2003

قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۸ سنت، معادل ۰.۲ درصد کاهش به ۴۸ دلار و ۳۴ سنت رسید، اما از ابتدای هفته جاری تاکنون ۳.۵ درصد رشد داشته است.

به گزارش نوشهر آنلاین، افزایش میان ذخایر نفتی و بهبود بهره وری صنعت شیل آمریکا موجب شد تا قیمت نفت روز جمعه با کاهش مواجه شود، اما نفت همچنان در مسیر ثبت یک هفته افزایشی قرار دارد.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با 8 سنت، معادل 0.2 درصد کاهش به 48 دلار و 34 سنت رسید، اما از ابتدای هفته جاری تاکنون 3.5 درصد رشد داشته است. قیمت نفت خام آمریکا نیز امروز با 10 سنت، معادل 0.2 درصد کاهش به 45 دلار و 98 سنت رسید، اما قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت در این هفته حدود 4 درصد رشد را تجربه کرده است.

قیمت نفت به حدود قیمت اواخر ماه نوامبر سال گذشته رسیده، یعنی زمانی که اوپک و 11 کشور دیگر تولید کننده نفت از جمله روسیه توافق کردند که میزان تولید نفت خود را حدود 1.8 میلیون بشکه در روز کاهش دهند.

تحلیلگران نفتی در موسسه استنفورد برنستین گفتند، میزان ذخایر نفتی جهان همچنان بالاست.

بر اساس گزارش موسسه برنستین: «در نیمه نخست سال 2017، ذخایر کشورهای عضو سازمان همکاری های اقتصادی و توسعه ای، احتمالا به جای کاهش، افزایش داشته است...قابل قبول ترین توضیح برای این مسئله این است که تبعیت اوپک از توافق به اندازه ای که گفته شده بود نبوده است.»

در این گزارش همچنین آمده است: «اوپک اگر می خواهد مازاد ذخایر نفتی را از بازار حذف کند و شاهد افزایش قیمت ها باشد، باید تولید خود را بیشتر و برای مدتی طولانی تر کاهش دهد.»

این موسسه اضافه کرده که حتی اگر اوپک قدم های بیشتری نیز بردارد، به دلیل تولید بالای نفت شیل آمریکا، چشم انداز رشد قیمت نفت محدود است.

موسسه گلدمن ساکس هم اعلام کرد، چشم انداز قیمت نفت همچنان ضعیف است که عمدتا به کاهش هزینه های تولید کنندگان نفت شیل بر می گردد.

اخبار مرتبط با این خبر

لینک کوتاه خبر:

نظرات مردمی

ارسال نظر

جدیدترین خبرها

آپــارات

یادداشت ویژه

یادداشت/

شاخصه‌های فرمان آتشِ فرمانده کل قوا

‏ آنچه در این نوشتار بدان پرداخته می‌شود شاخص‌های فرمان فکری فرهنگی آتش به اختیارِ فرمانده کل قوا در جبهه نبرد حق علیه اباطیل است که سیبل اصلی در ‏این نبرد همانا ذهن و قلب انسان است.یادداشت/ به بهانه احیاء دوباره شموشک نوشهر

تیم فوتبال نوشهر، بومی یا غیر بومی؟

حضور بالقوه پتانسیل‌های بومی جوان، عدم بومی‌گرایی در تیم فوتبال نوشهر را حتی اگر نخواهیم با لفظ خیانت مورد خطاب قرار دهیم، قطعا چیزی جز کم مهری و کم توجهی به آینده تمامی جوانان نوشهری نخواهد بود.هیئت های نوشهر

بازی های بومی و محلی نوشهر