2003

امام جمعه نوشهر با بیان اینکه مردم ایران با حضور پرشور در راهپیمائی 22 بهمن وفاداری خود را به اسلام، انقلاب، نظام، امام و رهبری نشان دادند، گفت: مسئولین با روحیه انقلابی و مدیریت جهادی، در جهت رفع تبعیض‌ و بی‌عدالتی بکوشند.

به گزارش نوشهرآنلاین، حجت‌الاسلام محمود مشایخ در خطبه‌های این هفته نمازجمعه نوشهر با قدردانی از مردم نوشهر برای حضور پرشور در راهپیمائی 22 بهمن، اظهار کرد: مردم ایران در یک‌هزار شهر و 4 هزار بخش و روستا با یک شعار در این راهپیمائی شرکت کردند و در واقع این مراسم نشان‌دهنده  کنگره حضور میلیونی مردم ایران بود.

وی گفت: جشن پیروزی انقلاب در ایران با جشن انقلاب دیگر کشورها تفاوت بسیاری دارد، در ایران همه شهرها و روستاها شرکت می‌کنند اما در کشورهای دیگر گروهی محدود در یک مکان جمع می‌شوند.

امام جمعه نوشهر خاطرنشان کرد: راهپیمایی گسترده مردم ایران بعد از گذشت 39 سال از پیروزی انقلاب نشان داد که مردم هنوز هم برای مقام معظم رهبری احترام قائل هستند و همچنین به لجن‌پراکنی‌های آمریکا و یاوگویی‌های ترامپ پاسخ دادند و ثابت کردند که انقلاب اسلامی ایران، هنوز زنده و پویا است.

وی با اشاره به اینکه مردم ایران وفاداری خود را به اسلام، انقلاب، نظام، امام و رهبری نشان دادند، بیان کرد: مردم نشان دادند که اتحاد و انسجام در جامعه برقرار است، زیرا همه‌ی گروه‌ها و سلایق سیاسی در این راهپیمایی شرکت کردند.

مشایخ تاکید کرد: مسئولین نظام باید قدر این حضور پرشور را بدانند، با روحیه انقلابی و مدیریت جهادی، برای رفع تبعیض‌ها بهتر کار کنند، اختلاف طبقاتی را کم کنند و جلوی بی‌عدالتی‌ها را بگیرند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به 25 بهمن ماه سالروز صدور حکم تاریخی امام(ره) مبنی بر ارتداد سلمان رشدی، گفت: منتشرکننده این کتاب، موسسه انجمن سلطنتی انگلیسی بود که وابسته به رژیم صهیونیستی بود.

خطیب نمازجمعه نوشهر با بیان اینکه انتشار این کتاب  برای ترویج اسلام‌هراسی بود، افزود: دشمنان اسلام که از حضور انقلاب اسلامی ایران نگران بودند و می‌دیدند که این بیداری منفعت آن‌ها را به خطر انداخته است، این کتاب را منتشر کردند.

وی با اشاره به اینکه آن‌ها از انتشار کتاب سلمان رشدی برای سست‌کردن اعتقادات مردم و بدجلوه دادن چهره اسلام در دنیا حمایت کردند، ادامه داد: دشمنان اسلام با انتشار این کتاب درصدد اسلام‌ستیزی و اسلام‌هراسی در دنیا بودند.

مشایخ در ادامه در مورد دستگیری چند فعال محیط زیست به اتهام جاسوسی در هفته‌های گذشته گفت: خطر جریان نفوذی‌ها واقعیت و حقیقتی جدی است، زیرا دشمن از ابزارهای مختلف بر علیه نظام و کشور  ما استفاده می‌کند.

وی تصریح کرد: این گروه به بهانه فعالیت‌های زیست محیطی با تشکیل موسسه مردم نهاد کار می‌کردند که تجربیات گذشته در ایران نیز ثابت کرده است که جاسوسی‌ها معمولاً تحت پوشش فعالیت‌های فرهنگی، ورزشی، زیست محیطی و.. بوده است.

امام جمعه نوشهر با بیان اینکه جریان نفوذی‌ها از صدر اسلام تاکنون وجود داشته و دارد، خاطرنشان کرد: در میان انقلابی‌ها و حتی افرادی که در دوران جنگ تحمیلی نیز حضور داشتند هم نفوذی وجود داشته است.

وی اضافه کرد: انقلابی‌ها سه دسته هستند که دسته اول، اصحاب راستین امام و انقلاب هستند که تا آخربن نفس در راه انقلاب ثابت قدم می‌مانند و دسته دوم انسان‌های ضعیف‌الایمان که در حوادث و خطرات خود را می‌بازند.

مشایخ دسته سوم را انقلابی‌نماها نام برد و گفت: این دسته همان نفوذی‌ها و ستون پنجمی‌ها هستند که افرادی پرمدعا هستند و با شبهه‌افکنی انقلاب را ضعیف می کنند.


لینک کوتاه خبر:

نظرات مردمی

جدیدترین خبرها

یادداشت ویژه

جواد خسروی- کارشناس ارشد مسائل سیاسی

اقتصاد، چرا و چگونه ؟

اینکه در جمهوری اسلامی ایران طی‎ ‎یک دهه اخیر توسط رهبر انقلاب‎ ‎نام‌گذاری سال‌ها‎ ‎به شعار اقتصادی تعلق‌گرفته و در انقلابی که مبنای اساسی آن تحول فکری فرهنگی بر اساس ‏فرهنگ و آیین دین مبین اسلام است به اقتصاد این‌گونه پرداخته‌شده و می‌شود، این سؤال را ‏در ذهن برخی‌ها ایجاد می‌کند که اقتصاد چرا و چگونه؟بازی های بومی و محلی نوشهر

معرفی بازی‌های بومی شهرستان نوشهر؛

بازی آغوزکا

در مازندران بازی‌های متنوعی با گردو انجام می‌شود که از آن می‌توان به اَتا بَزِن همه ره بَیر و چونه‌کا آغوز نام برد که در کجور رواج دارد.