2003

امام جمعه نوشهر با بیان اینکه پیام اصلی 9 دی، ولایت‌مداری و قانون‌محوری است، گفت: امروز برخی در کشور، قصد تطهیر اصحاب فتنه را دارند که با ظلمی که آن‌ها به نظام کردند این کار پذیرفتنی نیست.

به گزارش نوشهرآنلاین، حجت‌الاسلام محمود مشایخ در خطبه‌های این هفته نمازجمعه نوشهر با اشاره به یوم‌الله 9دی، آن را روز بصیرت و میثاق امت با ولایت دانست و اظهار کرد: در سال 88 اگر کمک خدای متعال و درایت رهبر انقلاب نبود گروه‌ها در کشور به جان هم می‌افتادند و یک انقلاب مخملی در کشور به راه می‌افتاد.

وی بزرگترین گناه فتنه‌گران را امیدوارکردن دشمنان نظام برشمرد و گفت: در آن سال 40میلیون نفر در انتخابات شرکت کردند که فتنه‌گران آن را نادیده گرفته و هشت‌ماه در کشور آشوب به پا کردند.

امام جمعه نوشهر با بیان اینکه نبود تقوای جمعی، جاه طلبی، مرزبندی‌نکردن با دشمن و عدم تمکین قانون و آرای مردم از عوامل ایجاد فتنه در سال 88 بود، افزود: باید مصالح کشور بر هر گروه و سلیقه سیاسی ترجیح داده شود.

وی ادامه داد: مردم در 9دی بصیرت خوبی نشان دادند و وظیفه ما اکنون گرامی‌داشتن این روز، بصیرت و بیداری است، باید قانون‌محور و ولی‌فقیه محور باشیم، چراکه دشمنان همواره بیدار هستند.

مشایخ یادآور شد: اگر امروز نیز هوشیار و بابصیرت نباشیم و اگر آن عوامل فتنه‌انگیز دوباره بروز و ظهور کند، فتنه‌ای به مراتب بدتر اتفاق می‌افتد.

وی تصریح کرد: امروز برخی در کشور، قصد تطهیر اصحاب فتنه را دارند و به این نمی‌اندیشند که از کسانی دفاع می‌کنند که به انقلاب پشت کردند و به امام(ره) و سیدالشهدا اهانت کردند.

خطیب نمازجمعه نوشهر ادامه داد: در آن سال ضد اتقلاب در پشت فتنه‌گران، سنگر گرفت و شعارهای خود را مطرح کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به موضع‌گیری انگلیس در شورای همکاری خلیج فارس بر علیه ایران اشاره کرد و با بیان اینکه ایران در خاورمیانه و آسیای غربی مداخله می‌کند، گفت: انگلیس خود همیشه منشا فساد، خطر و نکبت، اساس خباثت و استثمار و منبع خشونت و تفرقه‌افکنی در جهان است.

مشایخ با اشاره به اینکه کار انگلیس از گذشته تاکنون اسلام‌ستیزی و ایجاد فرقه‌های انحرافی است، بیان کرد: زادگاه گروه‌های تکفیری امروزی چون داعش، وهابیت است و وهابیت هم ساخته‌ی استعمار جهانی و انگلیس است.

وی اظهار کرد: به فرموده رهبرمعظم انقلاب، شیعه انگلیسی و تسنن آمریکایی 2 لبه یک قیجی برای ایجاد تفرقه بین مسلمانان است.

امام جمعه تصریح کرد: حکومت‌های کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس، خود نامشروع هستند و پشتوانه مردمی ندارند، فلذا ناچارند به کشورهای دیگر باج بدهند و این کشورها نیز با صحبت‌های ضدایرانی و ایجاد وحشت، آن‌ها را واردار به باج‌دادن بیشتر می‌کنند.

وی به سه علت دشمنی استکبار با ایران اشاره و تاکید کرد: ایران اسلامی به منافع استکبار در خاورمیانه خاتمه‌داد، جنایت و خیانت آن‌ها را در رابطه با ایجاد رژیم صهیونیستی برملا کرد و امروز نیز عامل وحدت بین کشورهای اسلامی و شیعه و سنی است.

مشایخ همچنین ضمن تبریک فرارسیدن ولادت حضرت عیسی(ع) با اشاره به اینکه مسلمانان به همه پیامبران گذشته و پیروان آن‌ها احترام می‌گذارند، گفت: در کشور ما رهبر انقلاب به عنوان یک رهبر سیاسی و مرجع تقلید با خانواده‌های شهدای ارامنه که جزء اقلیت هستند دیدار می‌کنند که این نشان از احترام واقعی اسلام به پیروان سایر ادیان است.

وی در پایان با بیان اینکه در کشور ما اقلیت‌های مذهبی حق شهروندی، رأی و سوال دارند و حتی در مجلس نیز نماینده دارند، خاطرنشان کرد: انتظار ما هم از سایر ادیان این است که به پیامبر و مقدسات ما توهین نکنند و به حقوق شهروندی مسلمانانی که در کشورهای دیگر در اقلیت هستند احترام گذاشته و بگذارند آداب مسلمانی خود را انجام دهند.

اخبار مرتبط با این خبر

لینک کوتاه خبر:

نظرات مردمی

ارسال نظر

جدیدترین خبرها

آپــارات

یادداشت ویژه

گمانه زنی‌های مردمی و کارشناسان در مورد شهردار نوشهر/ بخش اول

شهردار آینده نوشهر کیست؟

بر اساس شنیده‌ها هم اکنون حدود 9 نفر از شهروندان نوشهر به عنوان نامزدهای تصدی این منصب انتخاب شده‌اند که در میان آنها 2 نفر از اقبال مردمی نسبتا بیشتری نیز برخوردار هستند.‏یادداشت/

شاخصه‌های فرمان آتشِ فرمانده کل قوا

‏ آنچه در این نوشتار بدان پرداخته می‌شود شاخص‌های فرمان فکری فرهنگی آتش به اختیارِ فرمانده کل قوا در جبهه نبرد حق علیه اباطیل است که سیبل اصلی در ‏این نبرد همانا ذهن و قلب انسان است.هیئت های نوشهر

بازی های بومی و محلی نوشهر