2003

یک نهاد وابسته به سازمان ملل ضمن اعلام اینکه کشتار اقلیت‌ ایزدی‌ها در مرز سوریه و عراق همچنان ادامه دارد از جامعه جهانی خواست تا در راستای جلوگیری از این اقدام عمل کند.

به گزارش نوشهر آنلاین، نهاد وابسته به سازمان ملل متحد اعلام کرد که نسل کشی ایزدی‌ها توسط داعش در شمال عراق همچنان ادامه دارد.

بنابر گزارش شبکه خبری دویچه‌وله، در آگوست 2014 گروه تروریستی داعش اقدامی را علیه اقلیت ایزدی‌ها آغاز کرد که سازمان ملل آن را نسل‌کشی دانست.

کمیته حقوق‌بشر سازمان ملل متحد که در زمینه نقض حقوق‌ جهانی عمل می‌کند، اعلام کرد که ایزدی‌ها همچنان با اقدامات توام با بی‌رحمی داعش مواجه‌اند و جامعه جهانی همچنان اقدام کافی در جلوگیری از این اقدام صورت نمی‌دهد.

این کمیته در بیانیه‌ای به این منظور اعلام کرد: «کشتار با وجود تعهدات کشورهای عضو کنوانسیون پیشگیری و مجازات جنایت قتل عام سال 1948  همچنان ادامه دارد.»

در بخش دیگری از این گزارش آمده است که در طول 3 سال گذشته هزاران پسر و مرد ایزدی گم شده‌اند و داعش حدود 3 هزار دختر و زدن ایزدی را در سوریه مورد آزار و تجاوز قرار داده است.

این نهاد وابسته به سازمان ملل از تمامی کسانی که علیه داعش می‌جنگند، خواسته که ایزدی‌ها را نجات دهند و آنهایی را که علیه ایزدی‌ها اقدام می‌کنند را هم به دست قانون بسپارند.

لینک کوتاه خبر:

نظرات مردمی

جدیدترین خبرها

یادداشت ویژه

جواد خسروی- کارشناس ارشد مسائل سیاسی

اقتصاد، چرا و چگونه ؟

اینکه در جمهوری اسلامی ایران طی‎ ‎یک دهه اخیر توسط رهبر انقلاب‎ ‎نام‌گذاری سال‌ها‎ ‎به شعار اقتصادی تعلق‌گرفته و در انقلابی که مبنای اساسی آن تحول فکری فرهنگی بر اساس ‏فرهنگ و آیین دین مبین اسلام است به اقتصاد این‌گونه پرداخته‌شده و می‌شود، این سؤال را ‏در ذهن برخی‌ها ایجاد می‌کند که اقتصاد چرا و چگونه؟شهید شهر من

بازی های بومی و محلی نوشهر