2003

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: وضعیت سلامت مردم در استان نگران‌کننده است و با این روند هر چه بیمارستان ساخته شود راه به جایی نمی‌بریم.

به گزارش نوشهر آنلاین ، سیدعباس موسوی در همایش مجمع خیران سلامت اظهار کرد: یکی از اهداف حوزه سلامت در کشور کاهش پرداختی از جیب مردم بوده است.

وی با اعلام اینکه در حوزه علمی اتفاقات بسیار خوبی در دانشگاه علوم پزشکی مازندران ایجاد شده است، تصریح کرد: دریافت مجوزهای مناسب آموزشی و کسب رتبه‌های مناسب پژوهشی از مواردی است در این حوزه دانشگاه اقدامات مناسبی انجام داده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اعلام اینکه در حوزه غربالگری تلاش‌های مناسبی انجام شده است، افزود: وضعیت مردم استان مازندران به لحاظ سلامتی نگران‌کننده است.

این مسئول بیان کرد: برای سلامت آیتم‌های تعریف شده است که در این حوزه اوضاع چندان مناسب نیست، با این روند نگران‌کننده ساخت بیمارستان به جای نمی‌رسد.

موسوی با اعلام اینکه وقتی بیمار تولید می‌شود ما باید اقدامات درمانی داشته باشیم، افزود: چرخه افزایش روند بیماری در استان مازندران باید بشکند، آگاهی مردم باید افزایش پیدا کند، تحرک جزء یکی از برنامه‌های جدی زندگی مردم قرار گیرد، ورزش یک امر ضروری باید مورد توجه قرار گیرد.

وی با اعلام اینکه فرهنگ رانندگی و تغذیه در استان مازندران مناسب نیست، ادامه داد: دانشگاه موارد و مشکلات بهداشتی استان را باید بدون هیچگونه دخل و تصرفی اطلاع‌رسانی کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در ادامه خواستار ساماندهی ساخت بیمارستان در استان شد و گفت: احداث بیمارستان‌های کوچک در جهان منسوخ شده است ولی این موضوع در استان مازندران همچنان مورد توجه است، مطالبه اجتماعی ساخت بیمارستان در هر شهر کوچک زیاد مناسب نیست،باید ساخت‌وساز بیمارستانی به سمت مراکز درمانی بزرگ سوق داده شود.

اخبار مرتبط با این خبر

لینک کوتاه خبر:

نظرات مردمی

ارسال نظر

جدیدترین خبرها

آپــارات

در آستانه استقبال از سه شهید گمنام در نوشهر

میهمانی لاله‌ها ‏+ فیلم

در آستانه استقبال از سه شهید گمنام در نوشهر پایگاه خبری نوشهرآنلاین کلیپی با عنوان " میهمانی لاله‌ها" آماده کرده است.

یادداشت ویژه

هیئت های نوشهر

بازی های بومی و محلی نوشهر