2003

امام جمعه موقت نوشهر رواج اشرافی‌گری در جامعه را نیز یکی از فتنه‌های دشمنان برشمرد و گفت: مسئولین ما امروز گرفتار اشرافی‌گری و تجملات شدند و به فکر محرومین نیستند.

به گزارش نوشهرآنلاین، حجت‌الاسلام عبدالغفار آل‌حبیب در خطبه‌های این هفته نمازجمعه نوشهر ضمن تسلیت سالروز وفات حضرت ام‌البنین(ع) و روز تکریم مادران و همسران شهدا، اظهار کرد: امروز دشمنان به دنبال بی‌هویت و بی‌حرمت‌کردن زنان در جامعه ما هستند که باید مراقب باشیم.

** حرمت‌گذاری به زنان از خاکریزهای ارزشی جامعه ما است

وی حرمت‌گذاری به زنان را یکی از خاکریزهای ارزشی جامعه امروز نام برد و گفت: در حالیکه در دوران جاهلیت زنان از ارزش و احترامی برخوردار نبودند اما در زمان اسلام، پیامبر(س) صاحب دختری می‌شود که الگوی همه زنان عالم است.

خطیب موقت نماز جمعه نوشهر افزود: دشمنان، فرهنگ جاهلیت را با عنوان تمدن و تجدد در جامعه رواج می‌دهند و خاکریز ارزشی حجاب، عفاف و پاکدامنی را در زندگی کم‌رنگ می‌کنند.

** دشمن به دنبال کم‌رنگ‌کردن خاکریزهای ارزشی کشور است

وی با تاکید بر اینکه باید مراقب جنگ نرم دشمن در زندگی‌های امروز بود، خاطرنشان کرد: زنان امروز باید در زندگی خود به الگوهایی چون حضرت زهرا(س) و حضرت ام‌البنین(س) توجه کنند.

آل‌حبیب به بحث ارتجاع و سیر قهقرایی در انقلاب اسلامی اشاره کرد و ادامه داد: دشمن در جنگ نرم، هیچ‌گاه از فتنه غفلت نمی‌کند و با نقاب صادقانه و دلسوزانه درصدد است تا ما را از مسیر و هدف باز دارد و در سیر قهقرایی نگه دارد.

** مسئولین گرفتار اشرافی‌گری شدند و به فکر محرومین نیستند

وی رواج اشرافی‌گری در جامعه را نیز یکی از فتنه‌های دشمنان برشمرد و گفت: مسئولین ما امروز گرفتار اشرافی‌گری و تجملات شدند و به فکر محرومین نیستند.

امام جمعه موقت نوشهر دل‌سپردن به طبقات مرفه و زیاده‌خواه، لابی‌گری و فساد اداری در قوای سه‌گانه را از دیگر فتنه‌های مهم دشمنان نام برد و گفت: نیاز است تا مسئولین کشور از خواب غفلت بیدار شوند، زیرا این وضعیت در شأن نظامی که ده‌ها هزار شهید داده است، نیست.

وی اضافه کرد: دلبستگی و تکیه به خارجی‌ها هم از سایر فتنه‌ها در کشور است که باید مراقب آن بود، این انقلاب از ابتدا تاکنون به برکت اسلام مستقل بوده و به هیچ کشوری وابسته نیست اما برخی جناح‌ها و احزاب هرکدام برای خود کار می‌کنند و به فکر منفعت کشور نیستند و درحالی‌که با آراء مردم برسر کار آمدند اما صحبت از رفراندوم می‌کنند که البته مردم نیز باید در انتخاب‌های خود دقت کنند.

آل‌حبیب با اشاره به هفته منابع طبیعی و روز درختکاری، بیان کرد: امروز متاسفانه در شمال کشور، زمین‌های کشاورزی خشک شده است و به جای درختکاری و باغبانی در آن به برج و ویلا تبدیل شده است.

** وضعیت جنگل‌ها رضایت‌بخش نیست

وی با انتقاد از طرح خروج دام از جنگل، یادآور شد: این طرح، کارشناسی‌شده نبود و موجب غارت بسیاری از جنگل‌های شمال کشور شد، زیرا وجود دامداران بومی و محلی در جنگل، خود عاملی برای حفاظت از جنگل‌ها محسوب می‌شد، اما امروز وضعیت جنگل‌ها رضایت‌بخش نیست.

امام جمعه موقت نوشهر در پایان گفت: امروز زمین‌های ده هکتاری به چه عنوانی در اختیار برخی افراد خاص قرار می‌گیرد و به جای درخت‌کاری، باغ‌داری و کشاورزی در آن برج ساخته می‌شود و محل گردش و تفریح می‌شود که مسئولین باید در این زمینه پاسخگو باشند.

لینک کوتاه خبر:

نظرات مردمی

جدیدترین خبرها

آپــارات

یادداشت ویژه

جواد خسروی- کارشناس ارشد مسائل سیاسی

اقتصاد، چرا و چگونه ؟

اینکه در جمهوری اسلامی ایران طی‎ ‎یک دهه اخیر توسط رهبر انقلاب‎ ‎نام‌گذاری سال‌ها‎ ‎به شعار اقتصادی تعلق‌گرفته و در انقلابی که مبنای اساسی آن تحول فکری فرهنگی بر اساس ‏فرهنگ و آیین دین مبین اسلام است به اقتصاد این‌گونه پرداخته‌شده و می‌شود، این سؤال را ‏در ذهن برخی‌ها ایجاد می‌کند که اقتصاد چرا و چگونه؟یادداشت/ به مناسبت هفته هلال احمر؛

هلال احمر، نسیم رحمت برای نیازمندان

محبت هلال احمر همچو نسیم ملایمی بر نیازمندان می‌وزد و واقعیتی است که همه به تحسین آن ‏می‌پردازند، شاید دستشان خالی باشد، به حقشان نرسند و بهترین ایام تعطیلات درگیر ‏کار باشند، اما مصمم و با انگیزه در انجام ماموریت‌های محوله به راه خود ادامه می‌دهند.‏یادداشت/

به تبلیغ و ترویج برجام خاتمه دهید!

دو سال پیش که برجام را دولت پذیرفت، قرار بود همه تحریم های ظالمانه برداشته شود، اما اکنون نه تنها تحریم ها برداشته نشده است بلکه روز به روز بر آن افزوده می شود.بازی های بومی و محلی نوشهر