2003

در حالی که افزایش ناآرامی ها در لیبی تولید نفت این کشور را کاهش داده و سایر اعضای اوپک تبعیت خود از توافق کاهش تولید را افزایش داده اند، میزان تولید اوپک در ماه اوت به میزان ۱۷۰ هزار بشکه در روز کاهش یافته است.

به گزارش نوشهر آنلاین، نتایج تحقیق رویترز نشان می دهد، در حالی که افزایش ناآرامی ها در لیبی تولید نفت این کشور را کاهش داده و سایر اعضای اوپک تبعیت خود از توافق کاهش تولید را افزایش داده اند، میزان تولید اوپک در ماه اوت به میزان 170 هزار بشکه در روز کاهش یافته و از بالاترین رقم سال 2017 فاصله گرفته است.

کاهش عرضه نفت عربستان و عراق به افزایش میزان پایبندی اوپک به توافق کاهش تولید کمک کرده و درصد این تبعیت را نسبت به ماه جولای 5 درصد بالا برده و به 89 درصد رسانده است. اما این رقم همچنان کمتر از تبعیت بیش از 90 درصدی اوپک در اوایل سال جاری میلادی است.

کاهش تولید نفت لیبی و عدم افزایش قابل توجه تولید نفت نیجریه، نگرانی ها از رشد سریع تولید این دو کشور معاف از توافق کاهش تولید را کمتر کرده است.

اوله هانسن، تحلیلگر موسسه ساکسو بانک گفت: «تولید لیبی در هفته گذشته بیش از 350 هزار بشکه در روز کاهش یافته است.»

اوپک در قالب توافق با روسیه و چند کشور دیگر تولید کننده متعهد شده که تولید نفت خود را از اول ژانویه 2017 تا پایان ماه مارس سال آینده، روزانه حدود 1.2 میلیون بشکه کاهش دهد.

تبعیت بالا و کاهش بیشتر تولید کشورهای معاف از توافق موجب شد تا در اوایل سال 2017 عرضه نفت اوپک پایین بیاید. اما افزایش یکباره تولید نفت لیبی و نیجریه و کاهش تبعیت بقیه اعضای اوپک از توافق، موجب شد تا میزان تولید این سازمان در ماه گذشته میلادی به بالاترین رقم سال 2017 برسد.

برای مقابله با این وضعیت، وزرای کشورهای تولید کننده نفت در 24 جولای در نشستی برای محدود کردن تولید نیجریه وارد عمل شدند، هرچند آنها از لیبی نخواستند که به توافق کاهش تولید بپیوندد. در این نشست همچنین از دیگر اعضای اوپک خواسته شد تا تبعیت خود از توافق کاهش تولید را بالا ببرند.

اخبار مرتبط با این خبر

لینک کوتاه خبر:

نظرات مردمی

ارسال نظر

جدیدترین خبرها

آپــارات

یادداشت ویژه

یادداشت

پرده‌برداری ترامپ از ماهیت آمریکا

اظهارات رئیس‌جمهور آمریکا در مجمع عمومی سازمان ملل و مواضعی که وی نسبت به مسائل منطقه و جمهوری اسلامی ایران گرفت بیش از هرچیز چهره واقعی سیاست آمریکا در قبال مسائل مهم جهانی و منطقه‌ای و کشورهای مستقل چون ایران را نشان داد.یادداشت / مهدی محمدی

چنین وضعیتی برای ایران قابل تحمل نیست

این پرسش مهمی است که چرا ترامپ با خود تصور کرده می‌تواند چنین بازی خطرناکی را در مقابل ایران کلید بزند و انتظار نتیجه هم داشته باشد.هیئت های نوشهر

بازی های بومی و محلی نوشهر