2003

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت مازندران با تاکید بر حمایت بیشتر دولت از صاحبان تولید و صادرکنندگان، گفت: کاهش حجم صادرات محصولات مازندران نگران کننده است.

به گزارش نوشهر آنلاین، سید مجتبی رضوی امروز در نشست کمیته توسعه صادرات صنعتی و معدنی مازندران با بیان اینکه همه دست اندرکاران موضوع صادرات از مشکلات و چالش‌های آن با خبر هستند.

وی افزود: مهم این است که ببینیم در تنگناها چگونه عمل کنیم تا به اهداف خود در آن زمینه دست یابیم و از تجار و مدیران دلسوز وحامی بازرگانی خارجی کمک بگیریم و اگر طرح تحقیقی، برنامه و ایده ای دارند آن را دریافت و پس از بررسی و جمع بندی پیاده سازی کنیم.

رضوی تصریح کرد: برای خروج از رکودی که دست به گریبان هستیم چاره ای نداریم جز اینکه برای مازاد فروش محصولات تولیدی، دست به صدور آنها بزنیم.

رئیس کمیته توسعه صادرات صنعتی و معدنی استان تاکید کرد: لازم است در این شرایط کاملاً مسئولانه عمل کنیم و فروش خارجی را جدی بگیریم تا به واحدهای تولیدی و اقتصاد استان و کشور کمک شود و به این موضوع تا حد امکان بیاندیشیم.

تشکیل کمیته عارضه‌یابی فروش محصولات خارجی

مدیرکل سرمایه گذاری خارجی استانداری مازندران نیز گفت: بررسی و ساماندهی صادرات کالاهای تولیدی نقطه عطفی در استان بشمار می‌رود اما لازم است با تشکیل کمیته عارضه‌یابی فروش خارجی واحدهای تولیدی، به‌صورت تخصصی مورد ارزیابی قرار گیرد و چالش‌ها، موانع و استانداردهای کشورهای هدف مورد تجزیه و تحلیل علمی قرار گرفته شود.

لیلا واثقی با اشاره به اینکه همه تولیدکنندگان و هر فردی نمی‌تواند تاجر خوبی باشد خواستار هماهنگ شدن بیشتر صادرکنندگان تازه وارد با برند پیشتازها در امر صادرات و با تجربه‌ها در این ارتباط شد.

وی فرآوری مواد خام و صدور کالاهای با ارزش افزوده بیشتر را نیز مورد توجه قرار داد.

نائب رئیس اتاق بازرگانی مازندران نیز در این نشست با ابراز گلایه‌مندی از عملکرد برخی وابسته‌های بازرگانی و اقتصادی ایران در خارج کشور، پیشنهاد کرد: قابلیت‌ها و ظرفیت‌های تولیدی استان و کشور مورد ارزیابی علمی قرار گرفته و سپس اولویت‌بندی صادرات صورت گیرد.

امید حاجیان برنجستانکی، جمع آوری و تشکیل بانک اطلاعات صادراتی را نیز خواستار شد.

نماینده سازمان صنعت، معدن وتجارت مازندران نیز با اشاره به کاهش 9 درصدی صادرات از نظر ارزش، نسبت به مدت مشابه سال قبل، گفت: از آغاز سال 96 تاکنون 136 میلیون دلار صادرات داشتیم.

امینی، خواستار شناسایی قابلیت‌های بالقوه صادراتی کالاهای صنعتی و معدنی استان شد و آمادگی سازمان متبوع خود را جهت زمینه‌سازی و برنامه‌ریزی برپایی جلسات با رایزن‌های بازرگانی ایران در کشورهای مختلف اعلام کرد.

اخبار مرتبط با این خبر

لینک کوتاه خبر:

نظرات مردمی

ارسال نظر

جدیدترین خبرها

آپــارات

یادداشت ویژه

یادداشت

پرده‌برداری ترامپ از ماهیت آمریکا

اظهارات رئیس‌جمهور آمریکا در مجمع عمومی سازمان ملل و مواضعی که وی نسبت به مسائل منطقه و جمهوری اسلامی ایران گرفت بیش از هرچیز چهره واقعی سیاست آمریکا در قبال مسائل مهم جهانی و منطقه‌ای و کشورهای مستقل چون ایران را نشان داد.یادداشت / مهدی محمدی

چنین وضعیتی برای ایران قابل تحمل نیست

این پرسش مهمی است که چرا ترامپ با خود تصور کرده می‌تواند چنین بازی خطرناکی را در مقابل ایران کلید بزند و انتظار نتیجه هم داشته باشد.هیئت های نوشهر

بازی های بومی و محلی نوشهر