2003

۸۲ نماینده پارلمان اردن با ارائه یادداشتی به رئیس پارلمان خواستار اخراج سفیر رژیم صهیونیستی از کشورشان شدند.

به گزارش نوشهر آنلاین، در پی حادثه اخیر قتل دو شهروند اردنی به دست یک نگهبان امنیتی رژیم صهیونیستی در سفارت این رژیم در امان، 82 نماینده پارلمان اردن (از اصل 130 نماینده) یادداشتی را امضا کرده و آن را تحویل رئیس پارلمان دادند.

«تامر بینو» نماینده پارلمان اردن در این باره گفت که 78 نماینده این یادداشت را امضا کرده بودند اما 4 نماینده نیز یادداشت دیگری امضا کردند و تعداد آنها به 82 نفر رسید.

وی افزود که نمایندگان پارلمان در این یادداشت اخراج سفیر رژیم صهیونیستی از اردن و فراخوانی سفیر اردن از تل‌آویو را خواستار شدند.

طبق گزارش خبرگزاری آناتولی، این نماینده پارلمان اردن تصریح کرد که دولت این کشور بایستی موضوع را جدی بگیرد و در غیر این صورت نمایندگان واکنش مناسبی نشان خواهند داد.

بینو همچنین اظهار داشت که قرار است این یادداشت ظرف یک هفته آینده به دست دولت برسد تا به آن پاسخ دهد و دیدگاه خود را بیان نماید.

حدود دو هفته پیش یک نگهبان امنیتی رژیم صهیونیستی در ساختمان سفارت این رژیم در امان با تیراندازی به سمت دو شهروند اردنی آنها را به قتل رساند که این امر باعث بوجود آمدن تنش بی‌سابقه در روابط بین اردن و رژیم صهیونیستی شده است.

لینک کوتاه خبر:

نظرات مردمی

جدیدترین خبرها

یادداشت ویژه

جواد خسروی- کارشناس ارشد مسائل سیاسی

اقتصاد، چرا و چگونه ؟

اینکه در جمهوری اسلامی ایران طی‎ ‎یک دهه اخیر توسط رهبر انقلاب‎ ‎نام‌گذاری سال‌ها‎ ‎به شعار اقتصادی تعلق‌گرفته و در انقلابی که مبنای اساسی آن تحول فکری فرهنگی بر اساس ‏فرهنگ و آیین دین مبین اسلام است به اقتصاد این‌گونه پرداخته‌شده و می‌شود، این سؤال را ‏در ذهن برخی‌ها ایجاد می‌کند که اقتصاد چرا و چگونه؟بازی های بومی و محلی نوشهر