2003

یک اندیشکده آمریکایی با اشاره به اقدامات تجاوزکارانه ترکیه در خارج و سرکوب‌گری‌های اردوغان در داخل، تحلیل کرد که روابط واشنگتن با آنکارا دیگر نباید ادامه پیدا کند.

به گزارش نوشهر آنلاین ، اندیشکده آمریکایی «کِیتو» در یادداشتی به بررسی روابط واشنگتن-آنکارا پرداخته و نوشت ارتباط دو کشور نباید ادامه داشته باشد زیرا تحت رهبری «رجب طیب اردوغان» ترکیه شریک امنیتی قابل اعتماد و متحدی دموکراتیک نیست.

در ابتدای این یادداشت با اشاره به اینکه دولت‌های ترامپ و اوباما هر دو روابط نزدیک با ترکیه را حفظ کردند، آمده است: این باید برای مقامات آمریکایی خجالت‌آور باشد که متحد آنها در ناتو (ترکیه) اکنون به صورت غیررسمی، یک دیکتاتوری است که مخالفان سیاسی و خبرنگاران مستقل را زندانی می‌کند.

این اندیشکده می‌نویسد: تا زمانی که سیاست خارجی ترکیه، اهداف آمریکا را تضعیف نکند، مقامات واشنگتن به چشم‌پوشی از اقدامات نادرست آنکارا ادامه می‌دهند...یکی از نقاط برجسته اختلاف اهداف ترکیه و آمریکا، سیاست در قبال کُردها در سوریه است.

این یادداشت با اشاره به تلاش ترکیه برای نزدیک شدن به روسیه، ادامه داد: آمریکا و دیگر اعضای ناتو به شدت از این مسئله ناراضی هستند...البته در اینجا ترکیه مقصر نیست بلکه سیاست‌های غیرسازنده و تحریک‌آمیز غرب علیه روسیه باید سرزنش شود.

اندیشکده کیتو در پایان با بیان اینکه اقدامات سرکشانه خارجی ترکیه به همراه سرکوب‌گری‌های داخلی اردوغان، حفظ روابط واشنگتن-آنکارا را غیرموجه می‌کند، افزود: به عنوان گام اول، آمریکا باید ناتو را متقاعد کند که عضویت ترکیه را به حالت تعلیق درآورد.

کلید واژه ها

لینک کوتاه خبر:

نظرات مردمی

جدیدترین خبرها

یادداشت ویژه

جواد خسروی- کارشناس ارشد مسائل سیاسی

اقتصاد، چرا و چگونه ؟

اینکه در جمهوری اسلامی ایران طی‎ ‎یک دهه اخیر توسط رهبر انقلاب‎ ‎نام‌گذاری سال‌ها‎ ‎به شعار اقتصادی تعلق‌گرفته و در انقلابی که مبنای اساسی آن تحول فکری فرهنگی بر اساس ‏فرهنگ و آیین دین مبین اسلام است به اقتصاد این‌گونه پرداخته‌شده و می‌شود، این سؤال را ‏در ذهن برخی‌ها ایجاد می‌کند که اقتصاد چرا و چگونه؟بازی های بومی و محلی نوشهر

معرفی بازی‌های بومی شهرستان نوشهر؛

بازی آغوزکا

در مازندران بازی‌های متنوعی با گردو انجام می‌شود که از آن می‌توان به اَتا بَزِن همه ره بَیر و چونه‌کا آغوز نام برد که در کجور رواج دارد.