2003

امام جمعه نوشهر با اشاره به اغتشاشات اخیر در ایران گفت: اغتشاشگران ایرانی نیستند، زیرا ایرانی به پرچم، عزت و استقلال کشور احترام می‌گذارد.

به گزارش نوشهرآنلاین، حجت‌الاسلام محمود مشایخ در راهپيمايی عظيم مردم نوشهردر اعلان انزجار از فتنه جديد آمريكايی، صهيونيستی اظهار کرد: در نظام جمهوری اسلامی مردم ابزار نیستند بلکه به فرموده امام راحل، مردم ولی نعمت هستند.

وی گفت: انقلاب اسلامی ایران از روز نخست به دست توانای مردم همیشه در صحنه و با رهبری امام خمینی(ره) شکل گرفت.

امام جمعه نوشهر به نقش مردم در قیام‌های 15 خرداد، 17 شهریور و راهپیمایی‌های عظیم 22 بهمن، اربعین حسینی و... اشاره کرد و افزود: ماهیت انقلاب اسلامی ایران، ماهیت مردمی است و بعد از پیروزی انقلاب نیز انتخاب نوع حکومت به عنوان جمهوری اسلامی هم توسط مردم بود.

وی خاطرنشان کرد: در 40 سال گذشته دشمن قائله‌ها و فتنه‌های بسیاری در کشور ما به‌پا کرد، اما این مردم بودند که به تمامی این فتنه‌ها خاتمه دادند.

مشایخ ادامه داد: دشمنان از ابتدای پیروزی انقلاب با سناریوهای مختلف اعم از ایجاد اختلاف بین اقوام، اختلاف بین مردم و دولت در دوم خرداد، اسلام طالبانی و انحصارطلبی، مقابله با ولی‌فقیه و.. دشمنی‌های خود را ابراز کردند.

** نگاه مردم ایران به ولایت فقیه، اعتقادی است

وی افزود: دشمنان اسلام نمی‌دانند که نگاه مردم ایران به ولایت فقیه، نگاهی اعتقادی است و ولی‌فقیه را جانشین امام زمان(عج) می‌دانند و این قائله‌ها در اعتقادات مردم تاثیری ندارد و مردم ایران همواره در صحنه هستند.

امام جمعه نوشهر یادآور شد: آشوب‌های دشمنان انقلاب با رمزهای مختلفی همراه بود، در سال 78، رمز آشوب روزنامه سلام بود که آشوب‌ها از 18 تا 23 تیر ادامه داشت و باز هم مردم بودند که به این قائله خاتمه دادند.

وی اضافه کرد: در سال 88 نیز تقلب رمز آشوب بود، که در آن سال تقلب بهانه بود و در واقع دشمنان اصل نظام را هدف قرار دادند و رمز این اغتشاشات اخیر نیز مسائل اقتصادی بود.

مشایخ با تاکید بر اینکه ایران اسلامی تاکنون موفقیت‌های بسیاری به دست آورده و دشمن از این مسئله به تنگ آمده است، خاطرنشان کرد: نابودی داعش که قرار بود حیات خلوت آمریکا و پشتوانه محکم رژیم صهیونیستی شود، کار بسیار بزرگی بود که امیدهای دشمنان را بر باد داد.

وی تصریح کرد: بعد از نابودی داعش، استکبار جهانی به دنبال ایجاد فتنه جدید در کردستان بود که فتوای مرجعیت شیعه نیز جلوی این اقدام را گرفت و حزب‌الله لبنان نیز با آن‌ها مقابله کرده است و تمامی این شکست‌ها باعث شده است تا در نابودی جمهوری اسلامی مصمم شوند.

امام جمعه نوشهر دلیل اصلی این اقدامات دشمن را مخالفت با نظام اسلامی و حکومت دینی ایران نام برد و گفت: رییس جمهور آمریکا کسی است که در برجام ملت ایران را تروریست نامید و تحریم‌های زیادی علیه ایران را تشدید و تمدید کرد و اکنون از اغتشاشات اخیر ایران حمایت می‌کند.

وی با بیان اینکه اعتراض با اغتشاش متفاوت است، افزود: اعتراض و نقد دلسوزانه باید در چارچوب قانون باشد و مسئولین نیز باید به این اعتراض‌ها گوش دهند و آن‌ها را برطرف کنند.

** اغتشاشاگران ایرانی نیستند/ ایرانی به پرچم، عزت و استقلال کشور احترام می‌گذارد

مشایخ متذکر شد: کسانی که در اغتشاشات اخیر مساجد و حسینیه‌ها را آتش زدند، اسلحه به روی مردم کشیدند و پرچم ایران را آتش زدند، ایرانی نیستند، زیرا یک ایرانی اگر مسلمان هم نباشد به پرچم، استقلال و عزت ایران احترام می‌گذارد.

وی با بیان اینکه اشغال‌گری تنها اشغال خاک نیست، بلکه توسط فضای مجازی نیز این کار ممکن است، گفت: در اغتشاشات اخیر نحوه برخورد با روحانیت، نیروی انتظامی، حمله به حوزه علمیه و نحوه ساخت بمب را در فضای مجازی آموزش دادند که این کار خود یک‌نوع اشغال از طریق فضای مجازی است.

امام جمعه نوشهر با اشاره به اینکه اگر هدف اعتراضات بیان مشکلات باشد، حق است و باید گفته شود، بیان کرد: دشمنان ایران اسلامی، آمریکا، رژیم صهیونیستی و عربستان سعودی و وهابیت هستند که این اغتشاشگران به نمایندگی از این دشمنان در داخل ایران این اغتشاشات را به وجود آوردند.

** اتحاد و همدلی وظیفه اصلی مردم در برابر اغتشاشات است

وی وظیفه اصلی ملت ایران در برابر این اغتشاشات را اتحاد و همدلی در کشور برشمرد و اظهار کرد: اگر در کشور اغتشاش شود همین امکاناتی که اکنون در داخل کشور داریم را نیز از دست می‌دهیم.

مشایخ خاطرنشان کرد: دشمنان انقلاب در اغتشاشات اخیر سیاست خود را عوض کردند و در شهرهای کوچک آشوب به‌پا کردند اما در شهرهای کوچک اتحاد و همدلی بیشتر است و عده‌ای هم که در این چند روز در این شهرها و حتی نوشهر اغتشاش کردند از مردم آن شهر نبودند.

** مسئولین با پشتوانه مردمی و مدیریت جهادی مشکلات را برطرف کنند

وی با بیان اینکه پیام بزرگ این راهپیمایی محکوم‌کردن اغتشاش و مطرود دانستن اغتشاشگران است، گفت: در این راهپمایی به مسئولین نیز ثابت شد که با این پشتوانه مردمی و مدیریت جهادی باید مشکلات و خواسته‌های مردم را حل کنند.

اخبار مرتبط با این خبر

لینک کوتاه خبر:

نظرات مردمی

ارسال نظر

جدیدترین خبرها

آپــارات

یادداشت ویژه

هیئت های نوشهر

بازی های بومی و محلی نوشهر