2003

رئیس دانشگاه تهران درباره جذب وزیر نفت به عنوان عضو هیأت علمی این دانشگاه گفت: جذب زنگنه در دانشگاه تهران از طریق انتقال از دانشگاه خواجه نصیر بود و در هیأت امنای دانشگاه تهران تصویب شد.

به گزارش نوشهرآنلاین،از مدتی پیش خبر جذب بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت و فارغ‌التحصیل مقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسی راه و ساختمان به عنوان عضو هیأت علمی انستیتو مهندسی نفت پردیس دانشکده‌های فنی دانشگاه تهران مطرح شد ولی این خبر وقتی برجسته‌تر شد که اعتراضاتی مبنی بر ایرادات حقوقی، عرفی و آکادمیک مشهودی به گوش رسید.

بسیج دانشجویی دانشگاه تهران در بیانیه‌ای با اشاره به ایرادات این مسئله عنوان کرده بود: طبق اظهار نظر رئیس دانشگاه تهران، زنگنه سابقاً عضو هیأت علمی دانشگاه خواجه نصیرطوسی بوده‌ که در دولت قبل بازنشسته شده و در دولت فعلی مجدداً به کار بازگشته و اکنون درخواست انتقال به دانشگاه تهران داده‌ است. بازگشت جناب آقای زنگنه در دولت جدید نه به عنوان عضو هیأت علمی دانشگاه خواجه نصیر طوسی که به عنوان وزیر نفت و در رابطه استخدامی با نهاد ریاست جمهوری بوده است و عدم درج نام وی به عنوان عضو هیأت علمی در سایت رسمی دانشگاه خواجه نصیر طوسی مؤید این معناست. علاوه بر اینکه به لحاظ عرف اداری، زنگنه به استخدام دولت درنیامده و بلکه مجوز فعالیت به عنوان بازنشسته را در دولت دارد.

دیگر آنکه تعمیم مجوز کار ایشان در دولت به عنوان وزیر نفت به حوزه‌ای دیگر یعنی عضویت هیأت علمی دانشگاه خطایی حقوقی و نقض آشکار قانون بوده که لازم است عاملان آن که در ادامه به آنها اشاره خواهد شد مورد پیگرد قانونی قرار گیرند.

بسیج دانشجویی دانشگاه تهران تاکید کرد: مطابق ماده 96 (ذیل فصل نهم) آیین‌نامه استخدامی اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها ابلاغی از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، حداکثر سنوات خدمت اعضای هیأت علمی با مرتبه مربی (مدرک کارشناسی ارشد) حداکثر سی سال بوده که با مطابق تبصره 1 و 4 ذیل این ماده با رعایت سقف سنی 65 سال قابل تمدید است. بنابراین با توجه به سن جناب آقای زنگنه به کارگیری ایشان در دانشگاه با صرف نظر از مغایرت قانونی قبلی، با این ماده و تبصره‌های آن نیز در تعارض است؛ علاوه بر این با توجه به سابقه خدمت زنگنه در دانشگاه خواجه نصیر که بازه زمانی سال‌های 1356 تا 1385 را شامل می‌شود، ایشان از شمول تبصره 2 ذیل ماده 98 نیز خارج هستند.

در صحبتی که در این زمینه با محمود نیلی احمد آبادی رئیس دانشگاه تهران داشتیم وی به خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزای فارس، گفت: زنگنه عضو هیات علمی دانشگاه خواجه نصیر است و هر عضو هیات علمی دانشگاه می‌تواند از یک دانشگاه تقاضا کند تا به عنوان عضو هیات علمی به آن دانشگاه منتقل شود که زنگنه این کار را انجام داده است تا بتواند از دانشگاه خواجه نصیر به دانشگاه تهران منتقل شود.

وی افزود: روند کار انتقال اعضای هیات علمی به این صورت است که مسئله باید در گروه زیربط بررسی شود تا اگر گروه موافقت کرد در رده‌های مختلف مورد بررسی قرار بگیرد اگر تمام این مراحل با تائید طی شود کار انتقال صورت می‌گیرد.

نیلی احمدآبادی تاکید کرد که موضوع انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران در هیات امنای دانشگاه تهران بررسی و تصویب شده است.

اخبار مرتبط با این خبر

لینک کوتاه خبر:

نظرات مردمی

ارسال نظر

جدیدترین خبرها

آپــارات

یادداشت ویژه

یادداشت/

حمله موشکی سپاه پاسداران به دیرالزور، دفاعی مشروع با پیامدهای ژئو استراتژیک

یک کارشناس رسانه در یادداشتی تاکید کرد: برخلاف برخی از کشورهای منطقه که با قراردادهای میلیاردی خرید سلاح و تجهیزات به دنبال امنیت اجاره‌ای هستند، قدرت دفاعی جمهوری اسلامی ایران کاملا درون زا و در جهت صلح و امنیت پایدار است، لذا جمهوری اسلامی ایران به عنوان قدرت برتر منطقه به شمار می‌رود.علی (ع) و نگرانی دشمنان از فرهنگ تشیع

همزمان با سالگرد شهادت امیر مومنان حضرت علی‌بن ابیطالب(ع) ما هر سال به عزای او می‌نشینیم البته می‌دانیم که در چند سال اخیر انتشار ویژگی‌های شخصیت امام علی(ع) در رسانه‌ها و فضای مجازی، موجب گرایش بسیاری از فرزانگان جهان، به تشیع علوی شده است.هیئت های نوشهر

بازی های بومی و محلی نوشهر