2003

دولت لبنان کمیته‌ای را برای بررسی طرحی جهت ایجاد سفارت این کشور در قدس، که در واقع تلاشی برای اعلام کردن آن به‌عنوان پایتخت فلسطین است، تشکیل داد.

به گزارش نوشهر آنلاین، یک روز بعد از درخواست سازمان همکاری اسلامی برای به‌رسمیت شناختن قدس شرقی به‌عنوان پایتخت فلسطین، دولت لبنان، روز گذشته کمیته‌ای برای بررسی «ایجاد سفارتی برای لبنان در قدس» تشکیل داد.

«ملحم ریاشی» وزیر اطلاع‌رسانی لبنان در پایان نشست روز گذشته دولت، طی کنفرانسی خبری در کاخ ریاست‌جمهوری در شرق بیروت این خبر را اعلام کرد.

ریاشی اعلام کرد، دولت لبنان تصمیم گرفته است کمیته‌ای را به ریاست «سعد الحریری» نخست‌وزیر برای بررسی طرح پیشنهادی «جبران باسیل» وزیر خارجه جهت تاسیس سفارت در قدس تشکیل دهد.

پیشتر، جبران باسیل به هیات وزرا طرحی برای ایجاد سفارت لبنان در قدس، به‌عنوان پایتخت فلسطین ارائه داد.

در حال حاضر حدود 50 کشور سفارتخانه‌ها، کنسولگری‌ها و نمایندگی‌هایی در فلسطین دارند که بیشتر آنها در استان رام‌الله و البیره( مرکز) واقع هستند. هر چند برخی از این اماکن در شهرهای قدس، بیت‌لحم( جنوب کرانه باختری) و نوار غزه قرار دارند.

از سوی دیگر، دولت لبنان در بیانیه‌ای متذکر شد که تصمیم «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا در به رسمیت‌شناختن قدس به‌عنوان پایتخت اسرائیل «باطل و فاقد مشروعیت» است و «قدس پایتخت فلسطین است.»

این بیانیه بر «پایبندی لبنان به طرح صلح عربی و حق بازگشت بخشی جدایی‌ناپذیر آن» تأکید کرده است.

طبق این بیانیه، الحریری در نشست دیروز هیات دولت اظهار داشت: «تصمیم آمریکایی اتخاذ نمی‌شود اگر برخی کشورهای عربی غرق در جنگ‌ها و درگیری‌ها نمی‌شدند.»

اخبار مرتبط با این خبر

لینک کوتاه خبر:

نظرات مردمی

ارسال نظر

جدیدترین خبرها

آپــارات

یادداشت ویژه

هیئت های نوشهر

بازی های بومی و محلی نوشهر