2003

رئیس اداره حقوقی اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان همدان اعلام کرد: فردی که در حوزه استحفاظی شهرستان ملایر اقدام به صید 2 بهله قرقی کرده بود، به مجازات 3 سال حبس و پرداخت جریمه نقدی محکوم شد.

به گزارش نوشهرآنلاین،رئیس اداره حقوقی اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان همدان اعلام کرد: فردی که در حوزه استحفاظی شهرستان ملایر اقدام به صید 2 بهله قرقی کرده بود، به مجازات 3 سال حبس و پرداخت جریمه نقدی محکوم شد.
، عزیز قیاسی اظهار کرد: یگان حفاظت محیط زیست شهرستان ملایر با دریافت گزارش مردمی، موفق به شناسایی فردی شد که اقدام به صید دو بهله قرقی کرده بود و با شکایت اداره حفاظت محیط زیست شهرستان، فرد متخلف به دستگاه قضائی معرفی شد.

وی ادامه داد: بر این اساس فرد متخلف، به اتهام صید غیرمجاز در مورخ 3 بهمن سالجاری، به کیفر 3 سال حبس تعزیری و پرداخت 10 میلیون ریال جزای نقدی در حق صندوق دولت و ضبط وسایل صید محکوم شد.

وی بیان کرد: پرندگان شکاری که از فرد مذکور ضبط شده بود نیز توسط حفاظت محیط زیست شهرستان ملایر به طبیعت بازگردانده شد.

وی هشدار داد: بر اساس تبصره 2 ماده 13 قانون شکار و صید، هرکس‌ مبادرت‌ به‌ زنده‌گیری‌، شکار، خرید، فروش‌، حمل‌، نگهداری‌ و صدور پرندگان‌ شکاری‌ کند علاوه‌ بر محکومیت‌ به‌ حداکثر مجازات‌ حبس‌ مقرر در ماده مذکور، به‌ جزای‌ نقدی‌ از یک‌ میلیون‌ و 800 هزار تا 20‌ میلیون‌ ریال‌ محکوم‌ خواهد شد که در مورد اعلام شده قرقی، در صورتی‌که هر بهله از پرندگان مذکور تلف گردند، ضرر و زیان هر بهله، 100 میلیون ریال است که از متخلف اخذ خواهد شد.

کلید واژه ها

لینک کوتاه خبر:

نظرات مردمی

جدیدترین خبرها

یادداشت ویژه

جواد خسروی- کارشناس ارشد مسائل سیاسی

اقتصاد، چرا و چگونه ؟

اینکه در جمهوری اسلامی ایران طی‎ ‎یک دهه اخیر توسط رهبر انقلاب‎ ‎نام‌گذاری سال‌ها‎ ‎به شعار اقتصادی تعلق‌گرفته و در انقلابی که مبنای اساسی آن تحول فکری فرهنگی بر اساس ‏فرهنگ و آیین دین مبین اسلام است به اقتصاد این‌گونه پرداخته‌شده و می‌شود، این سؤال را ‏در ذهن برخی‌ها ایجاد می‌کند که اقتصاد چرا و چگونه؟بازی های بومی و محلی نوشهر

معرفی بازی‌های بومی شهرستان نوشهر؛

چاله‌کا

هر وقت که جوانان و بزرگترها فرصت داشته باشند این بازی انجام می‌شود ، حتی در فصل زمستان اگر زمین مناسب باشد هم می‌توان بازی کرد، معمولاً برای هر گروهی 15 دقیقه وقت لازم است.