2003

امام جمعه موقت نوشهر رواج اشرافی‌گری در جامعه را نیز یکی از فتنه‌های دشمنان برشمرد و گفت: مسئولین ما امروز گرفتار اشرافی‌گری و تجملات شدند و به فکر محرومین نیستند.

به گزارش نوشهرآنلاین، حجت‌الاسلام عبدالغفار آل‌حبیب در خطبه‌های این هفته نمازجمعه نوشهر ضمن تسلیت سالروز وفات حضرت ام‌البنین(ع) و روز تکریم مادران و همسران شهدا، اظهار کرد: امروز دشمنان به دنبال بی‌هویت و بی‌حرمت‌کردن زنان در جامعه ما هستند که باید مراقب باشیم.

** حرمت‌گذاری به زنان از خاکریزهای ارزشی جامعه ما است

وی حرمت‌گذاری به زنان را یکی از خاکریزهای ارزشی جامعه امروز نام برد و گفت: در حالیکه در دوران جاهلیت زنان از ارزش و احترامی برخوردار نبودند اما در زمان اسلام، پیامبر(س) صاحب دختری می‌شود که الگوی همه زنان عالم است.

خطیب موقت نماز جمعه نوشهر افزود: دشمنان، فرهنگ جاهلیت را با عنوان تمدن و تجدد در جامعه رواج می‌دهند و خاکریز ارزشی حجاب، عفاف و پاکدامنی را در زندگی کم‌رنگ می‌کنند.

** دشمن به دنبال کم‌رنگ‌کردن خاکریزهای ارزشی کشور است

وی با تاکید بر اینکه باید مراقب جنگ نرم دشمن در زندگی‌های امروز بود، خاطرنشان کرد: زنان امروز باید در زندگی خود به الگوهایی چون حضرت زهرا(س) و حضرت ام‌البنین(س) توجه کنند.

آل‌حبیب به بحث ارتجاع و سیر قهقرایی در انقلاب اسلامی اشاره کرد و ادامه داد: دشمن در جنگ نرم، هیچ‌گاه از فتنه غفلت نمی‌کند و با نقاب صادقانه و دلسوزانه درصدد است تا ما را از مسیر و هدف باز دارد و در سیر قهقرایی نگه دارد.

** مسئولین گرفتار اشرافی‌گری شدند و به فکر محرومین نیستند

وی رواج اشرافی‌گری در جامعه را نیز یکی از فتنه‌های دشمنان برشمرد و گفت: مسئولین ما امروز گرفتار اشرافی‌گری و تجملات شدند و به فکر محرومین نیستند.

امام جمعه موقت نوشهر دل‌سپردن به طبقات مرفه و زیاده‌خواه، لابی‌گری و فساد اداری در قوای سه‌گانه را از دیگر فتنه‌های مهم دشمنان نام برد و گفت: نیاز است تا مسئولین کشور از خواب غفلت بیدار شوند، زیرا این وضعیت در شأن نظامی که ده‌ها هزار شهید داده است، نیست.

وی اضافه کرد: دلبستگی و تکیه به خارجی‌ها هم از سایر فتنه‌ها در کشور است که باید مراقب آن بود، این انقلاب از ابتدا تاکنون به برکت اسلام مستقل بوده و به هیچ کشوری وابسته نیست اما برخی جناح‌ها و احزاب هرکدام برای خود کار می‌کنند و به فکر منفعت کشور نیستند و درحالی‌که با آراء مردم برسر کار آمدند اما صحبت از رفراندوم می‌کنند که البته مردم نیز باید در انتخاب‌های خود دقت کنند.

آل‌حبیب با اشاره به هفته منابع طبیعی و روز درختکاری، بیان کرد: امروز متاسفانه در شمال کشور، زمین‌های کشاورزی خشک شده است و به جای درختکاری و باغبانی در آن به برج و ویلا تبدیل شده است.

** وضعیت جنگل‌ها رضایت‌بخش نیست

وی با انتقاد از طرح خروج دام از جنگل، یادآور شد: این طرح، کارشناسی‌شده نبود و موجب غارت بسیاری از جنگل‌های شمال کشور شد، زیرا وجود دامداران بومی و محلی در جنگل، خود عاملی برای حفاظت از جنگل‌ها محسوب می‌شد، اما امروز وضعیت جنگل‌ها رضایت‌بخش نیست.

امام جمعه موقت نوشهر در پایان گفت: امروز زمین‌های ده هکتاری به چه عنوانی در اختیار برخی افراد خاص قرار می‌گیرد و به جای درخت‌کاری، باغ‌داری و کشاورزی در آن برج ساخته می‌شود و محل گردش و تفریح می‌شود که مسئولین باید در این زمینه پاسخگو باشند.

لینک کوتاه خبر:

نظرات مردمی

جدیدترین خبرها

یادداشت ویژه

جواد خسروی- کارشناس ارشد مسائل سیاسی

اقتصاد، چرا و چگونه ؟

اینکه در جمهوری اسلامی ایران طی‎ ‎یک دهه اخیر توسط رهبر انقلاب‎ ‎نام‌گذاری سال‌ها‎ ‎به شعار اقتصادی تعلق‌گرفته و در انقلابی که مبنای اساسی آن تحول فکری فرهنگی بر اساس ‏فرهنگ و آیین دین مبین اسلام است به اقتصاد این‌گونه پرداخته‌شده و می‌شود، این سؤال را ‏در ذهن برخی‌ها ایجاد می‌کند که اقتصاد چرا و چگونه؟بازی های بومی و محلی نوشهر

معرفی بازی‌های بومی شهرستان نوشهر؛

بازی آغوزکا

در مازندران بازی‌های متنوعی با گردو انجام می‌شود که از آن می‌توان به اَتا بَزِن همه ره بَیر و چونه‌کا آغوز نام برد که در کجور رواج دارد.