیطالب(ع) ما هر سال به عزای او می‌نشینیم البته می‌دانیم که در چند سال اخیر انتشار ویژگی‌های شخصیت امام علی(ع) در رسانه‌ها و فضای مجازی، موجب گرایش بسیاری از فرزانگان جهان، به تشیع علوی شده است.هیئت های نوشهر

بازی های بومی و محلی نوشهر