2003

نماینده مردم مشهد در مجلس، گفت: سؤال از وزیر کار درباره برخی ابهامات در تشکیل انجمن غیرقانونی صنفی روزنامه‌نگاران استان تهران، تقدیم هیئت رئیسه مجلس شد.

 به گزارش نوشهرآنلاین،جواد کریمی قدوسی نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی درباره سؤال از علی ربیعی وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی درباره برخی ابهامات در تشکیل انجمن غیرقانونی صنفی روزنامه‌نگاران استان تهران، اظهار کرد: سؤال از علی ربیعی با امضا 7 تن از نمایندگان مجلس روز(یکشنبه 19 دی) تقدیم هیئت رئیسه مجلس شد.

متن سوال به شرح زیر است:

بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم

جناب آقای ربیعی وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی، چرا بر خلاف ماده 131 و ماده 15 قانون کار اجازه برگزاری مجمع مؤسسان انجمن صنفی روزنامه‌نگاران منحل شده را داده‌اید.

جناب آقای ربیعی انجمن منحله صنفی روزنامه‌نگاران براساس شرایط مندرج در آیین‌نامه مربوطه و به دلیل تخلفات متعدد و مستند به بند 3 اساسنامه آن انجمن، از مورخ 1380/2/1 منحل شده و نیز شعبه 20 دیوان عدالت اداری براساس دادنامه شماره 2235 مورخ 1387/9/11 به اعتراض، این انجمن منحله را مردود اعلام کرده است، جنابعالی براساس چه اختیاراتی دوباره اجازه فعالیت به این انجمن منحله را داده‌اید؟

پیش‌تر این عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس به تسنیم گفته بود که انجمن صنفی روزنامه نگاران استان تهران غیرقانونی و نزدیک به جریان فتنه است.

در همین راستا علیرضا محجوب نماینده مردم تهران و عضو فراکسیون امید مجلس نیز در گفت‌وگویی با تسنیم اعلام کرده بود که انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان تهران مجوز فعالیت ندارد.

به گزارش تسنیم، در پی فشار و لابیهای گسترده چهره‌های سیاسی انجمن صنفی منحله روزنامه‌نگاران و اقدامات غیرقانونی متعدد این افراد برای بازگشایی انجمن منحله با پوسته‌ای جدید، چندی پیش با حضور برخی افراد با گرایشات خاص فکری و سیاسی و با حضور تعدادی معدود از فعالان این حوزه، نشستی به‌ اسم مجمع مؤسسان انجمن صنفی روزنامه‌نگاران تهران برگزار شد و با وجود صراحت «قانون کار» مبنی بر غیرقانونی بودن تشکیل چنین مجمعی در صورت وجود انجمن صنفی قانونی با همین نام، این چهره‌ها تلاش خود برای تشکل این انجمن را به کار بستند.

این چهره‌ها از طریق همفکران و سرشاخه‌های خود در مناصب دولتی، این بار با اعمال فشار و هجمه گسترده به وزارت کار، روز دوم دی ماه جاری در نهایت اسامی هفت نفر را به‌عنوان اعضای منتخب و هیئت مدیره انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان تهران معرفی کردند.

این افراد در حالی اقدام به برگزاری نشست اخیر خود کردند که بر اساس ماده 131 قانون کار و ماده 15 امکان ثبت دو انجمن در یک صنف واحد در یک جغرافیا وجود ندارد و در حال حاضر با توجه به اینکه «انجمن صنفی خبرنگاران و روزنامه‌نگاران ایران» همچنین «انجمن صنفی خبرنگاران تهران» از سال 90 با برگزاری انتخابات رسمی و قانونی، تأسیس شده و مشغول به فعالیت است، این اقدام اخیر با همراهی و همداستانی چهره‌های سیاسی و مسئله‌دار انجمن منحله روزنامه‌نگاران، از هیچ محمل و تکیه‌گاه قانونی برخوردار نیست.

اخبار مرتبط با این خبر

لینک کوتاه خبر:

نظرات مردمی

ارسال نظر

جدیدترین خبرها

آپــارات

یادداشت ویژه

گمانه زنی‌های مردمی و کارشناسان در مورد شهردار نوشهر/ بخش اول

شهردار آینده نوشهر کیست؟

بر اساس شنیده‌ها هم اکنون حدود 9 نفر از شهروندان نوشهر به عنوان نامزدهای تصدی این منصب انتخاب شده‌اند که در میان آنها 2 نفر از اقبال مردمی نسبتا بیشتری نیز برخوردار هستند.‏یادداشت/

شاخصه‌های فرمان آتشِ فرمانده کل قوا

‏ آنچه در این نوشتار بدان پرداخته می‌شود شاخص‌های فرمان فکری فرهنگی آتش به اختیارِ فرمانده کل قوا در جبهه نبرد حق علیه اباطیل است که سیبل اصلی در ‏این نبرد همانا ذهن و قلب انسان است.هیئت های نوشهر

بازی های بومی و محلی نوشهر