2003

معاونین وزرای امور خارجه ایران و روسیه ضمن انتقاد از استفاده ابزاری برخی کشورها از تروریسم، بر گسترش همکاری‌های دو طرف برای مبارزه با آن تاکید کردند.

به گزارش نوشهر آنلاین، سید عباس عراقچی، معاون حقوقی و بین‌المللی وزارت امور خارجه در جریان سفر خود به مسکو، روز پنجشنبه (27 مهرماه 96) با اولگ سیرومولوتوف، معاون وزیر خارجه فدراسیون روسیه دیدار و در مورد همکاری‌ دو کشور در مبارزه با تروریسم و راه‌های گسترش آن گفت‌وگو و تبادل نظر کردند.

در این ملاقات، معاونین وزرای خارجه دو کشور از عدم درک مشترک از تروریسم و استفاده ابزاری برخی کشورها از آن انتقاد کردند. همچنین دو طرف ضمن ابراز رضایت از روند همکاری‌های فی مابین در مبارزه با تروریسم در منطقه، بر اراده سیاسی دو کشور جهت توسعه همکاری‌ها در عرصه دوجانبه و بین‌المللی تاکید کردند.

لازم به ذکر است که معاون وزیر امور خارجه ایران پیش از این طی نشستی مشترک با سرگئی ریابکوف، همتای روسی خود، بر غیرمسئولانه و تنش‌زا بودن رفتارها و مواضع ضد برجامی هیات حاکمه آمریکا تاکید کرده بود.

لینک کوتاه خبر:

نظرات مردمی

جدیدترین خبرها

یادداشت ویژه

جواد خسروی- کارشناس ارشد مسائل سیاسی

اقتصاد، چرا و چگونه ؟

اینکه در جمهوری اسلامی ایران طی‎ ‎یک دهه اخیر توسط رهبر انقلاب‎ ‎نام‌گذاری سال‌ها‎ ‎به شعار اقتصادی تعلق‌گرفته و در انقلابی که مبنای اساسی آن تحول فکری فرهنگی بر اساس ‏فرهنگ و آیین دین مبین اسلام است به اقتصاد این‌گونه پرداخته‌شده و می‌شود، این سؤال را ‏در ذهن برخی‌ها ایجاد می‌کند که اقتصاد چرا و چگونه؟بازی های بومی و محلی نوشهر