2003

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفت این کشور دست‌کم تا زمان تکمیل شدن بازنگری توافق هسته‌ای ایران و گروه 1+5، به آن پایبند خواهد بود.

به گزارش نوشهر آنلاین، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا، گفت این کشور دست کم تا زمان تکمیل شدن بازنگری آمریکا درباره توافق هسته‌ای ایران و گروه 1+5، به برجام پایبند خواهد بود.

در نشست خبری وزارت امور خارجه آمریکا، خبرنگاری از هیثر نوئرت، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، درباره ایران پرسید و گفت: در روزهای آینده ضرب الاجل دیگری برای تائید این مسئله وجود دارد که آیا ایران از توافق‌نامه هسته ای پیروی می کند یا خیر؟ وضعیت تحقیقات دولت آمریکا درباره سیاست ایران چیست؟

هیثر نوئرت پاسخ داد: بررسی سیاست ایران همچنان در جریان است. می دانم که افراد توجه زیادی به این موضوع دارند. دولت گفته است که دست کم تا زمانی که بازنگری تکمیل شود ما به برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) پایبند خواهیم بود. این مسئله تغییر نکرده است. ما اطمینان حاصل خواهیم کرد که ایران در قبال تعهدات خود به شدت پاسخگو باشد.

دولت ترامپ در نخستین ارزیابی سه ماهه خود از نحوه اجرای برجام اعلام کرد که در حال بازنگری این توافق است تا درصورت تناقض آن با منافع ملی آمریکا، درباره آن تصمیم‌گیری کند.

به گفته برخی منابع آگاه در کاخ سفید، چالش اصلی برسر تایید یا عدم تایید پایبندی ایران به برجام در پایان دوره سه ماهه سوم دولت ترامپ اتفاق می‌افتد؛ یعنی زمانی که شورای امنیت ملی آمریکا طبق زمان‌بندی اعلام شده، بازنگری برجام را به پایان می‌برد و کاخ سفید باید تصمیم نهایی خود را درباره این توافق اتخاذ کند.


ترامپ در طول مبارزات انتخاباتی خود به رای دهندگان آمریکایی وعده داد بلافاصله پس از ورود به کاخ سفید، توافق هسته ای ایران را لغو کند.

اخبار مرتبط با این خبر

لینک کوتاه خبر:

نظرات مردمی

ارسال نظر

جدیدترین خبرها

آپــارات

یادداشت ویژه

یادداشت/

شاخصه‌های فرمان آتشِ فرمانده کل قوا

‏ آنچه در این نوشتار بدان پرداخته می‌شود شاخص‌های فرمان فکری فرهنگی آتش به اختیارِ فرمانده کل قوا در جبهه نبرد حق علیه اباطیل است که سیبل اصلی در ‏این نبرد همانا ذهن و قلب انسان است.یادداشت/ به بهانه احیاء دوباره شموشک نوشهر

تیم فوتبال نوشهر، بومی یا غیر بومی؟

حضور بالقوه پتانسیل‌های بومی جوان، عدم بومی‌گرایی در تیم فوتبال نوشهر را حتی اگر نخواهیم با لفظ خیانت مورد خطاب قرار دهیم، قطعا چیزی جز کم مهری و کم توجهی به آینده تمامی جوانان نوشهری نخواهد بود.هیئت های نوشهر

بازی های بومی و محلی نوشهر