2003

مدیرکل فرهنگ و ارشاد مازندران با تشریح جزییات مراسم گرامیداشت هفته خبرنگار در استان،از احتمال حذف 250اثر از جشنواره مطبوعات استان مازندران خبرداد.

به گزارش نوشهر آنلاین، احد جاودانی در جمع خبرنگاران در ساری با اشاره به اینکه در مردادماه چهار برنامه بزرگ فرهنگی و هنری در مازندران اجرایی می شود که نیاز به اطلاع رسانی دارد و در این زمینه نیز اطلاع رسانی خوبی از سوی رسانه ها صورت گرفت است، تصریح کرد: بخش فرهنگ و هنر نیاز به اطلاع رسانی ویژه دارد.

وی با اعلام اینکه امروز پنج مردادماه ارکستر ملی ایران برای نخستین بار در مازندران اجرا می کند، اظهار کرد: در دولت تدبیر و امید ارکستر ملی در اصفهان، شیراز و زنجان برنامه‌های خود را اجرا کرد و با هماهنگی انجمن موسیقی مازندران و ارشاد این استان، از این گروه برای اجرا به مازندران دعوت شدند. این گروه شامگاه پنج شنبه به رهبری استاد شهبازیان و خوانندگی محمد اصفهانی در سالن سیدرسول حسینی به روی صحنه می روند.

وی با اشاره به اینکه حمل و نقل سازهای گروه دشوار است و در مازندران نیز سالن اجرای موسیقی وجود ندارد، افزود: به همین دلیل تاکنون این کنسرت در مازندران امکان اجرا نداشت و اما تلاش شد در صورت استقبال نیمه دوم سال این کنسرت در تنکابن یا رامسر برگزار شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با اشاره به اینکه هفته بزرگداشت خبرنگار بهانه‌ای برای پرداختن به اصحاب رسانه، بررسی چالش ها و ظرفیت های آنها است، گفت: مراسم روز خبرنگار در نمک آبرود برگزار می شود و در این مدت از 11 تا 17 مرداد هفته خبرنگار نامگذاری شده است.

وی با بیان اینکه دیدار با نماینده ولی فقیه و خانواده شهید رسانه محمد زمان روشن بخش از قائم‌شهر از برنامه های هفته خبرنگار در استان است، اظهار کرد: تجدید میثاق با آرمان‌های امام و رهبری در نمازجمعه، افتتاح کانون رسانه در شهرستان ها، تور رسانه‌ای بازدید از پروژه های عمرانی استان، بازدید از دفاتر رسانه‌ای و تجلیل از رسانه‌ها، نشست رسانه‌ای با هیئت مدیره خانه مطبوعات و مراسم پایانی هفته خبرنگار و جشنواره مطبوعات استان مازندران بخشی از برنامه‌های هفته خبرنگار است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد مازندران با اشاره به اینکه امسال ۸۵۰ اثر به جشنواره مطبوعات استان مازندران ارسال شده است، گفت: در سال گذشته تعداد آثار ارسالی به 680 مورد رسیده بود.

جاودانی با بیان اینکه گزارش، مقاله، سرمقاله، یادداشت، تیتر، خبر، عکس، طنز، کاریکاتو، طراحی، بخش ویژه انتخابات و شعار سال به این جشنواره ارسال شده است، اظهار کرد: آثار برای داوری ارسال شده است.

وی با اشاره به اینکه نفرات اول هر بخش برای یک تور کاری گردشگری به یکی از کشورهای آسیایی اعزام می‌شوند، گفت: امسال هماهنگی برای اعزام خبرنگاران به روسیه همزمان با نمایشگاه توانمندی های اقتصادی مازندران در این کشور صورت گرفته است که اگر هم انجام نشود، اعزام به یکی از دو کشور همسایه صورت می گیرد.

جاودانی با اشاره به اینکه نشریاتی که دارای مجور نیستند نمی‌توانند در این جشنواره مطبوعات شرکت کنند، تصریح کرد: قریب به 250 اثر از رسانه های فاقد مجوز دفتر نمایندگی در مازندران به دبیرخانه رسیده است و با وجود رایزنی تا این لحظه حذف این تعداد اثر صورت می گیرد.

اخبار مرتبط با این خبر

لینک کوتاه خبر:

نظرات مردمی

ارسال نظر

جدیدترین خبرها

آپــارات

یادداشت ویژه

هیئت های نوشهر

بازی های بومی و محلی نوشهر