2003
یادداشت / اسماعیل کوثری

اصل مذاکرات در صحنه میدانی بود

جبهه مقاومت نقش محوری در به دست آمدن پیروزی‌های اخیر در مسیر نابودی داعش داشت و کام مردم منطقه را شیرین کرد.

به گزارش نوشهر آنلاین، در حال حاضر به رغم این که بساط داعش از نظر انسجام و نیروی نظامی برچیده شده است باید همچنان در نظر داشته باشیم که آمریکا، اسرائیل و عربستان باقیمانده داعش را رها نخواهند کرد چرا که قصد دارند منطقه را در آتش نگه دارند تا از این طریق آمریکا سلاح‌ها را به فروش رسانده و همچنین با درگیر نگه داشتن نیروهای متعهد، اسرائیل آسوده‌خاطر باشد البته تکلیف عربستان هم در این ارتباط مشخص است؛ زیرا در خدمت این کشورهاست و باید منابع مالی آنها را تامین کند.

در ارتباط با مذاکرات دیروز سوچی که میان روسای جمهور ایران، روسیه و ترکیه در مورد سوریه برگزار شد، باید به این نکته اشاره کنم که اصل اتفاق در صحنه میدانی بود، اما در هر صورت انجام چنین مذاکراتی برای مشخص کردن خط‌مشی در جهت چگونگی ساماندهی باقیمانده‌های گروه‌های تروریستی در سوریه است تا به این ترتیب مردم و حکومت سوریه بتوانند به زندگی عادی خود ادامه بدهند. در عین حال باید توجه داشته باشیم که انجام هماهنگی‌هایی بعد از عملیات اصلی که قدرت جبهه مقاومت به طور کامل نشان داده شده ضرورت دارد.

نکته دیگر این است که نیروهای مردمی در طول چند سال مبارزه علیه داعش، نقش مهمی را ایفا کردند. به واسطه عملیات نیروهای جبهه مقاومت در ابوکمال با فرماندهی واحد، شر داعش از تمام منطقه جنوب فرات برچیده شد و آنها به صورت پراکنده در شمال فرات قرار دارند که ارتش سوریه کار آنها را یکسره و نابودشان خواهد کرد.

عملیات میدانی نقش بسیار مهمی در نابودی داعش و پیروزی های اخیر داشت، در سال 93 جلسه‌ای در اردن بود که ‌آمریکا، اسرائیل، انگلیس، قطر، امارات، اردن، اقلیم کردستان و حتی بعثی‌های عراق حضور داشتند که تصمیم به حمله به عراق گرفته شد تا در نهایت سوریه و عراق را تجزیه کنند، آنها با این شعار به عراق حمله کرده و موصل را گرفتند. زمانی که در 35 کیلومتری مرز ایران قرار گرفتند.

رهبر معظم انقلاب با تدبیر هوشمندانه به نیروهای مسلح فرمان دادند در خاک عراق بگویید با ما طرف هستید و از آن‌طرف هم آیت‌الله سیستانی فراخوان دادند، از این مرحله به بعد بود که عملیات‌ها طراحی شد و در عراق و سوریه و در نهایت بر اثر یک فرماندهی و با حضور حشد شعبی هماهنگی‌های لازم صورت گرفت و عملیات‌ها علیه جریان تکفیری با موفقیت انجام شد.

لینک کوتاه خبر:

نظرات مردمی

جدیدترین خبرها

یادداشت ویژه

جواد خسروی- کارشناس ارشد مسائل سیاسی

اقتصاد، چرا و چگونه ؟

اینکه در جمهوری اسلامی ایران طی‎ ‎یک دهه اخیر توسط رهبر انقلاب‎ ‎نام‌گذاری سال‌ها‎ ‎به شعار اقتصادی تعلق‌گرفته و در انقلابی که مبنای اساسی آن تحول فکری فرهنگی بر اساس ‏فرهنگ و آیین دین مبین اسلام است به اقتصاد این‌گونه پرداخته‌شده و می‌شود، این سؤال را ‏در ذهن برخی‌ها ایجاد می‌کند که اقتصاد چرا و چگونه؟بازی های بومی و محلی نوشهر

معرفی بازی‌های بومی شهرستان نوشهر؛

بازی آغوزکا

در مازندران بازی‌های متنوعی با گردو انجام می‌شود که از آن می‌توان به اَتا بَزِن همه ره بَیر و چونه‌کا آغوز نام برد که در کجور رواج دارد.