2003

معاون اجرایی سپاه کربلای مازندران با بیان اینکه به‌مناسبت دهه فجر اجرای بیش از 80 عنوان برنامه در سطح مازندران پیش‌بینی شده است، گفت: 500 خانه محروم را در دست ساخت داریم که بخشی از این واحدها در دهه فجر، بخشی تا پایان سال و بخشی دیگر در سال آتی تحویل داده می‌شود.

به گزارش نوشهر آنلاین ، سرهنگ عسگر مجیدی در نشست خبری دهه فجر که در محل مرکز امامت سپاه گربلا مازندران برگزار شد، اظهار کرد: مراسم دهه فجر سال‌جاری با شعار سربلندی ملت ایران در پرتو جمهوری اسلامی، اقتدار همه جانبه و اقتصاد مقاومتی برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه ضرورت آن است که ارزش‌های انقلاب را برای استفاده نسل جوان و آینده کشور در جهت تداوم انقلاب اسلامی حفظ و انتقال دهیم، افزود: انقلاب ما متفاوت از انقلاب‌های دیگر است. انقلاب‌های زیادی در جهان نظیر انقلاب فرانسه و روسیه رخ داد که گفتمان‌ساز بودند، اما گفتمان آن‌ها محدود به مرزهایشان بود. گفتمان انقلاب اسلامی از مرزهای جغرافیایی کشور فراتر رفت و اکنون مورد حمایت بسیاری از کشورهای جهان است.

معاون اجرایی سپاه کربلای مازندران با بیان اینکه بزرگ‌ترین سرمایه نظام و انقلاب، مردم هستند و دشمن به‌دنبال حجمه بر موضوعات معیشتی و اقتصادی مردم است، بیان کرد: سپاه نگاهش آن است که هر کجا کاری بر روی زمین مانده است ورود کند و در امر خدمت‌رسانی همت کند.

اجرای بیش از 80 عنوان برنامه ایام دهه فجر در مازندران

مجیدی خاطرنشان کرد: طی سال‌جاری و به‌مناسبت دهه فجر اجرای بیش از 80 عنوان برنامه در سطح استان مازندران پیش‌بینی شده است که از این میزان، برخی عمومی هستند که در تمامی شهرستان‌ها انجام می‌گیرد و برخی دیگر اختصاصی که در برخی شهرستان‌ها انجام می‌شود.

وی برنامه‌های عمومی سپاه کربلای مازندران در سال‌جاری را اجرای استقبال نمادین مردم از امام خمینی(ره) در فرودگاه‌های ساری و نوشهر، افتتاح و بازگشایی برخی از پروژه‌های اقتصاد مقاومتی، دیدار با خانواده‌های شهدا، رژه موتوری و حضور در گلزار شهدای انقلاب، برگزاری بازارچه و نمایشگاه‌های اقتصاد مقاومتی، پیاده‌روی خانوادگی و اردوهای جهادی و محرومیت‌زدایی با محوریت بخش عمران، پزشکی و امدادرسانی، مسابقات بومی ورزشی، برگزاری اردوهای راهیان نور، برگزاری مجامع شهرستانی، نمایش تولیدات اقتصاد مقاومتی، نشست‌های بصیرتی برای اقشار مردمی، اعزام کلینیک‌های سیار دامپزشکی و نشست‌های فرهنگی و هنری عنوان کرد.

500 خانه محروم را در دست ساخت داریم

مسئول ستاد دهه فجر سپاه کربلای مازندران با بیان اینکه در سال گذشته، 300 خانه محروم ساخته و در اختیار خانواده‌های محروم استان قرار گرفت، بیان کرد: در سال‌جاری نیز 500 خانه محروم را در دست ساخت داریم که بخشی از این واحدها در دهه فجر، بخشی تا پایان سال و بخشی دیگر در سال آتی تحویل بهزیستی و کمیته امداد می‌شود.

مجیدی متذکر شد: سپاه در بحث خدمت‌رسانی در سه دهستان شهدای بهشهر، پشتکوه ساری و سه هزار تنکابن در قالب قرارگاه پیشرفت و آبادانی ورود کرد و در بحث زیرساخت‌ها و محرومیت‌زدایی در حال خدمت‌رسانی است.

اقدامات سپاه کربلای مازندران در مناطق زلزله‌زده

وی در بخش پایانی سخنانش به فعالیت‌ها و اقدامات سپاه کربلای مازندران در مناطق زلزله‌زده اشاره و اعلام کرد: فعالیت‌ها و اقدامات سپاه کربلای مازندران را باید جزو افتخارات این استان ثبت کرد و به آن ببالیم.

معاون اجرایی سپاه کربلای مازندران اضافه کرد: در بخش کمک‌رسانی و مواد اولیه به مناطق محوله، موفق به اشباع نیازمندی‌هایی نظیر پتو، تخته چادر، موادغذایی، برنج و غیره شدیم.

مسئول ستاد دهه فجر سپاه کربلای مازندران با بیان اینکه در بحث اسکان نیز با تهیه کانکس از سوی خیرین، برخی دستگاه‌ها و خود مجموعه اقدامات مطلوبی صورت گرفت، یادآور شد: تعداد 185 کانکس از سوی دستگاه‌ها تحویل و اجرا کردیم. 50 کانکس سرویس بهداشتی و حمام نیز اهدایی خیرین بود که جانمایی و اجرا شد. 30 کانکس سرویس بهداشتی نیز در مناطق زلزله ساخته شد.

مجیدی در پایان با بیان اینکه تاکنون یک‌هزار و 250 نفر روز جهت ارائه خدمات بهداشتی، درمانی به مناطق زلزله‌زده اعزام شدند که برخی برای چندین دوره داوطلب و اعزام شدند، اذعان کرد: تاکنون مبلغی حدود 345 میلیون و 930 هزار ریال دارو به مناطق ارسال شده است.

کلید واژه ها

لینک کوتاه خبر:

نظرات مردمی

جدیدترین خبرها

یادداشت ویژه

جواد خسروی- کارشناس ارشد مسائل سیاسی

اقتصاد، چرا و چگونه ؟

اینکه در جمهوری اسلامی ایران طی‎ ‎یک دهه اخیر توسط رهبر انقلاب‎ ‎نام‌گذاری سال‌ها‎ ‎به شعار اقتصادی تعلق‌گرفته و در انقلابی که مبنای اساسی آن تحول فکری فرهنگی بر اساس ‏فرهنگ و آیین دین مبین اسلام است به اقتصاد این‌گونه پرداخته‌شده و می‌شود، این سؤال را ‏در ذهن برخی‌ها ایجاد می‌کند که اقتصاد چرا و چگونه؟بازی های بومی و محلی نوشهر