2003

مدیر اف بی آی در اظهاراتی گفت: روسیه کمپین‌های سیاسی حزب جمهوریخواه و دامنه‌های ایمیل قدیمی کمیته ملی جمهوریخواه را هک کرده است.

به گزارش نوشهرآنلاین،جیمز کومی  روز سه شنبه در سخنانی در جمع نمایندگان آمریکایی تاکید کرد: روسیه اطلاعات مربوط به کمپین های حزب جمهوریخواه و دامنه های ایمیل قدیمی کمیته ملی این حزب را هک کرده ولی شواهدی وجود ندارد که مسکو توانسته باشد به کمپین دونالد ترامپ نفوذ کرده و اطلاعات آن را هک کند.

وی در ادامه افزود: روسیه اطلاعات به دست آمده از کمپین های حزب جمهوریخواه یا ایمیل کمیته ملی این حزب را منتشر نکرده است.

اظهارات جیمز کومی می تواند موجب تقویت دیدگاه واشنگتن درباره کمک روسیه به پیروزی ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از طریق بی اعتبار کردن کلینتون، شود.

نهادهای اطلاعاتی آمریکا روز جمعه در گزارشی اعلام کرده اند که ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه به طور مستقیم دستور انجام تلاش هایی را برای کمک به کمپین ترامپ و بی اعتبار کردن کلینتون در رقابت های انتخاباتی 2016 صادر کرده است.

کومی نیز در ادامه اظهار داشت: هیچ سند و مدرکی از هک شدن کمپین انتخاباتی ترامپ یا ایمیل فعلی کمیته ملی حزب جمهوریخواه وجود ندارد.البته وی به این مساله اشاره نکرده است که آیا روسیه برای هک کردن کمپین ترامپ نیز تلاشی داشته است یا نه.

در حالی که ترامپ بارها سعی کرده است تا ادعاهای مربوط به کمک روسیه برای پیروزی در انتخابات را رد کند ولی رینس پریبوس رئیس کارکنان کاخ سفید در دولت ترامپ و رئیس سابق کمیته ملی حزب جمهوریخواه یکشنبه در سخنانی تاکید کرد: ترامپ گزارش جامعه اطلاعاتی آمریکا در خصوص دخالت روسیه در حملات سایبری با هدف اختلال در انتخابات ریاست جمهوری را پذیرفته و ممکن است اقداماتی را در واکنش به این مساله انجام دهد.

اخبار مرتبط با این خبر

لینک کوتاه خبر:

نظرات مردمی

ارسال نظر

جدیدترین خبرها

آپــارات

یادداشت ویژه

یادداشت/

حمله موشکی سپاه پاسداران به دیرالزور، دفاعی مشروع با پیامدهای ژئو استراتژیک

یک کارشناس رسانه در یادداشتی تاکید کرد: برخلاف برخی از کشورهای منطقه که با قراردادهای میلیاردی خرید سلاح و تجهیزات به دنبال امنیت اجاره‌ای هستند، قدرت دفاعی جمهوری اسلامی ایران کاملا درون زا و در جهت صلح و امنیت پایدار است، لذا جمهوری اسلامی ایران به عنوان قدرت برتر منطقه به شمار می‌رود.علی (ع) و نگرانی دشمنان از فرهنگ تشیع

همزمان با سالگرد شهادت امیر مومنان حضرت علی‌بن ابیطالب(ع) ما هر سال به عزای او می‌نشینیم البته می‌دانیم که در چند سال اخیر انتشار ویژگی‌های شخصیت امام علی(ع) در رسانه‌ها و فضای مجازی، موجب گرایش بسیاری از فرزانگان جهان، به تشیع علوی شده است.هیئت های نوشهر

بازی های بومی و محلی نوشهر