2003

مدیر اف بی آی در اظهاراتی گفت: روسیه کمپین‌های سیاسی حزب جمهوریخواه و دامنه‌های ایمیل قدیمی کمیته ملی جمهوریخواه را هک کرده است.

به گزارش نوشهرآنلاین،جیمز کومی  روز سه شنبه در سخنانی در جمع نمایندگان آمریکایی تاکید کرد: روسیه اطلاعات مربوط به کمپین های حزب جمهوریخواه و دامنه های ایمیل قدیمی کمیته ملی این حزب را هک کرده ولی شواهدی وجود ندارد که مسکو توانسته باشد به کمپین دونالد ترامپ نفوذ کرده و اطلاعات آن را هک کند.

وی در ادامه افزود: روسیه اطلاعات به دست آمده از کمپین های حزب جمهوریخواه یا ایمیل کمیته ملی این حزب را منتشر نکرده است.

اظهارات جیمز کومی می تواند موجب تقویت دیدگاه واشنگتن درباره کمک روسیه به پیروزی ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از طریق بی اعتبار کردن کلینتون، شود.

نهادهای اطلاعاتی آمریکا روز جمعه در گزارشی اعلام کرده اند که ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه به طور مستقیم دستور انجام تلاش هایی را برای کمک به کمپین ترامپ و بی اعتبار کردن کلینتون در رقابت های انتخاباتی 2016 صادر کرده است.

کومی نیز در ادامه اظهار داشت: هیچ سند و مدرکی از هک شدن کمپین انتخاباتی ترامپ یا ایمیل فعلی کمیته ملی حزب جمهوریخواه وجود ندارد.البته وی به این مساله اشاره نکرده است که آیا روسیه برای هک کردن کمپین ترامپ نیز تلاشی داشته است یا نه.

در حالی که ترامپ بارها سعی کرده است تا ادعاهای مربوط به کمک روسیه برای پیروزی در انتخابات را رد کند ولی رینس پریبوس رئیس کارکنان کاخ سفید در دولت ترامپ و رئیس سابق کمیته ملی حزب جمهوریخواه یکشنبه در سخنانی تاکید کرد: ترامپ گزارش جامعه اطلاعاتی آمریکا در خصوص دخالت روسیه در حملات سایبری با هدف اختلال در انتخابات ریاست جمهوری را پذیرفته و ممکن است اقداماتی را در واکنش به این مساله انجام دهد.

اخبار مرتبط با این خبر

لینک کوتاه خبر:

نظرات مردمی

ارسال نظر

جدیدترین خبرها

آپــارات

یادداشت ویژه

اندر احوالات این روزهای انتخاب شهردار نوشهر

شورای شهر، شورای شهرداری نیست ‏

متاسفانه آن اندازه که این روزها از سوی مبلغان، دلواپسان، شهردارسازان و برندسازان، روزمه و عملکرد از کاندیداهای ‏احتمالی مجازی دیدیم و شنیدیم در زمان انتخابات از کاندیداهای شورا که با رأی مردم انتخاب می‌شوند ندیدیم. ‏تابوی ارائه برنامه از سوی نامزدهای شهرداری نوشهر شکست

ارائه عمومی برنامه‌های مدون از سوی نامزدها پیش از ورود به شهرداری به معنای احترام به شهروندان و تاییدی است بر رفتار ‏دلسوزانه مدیرانی که ارتقاء سطح کیفی زندگی شهروندان را بر تصدی مناصب شهری ارجح می‌دانند.‏هیئت های نوشهر

بازی های بومی و محلی نوشهر