2003

در سال 88 شاهد بسیج جهانی جبهه استکبار در عرصه رسانه و ایجاد پروپاگاندای جهانی بر علیه جمهوری اسلامی ایران بودیم که نشان از عزم و البته تجربه و تخصص بالای رسانه‌های غربی در ایجاد جبهه‌های دروغین بر علیه جمهوری اسلامی ایران بود.

به گزارش نوشهرآنلاین، ماهیت انقلاب اسلامی ایران در سال 1357، بر مبنای مبارزه با استعمارگرایی و تفکر امپریالیسیتی غرب، عموماً آمریکا بوده و طبیعی است در چنین شرایطی شاهد تقابل آمریکا با جمهوری اسلامی ایران که برآمده از انقلاب اسلامی است، باشید.

دوره ابتدایی این درگیری‌ها به شکل عملیات‌های تروریستی گسترده در سال‌های ابتدایی انقلاب اسلامی بوده که به شهادت شهید بهشتی، شهید محمد علی رجایی، شهید باهنر و دیگر یاران تاثیرگذار انقلاب اسلامی توسط گروهک منافقین رخ داد.

دوره دوم درگیری‌ها، جنگ تحمیلی بود که دشمنان انقلاب خصوصاً جبهه غربی و عربی با تحمیل هشت‌سال جنگ نابرابر، در صدد از هم گسستن نظام مقدس جمهوری اسلامی بودند که رشادت‌های رزمندگان عموماً غیر دوره دیده و مردم نظامی در غالب بسیج‌های مردمی سبب عدم نیل به این هدف شوم استکبار شد.

با تغییر شاخصه‌های جهانی در اواخر قرن بیستم میلادی، شکست جبهه غربی و عربی در جنگ تحمیلی و با توجه به فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی و تبدیل سیاست‌های بین‌الملل به جهان تک قطبی، استکبار جهانی وارد دوره سوم درگیری با جمهوری اسلامی در غالب پروژه جنگ نرم با جمهوری اسلامی ایران می‌شود. این برنامه، در حال حاضر نیز ادامه دارد و از مصادیق آن نیز می‌توان به فعالیت‌های گروه‌ها و شبکه‌های معاند در نرم افزارهای ارتباط جمعی و ... اشاره کرد.

اما هدف غایی تمام این فعالیت‌ها به طور واضح، براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بوده است. در سال 1388 در راستای انتخابات دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران، فرصت مساعدی برای گروه‌های فعال در جنگ نرم که در آن زمان بیش از ده سال از فعالیت علنی آن‌ها می‌گذشت، فراهم می‌شود تا دوره چهارم درگیری‌های با جمهوری اسلامی ایران را آغاز کنند. این گروه‌ها شامل شبکه‌های ماهواره‌ای، نرم‌افزارهای اطلاع‌رسانی و شبکه‌های اجتماعی می‌باشند که به طور کلان زیر نظر سرویس‌های جاسوسی غربی به فعالیت مشغول هستند که به طور مثال می‌توان به نرم‌افزار وایبر اشاره کرد که این نر‌م‌افزار ارتباطی و شبکه اجتماعی مبتنی بر تلفن همراه هوشمند، توسط ایگور مگزینیک و تلمن مارکو دو تکنیسین نیروهای دفاعی رژیم صهیونیستی طراحی شده بود. از دیگر فعالیت‌های این دو شخص می‌توان به همکاری در پروژه ماهواره جاسوسی اوفک 7 سازمان تحقیقات فضائی رژیم صهیونیستی اشاره کرد که وظیفه عکس‌برداری از تاسیسات نظامی ایران و سوریه را برعهده دارد.

در سال 88 شاهد بسیج جهانی جبهه استکبار در عرصه رسانه و ایجاد پروپاگاندای جهانی بر علیه جمهوری اسلامی ایران نیز بودیم که نشان از عزم و البته تجربه و تخصص بالای رسانه‌های غربی در ایجاد جبهه‌های دروغین بر علیه جمهوری اسلامی ایران بوده. به واقع این سازمان‌ها بعد از سال‌ها تمرین و تکرار و جمع‌آوری اطلاعات در باب مردم ایران از طریق نرم‌افزارهای جاسوسی، در سال 88 به نقطه عطفی در تاریخ معاصر در جهت براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی رسیده بودند که در این راستا نیز از هیچ تلاشی در قالب براندازی نرم یا انقلاب مخملی دریغ نکردند.

باید اشاره کرد خطر فتنه بسیار بیشتر از جنگ تحمیلی بوده زیرا در جنگ تحمیلی که در شاخه جنگ‌های گرم دسته‌بندی می‌شود، دشمن رو در روی حق ایستاده و تشخیص حق از باطل را سهل می‌کند اما در براندازی نرم که در زیر شاخه جنگ‌نرم است، این تشخیص دچار اخلال شده و به همین سبب از خطر بسیار بیشتری برخوردار است.

در این میان تدابیر راهبردی و مدیریت مقام‌معظم‌رهبری و به تبع ایشان ائمه جمعه و نوابغ جمهوری اسلامی مبنی بر تبیین حق و باطل و ابلاغ این مسئله به عموم مردم در خنثی‌سازی فتنه فوق بیشترین نقش را داشت.

اما نباید فراموش کرد که با وجود آغاز دوره پنجم درگیری جبهه استکبار غربی و عربی در مقابل جمهوری اسلامی ایران تحتِ لوای جنگ‌های نیابتی در مقابل جبهه مقاومت در خاورمیانه و شمال آفریقا، دشمن همچنان در انتظار بروز حوادثی است که به مثابه آتشی در هیزم فتنه باشد تا این واقعه شوم تاریخ را دوباره تکرار کند و آنچه در این بین حائز اهمیت است، هوشیاری آحاد ملت در مقابل این پدیده شوم است که باید در یوم‌الله 9 دی نمود پیدا کند.

در انتها نیز باید اذعان کرد، وظیفه مسئولین نظام مقدس جمهوری اسلامی در باب این روز، آگاهی‌دادن پیرامون مشیِ جمهوری اسلامی و تبیین وظایف مردم در قبال آن است تا دیگر شاهد رفتارهای هنجارشکنانه حتی بر اساس ناآگاهی نیز نباشیم.
 
نویسنده: مهدی مهرزاد – تحلیلگر مسائل سیاسی

اخبار مرتبط با این خبر

لینک کوتاه خبر:

نظرات مردمی

ارسال نظر

جدیدترین خبرها

آپــارات

یادداشت ویژه

اندر احوالات این روزهای انتخاب شهردار نوشهر

شورای شهر، شورای شهرداری نیست ‏

متاسفانه آن اندازه که این روزها از سوی مبلغان، دلواپسان، شهردارسازان و برندسازان، روزمه و عملکرد از کاندیداهای ‏احتمالی مجازی دیدیم و شنیدیم در زمان انتخابات از کاندیداهای شورا که با رأی مردم انتخاب می‌شوند ندیدیم. ‏تابوی ارائه برنامه از سوی نامزدهای شهرداری نوشهر شکست

ارائه عمومی برنامه‌های مدون از سوی نامزدها پیش از ورود به شهرداری به معنای احترام به شهروندان و تاییدی است بر رفتار ‏دلسوزانه مدیرانی که ارتقاء سطح کیفی زندگی شهروندان را بر تصدی مناصب شهری ارجح می‌دانند.‏هیئت های نوشهر

بازی های بومی و محلی نوشهر