2003

میزان بارش‌های ثبت‌شده از ابتدای سال آبی جاری تا روز گذشته به ۴۲ میلی‌متر رسیده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته کاهشی ۴۰ درصدی داشته است.

کل ریزشهای جوّی ایران از ابتدای سال آبی جاری (اول مهر 96) تا روز گذشته (ششم بهمن ماه) بالغ بر 42 میلی‌متر است. ثبت 42 میلی‌متر بارش در سال جاری در حالی است که مقدار بارش‌ها در مدت مشابه سال گذشته 70.7 میلی‌متر ثبت شده که مقایسه این دو رقم، نشان‌دهنده کاهش 40.6 درصدی بارشها در سال جاری است.

همچنین میزان بارشهای ایران در مدت مشابه در 49 سال گذشته (درازمدت) به‌طور متوسط 107.8 میلی‌متر بوده که در مقایسه با میزان بارشهای سال جاری، از کاهش 61 درصدی بارش‌ها در سال آبی 97 ــ 96 حکایت دارد.

حجم بارش‌ها از ابتدای مهرماه 95 تا ششم بهمن ماه سال گذشته 116 میلیارد و 516 میلیون مترمکعب بود اما در مدت مشابه سال جاری حجم بارش‌ها با کاهش 47 میلیارد و 299 میلیون مترمکعبی، به 69 میلیارد و 217 میلیون مترمکعب رسید.

کلید واژه ها

لینک کوتاه خبر:

نظرات مردمی

جدیدترین خبرها

یادداشت ویژه

جواد خسروی- کارشناس ارشد مسائل سیاسی

اقتصاد، چرا و چگونه ؟

اینکه در جمهوری اسلامی ایران طی‎ ‎یک دهه اخیر توسط رهبر انقلاب‎ ‎نام‌گذاری سال‌ها‎ ‎به شعار اقتصادی تعلق‌گرفته و در انقلابی که مبنای اساسی آن تحول فکری فرهنگی بر اساس ‏فرهنگ و آیین دین مبین اسلام است به اقتصاد این‌گونه پرداخته‌شده و می‌شود، این سؤال را ‏در ذهن برخی‌ها ایجاد می‌کند که اقتصاد چرا و چگونه؟بازی های بومی و محلی نوشهر