2003

برخی نمایندگان مجلس نسبت سخنان اخیر رئیس جمهور در نشست خبری‌اش واکنش نشان دادند.

به گزارش نوشهر آنلاین ،حسن روجانی رئیس جمهور در نشست خبری خود که سه‌شنبه هفته گذشته (17 بهمن ماه 96) برگزار شد،‌ اعتراض مردم در تجمعات اخیر به مشکلات اقتصادی را رد کرد و گفت: اعتراض مردم به مسائل اجتماعی، سیاسی و سیاست خارجی هم بود.

این در حالی است که طبق نظرسنجی مرکز افکارسنجی دانشجویان (ایسپا) وابسته به دولت «80 درصد از مردم «مشکلات اقتصادی» را مهم‌ترین دلایل نارضایتی از شرایط فعلی می‌دانند و همچنین 69 درصد از مشارکت‌کنندگان در نظرسنجی بهبود وضعیت اقتصادی و فضای کسب و کار را خواسته اصلی شرکت‌کنندگان در تجمعات اخیر اعلام کردند.

در این بین برخی نمایندگان مجلس شورای اسلامی نسبت به این سخنان و اظهارات واکنش نشان داده و به اظهار نظر پرداختند.

در بخش زیر گزیده‌ای از سخنان تنی چند از نمایندگان مجلس را می‌خوانید:

*قوامی: «مشکلات اقتصادی» در تجمعات اخیر مردم بیشتر خودنمایی می‌کرد

هادی قوامی نماینده مردم اسفراین و نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس اظهار داشت: مطالعه‌ای که در رابطه با اعتراضات اخیر انجام شد و دانشگاه ملی هم آن را انجام داده است، بیشتر علت این موضوع را مربوط به مسائل اقتصادی می‌دانند تا مسائل دیگر.

 

وی افزود: البته مسائل دیگر هم در این رابطه مهم است و ممکن است بر پایه مسائل اجتماعی و فرهنگی هم تجمعات صورت گرفته باشد اما عمده ترین آن، مسئله اقتصادی است.

*نقوی حسینی: مشکل امروز مردم معیشت‌ و اشتغال‌ است/ رئیس‌جمهور هزینه ناکارآمدی مدیران خود را گردن حاکمیت نیندازد

سیدحسین نقوی حسینی نماینده مردم ورامین در مجلس هم عنوان کرد: قطعاً همه ملت ایران پای آرمان‌ها، ارزش‌ها و استراتژی‌های کلان نظام و پای همه دستاوردهای حاکمیتی نظام محکم و استوار ایستاده‌اند. 

 

وی افزود: اگر تهدیدی علیه ملت ایران وارد فتنه و چپاولگری شود همه ملت ایران از انقلاب و از ارزش‌ها و خاک سرزمین‌شان دفاع می‌کنند، همه ملت ایران از ولایت فقیه حمایت می‌کنند.

*ترکی:آقای روحانی! آنکه خواسته سیاسی داشت ضدانقلاب بود/ عمده اعتراضات مبنای معیشتی و اقتصادی داشت

همچنین اکبر ترکی نماینده مردم فریدن در مجلس اظهار داشت: شاکله اعتراضاتی که یک سری افراد در سراسر کشور داشتند شاکله بر این بود که در هر صورت یک سری مشکلات به ویژه مشکلات اقتصادی در سطح کشور ما وجود داشته است.

 

وی افزود: همه مسئولان و مردم و حتی مقام معظم رهبری اذعان دارند که عمده مباحث و اعتراضات روی مسائل مالی و اقتصادیی بود.

*گودرزی: انحراف بحث از مباحث اقتصادی به مسائل دیگر در ارتباط با اعتراضات اخیر، آدرس غلط دادن و یک خطای استراتژیک است

عباس گودرزی نماینده مردم بروجرد در مجلس نیز تصریح کرد: جریان فعال و مؤثر و پایه و اساس و عامل محرک و تجمعات و اعتراضات اخیر در کشور مسائل اقتصادی و این امر بر کسی پوشیده نیست و اگر کسی جهت را به سمت دیگری هدایت کند جفا در حق ملت شده است. 

 

وی افزود: این اعتراضات یک تلنگری به مسئولین بود که توجه بیشتری به مردم داشته باشند و فکری به حال زخم‌های اقتصادی کشور کنند که بیگانگان و ضد انقلاب و سلطنت‌طلبان و دشمنان نظام برای بر هم زدن امنیت و اقتدار این کشور برنامه‌ریزی نکنند و آن را هدف قرار ندهند.

کلید واژه ها

لینک کوتاه خبر:

نظرات مردمی

جدیدترین خبرها

یادداشت ویژه

جواد خسروی- کارشناس ارشد مسائل سیاسی

اقتصاد، چرا و چگونه ؟

اینکه در جمهوری اسلامی ایران طی‎ ‎یک دهه اخیر توسط رهبر انقلاب‎ ‎نام‌گذاری سال‌ها‎ ‎به شعار اقتصادی تعلق‌گرفته و در انقلابی که مبنای اساسی آن تحول فکری فرهنگی بر اساس ‏فرهنگ و آیین دین مبین اسلام است به اقتصاد این‌گونه پرداخته‌شده و می‌شود، این سؤال را ‏در ذهن برخی‌ها ایجاد می‌کند که اقتصاد چرا و چگونه؟بازی های بومی و محلی نوشهر