2003

روابط عمومی شرکت برق غرب مازندران بابت خاموشی گذرا و لحظه‌ای مشترکان برق در غرب مازندران پیامی را صادر کرد.

به گزارش نوشهرآنلاین، بارش شدید باران و رعد برق که از صبح امروز  در شهرهای غرب مازندران شروع شده بود باعث قطعی برق در برخی نقاط، آبگرفتگی معابر شهری و روستایی و اختلال در تردد خودروها و عابرین پیاده شد.

همچنین در پی این قطعی برق، روابط عمومی شرکت توزیع برق غرب مازندران نیز پیامی صادر کرد که در ادامه متن این پیام آمده است:

از صبر و شکیبایی مشترکان گرامی بابت خاموشی‌های گذرا و لحظه‌ای (تا سه دقیقه رله مجدد مانور و وصل انجام می‌شود) صبح امروز در نوشهر سپاسگزاریم.

در شبکه برق تجهیزاتی وجود دارد که در اثر صاعقه‌های نزدیک به زمین، تاثیر می‌پذیرند و گاها منهدم می‌شوند که نمونه آن‌ها برقگیر است و تخریب این وسیله حفاظتی شبکه را بی‌برق می‌کند و این یک تمهید برای پایداری شبکه بهم متصل برق می‌باشد.

خاموشی‌های ناشی از عملکرد رله‌هاو تجهیزات حفاظتی، امری اجتناب‌ناپذیر است. البته رله‌های وصل مجدد و خطوط رینگ هم برای اینگونه شرایط همیشه تعبیه می‌گردد که مجدد شبکه را به حال اولیه و شرایط عادی برگرداند.

اگر بخواهیم این شرایط را ملموس شبیه‌سازی کنیم، مانند زمانی است باران باعث بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها شود به نحوی که آبگرفتگی خیابان، مسیر را مسدود کرده و رفت و آمد خودرو ها را با مشکل مواجه کند. وقتی از سوی ستاد بحران استانداری هشدار شرایط نامساعد جوی داده می‌شود لازم است به واقع آماده باشیم و مستحضرید که فرصت‌یابی برای تخریب اذهان شایسته و خداپسندانه نیست.

برای تعویض همان برقگیرها و تعمیر و نگهداری خطوط و ترانس‌ها که قلب سیستم توزیع برق هستند، سیمبانان و همکاران پرتلاش صنعت برق هستند که برخود وظیفه می‌دانند و واهمه‌ای از قرار گرفتن زیر بارش باران و سیل و... ندارند و خاموشی مرتفع می‌گردد.

بدانیم که شاید قطع وصل رله‌ها در بعضی موارد اتوماسیونی و سیستمی انجام شود. اما رفع عیوب فیزیکی شبکه همچنان با کار سیمبانان و پرسنل فنی انجام می‌گردد و وصل مجدد بگونه‌ای نیست که با فشار یک دکمه برق وصل شود و همکاران در فشار دکمه وصل تعلل نمایند.
 
از یاوران ارزشمند برق که همه ابعاد این صنعت حساس و حیاتی را میشناسند سپاسگزاریم.

اخبار مرتبط با این خبر

لینک کوتاه خبر:

نظرات مردمی

ارسال نظر

جدیدترین خبرها

آپــارات

یادداشت ویژه

هیئت های نوشهر

بازی های بومی و محلی نوشهر