2003

مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران گفت: حدود 900 تالاب در مازندران وجود دارد که به علت برداشت‌های غیرمجاز و استفاده نامناسب درحال نابودی است.

به گزارش نوشهر آنلاین ،حسینعلی ابراهیمی در همایش بین‌المللی تالاب‌ها در رامسر با بیان اینکه مازندران کلکسیون محیط زیست است، اظهار کرد: کنوانسیون رامسر یکی از معتبرترین و با قدمت‌ترین مجموعه‌های حفظ محیط زیست است که بیش از 170 کشور عضو این کنوانسیون هستد و 24 تالاب در کشور و دو تالاب در مازندران در این معاهده ثبت شده است.

وی افزود: تالاب‌های مازندران خشک شده است که نمونه‌اش را در تالاب میانکاله می‌بینیم و برخی تالاب‌ها مانند عباس‌آباد نیز در این بین به‌طور کامل خشک شده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران با بیان اینکه محیط زیست با توسعه همراه با مبنای علمی و زیست محیطی مخالف نیست، خاطرنشان کرد: حدود 900 تالاب در مازندران داریم که به علت برداشت‌های غیرمجاز و استفاده نامناسب در حال نابودی است.

ابراهیمی در پایان گفت: مازندران هشتمین استان خشکسال‌زده کشور در سال جاری است و اگر این روند ادامه یابد برای آیندگان مشکلات زیادی به وجود می‌آید.

لینک کوتاه خبر:

نظرات مردمی

جدیدترین خبرها

یادداشت ویژه

جواد خسروی- کارشناس ارشد مسائل سیاسی

اقتصاد، چرا و چگونه ؟

اینکه در جمهوری اسلامی ایران طی‎ ‎یک دهه اخیر توسط رهبر انقلاب‎ ‎نام‌گذاری سال‌ها‎ ‎به شعار اقتصادی تعلق‌گرفته و در انقلابی که مبنای اساسی آن تحول فکری فرهنگی بر اساس ‏فرهنگ و آیین دین مبین اسلام است به اقتصاد این‌گونه پرداخته‌شده و می‌شود، این سؤال را ‏در ذهن برخی‌ها ایجاد می‌کند که اقتصاد چرا و چگونه؟بازی های بومی و محلی نوشهر