2003
یک فرمانده آمریکایی اعلام کرد؛

بغدادی زنده است

یکی از فرماندهان ارتش آمریکا از زنده بودن سرکرده گروه تروریستی داعش خبر داد.

به گزارش نوشهر آنلاین، «ژنرال استفن تاونسِند» یکی از فرماندهان ارشد ارتش آمریکا، می‌گوید که ابوبکر بغدادی، رهبر گروه داعش، برخلاف ادعای روسیه که چند ماه پیش از کشتن وی خبر داده بود، هنوز زنده است.

ژنرال استفن تاونسِند، که فرماندهی نیروهای ائتلاف را در جنگ با گروه داعش درعراق و سوریه برعهده دارد به خبرنگاران گفت که برخی نشانه ها در شبکه‌های اطلاعاتی حاکی از زنده بودن ابوبکر بغدادی است.

مقام های روسیه چند ماه گذشته اعلام کردند که به احتمال بسیار، بغدادی در حمله هوایی روسیه به اطراف شهر رقه در سوریه کشته شده است.

استفن تاونسِند، گفت که آمریکا و نیروهای ائتلاف در جست و جوی بغدادی هستند و اگر وی را بیابند به احتمال بسیار به جای دستگیری، اقدام به کشتن او خواهند کرد.

در ماه گذشته نیز بخش شاهین های امنیتی (الصقور الأمنیه) در  وزارت کشور عراق اعلام کرد بر اساس اطلاعات دقیق امنیتی ابوبکر البغدادی سرکرده داعش کشته نشده و هنوز زنده است از طرفی نیروهای وزارت کشور عراق موفق شده اند خطرناک ترین سرکرده زن عضو داعش  را بازداشت کنند.

اخبار مرتبط با این خبر

لینک کوتاه خبر:

نظرات مردمی

ارسال نظر

جدیدترین خبرها

آپــارات

یادداشت ویژه

یادداشت

پرده‌برداری ترامپ از ماهیت آمریکا

اظهارات رئیس‌جمهور آمریکا در مجمع عمومی سازمان ملل و مواضعی که وی نسبت به مسائل منطقه و جمهوری اسلامی ایران گرفت بیش از هرچیز چهره واقعی سیاست آمریکا در قبال مسائل مهم جهانی و منطقه‌ای و کشورهای مستقل چون ایران را نشان داد.یادداشت / مهدی محمدی

چنین وضعیتی برای ایران قابل تحمل نیست

این پرسش مهمی است که چرا ترامپ با خود تصور کرده می‌تواند چنین بازی خطرناکی را در مقابل ایران کلید بزند و انتظار نتیجه هم داشته باشد.هیئت های نوشهر

بازی های بومی و محلی نوشهر