2003

عضو هیأت مدیره کانون عالی کارفرمایی با بیان اینکه از طرح اعاده اموال نامشروع که شفافیت اقتصاد را به دنبال دارد، بسیار استقبال می‌کنیم، گفت: این طرح موجب می‌شود تا لایه‌های فساد در بخش‌های مختلف اقتصادی حذف شود.

به گزارش نوشهر آنلاین ، علی اصغر آهنی‌ها عضو هیأت مدیره کانون  عالی کارفرمایی با اشاره به اینکه فساد در تمام بخش‌ها و لایه‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگ زندگی مردم اثرات مستقیم دارد، اظهار داشت: مجریان اقتصادی و دستگاه‌های مختلف باید از افراد سالم و پاکدست باشند تا جلوی فساد تا حد زیادی گرفته شود.

وی افزود: اگر فردی در دستگاهی و یا پستی که به وی از ابتدای انقلاب تاکنون داده شده مال نامشروعی به دست آورده باید به بیت‌المال بازگردانده شود و صرف اشتغال جوانان و ازدواج آنان شود.

آهنی‌ها معتقد است، رانت در دستگاه‌ها موجب می‌شود تا فساد عمیق‌تر شده و دسترسی سودجویان به امکاناتی که به طریق نامشروع به دست می‌آید فراهم شود.

عضو هیأت مدیره کانون  عالی کارفرمایی با اشاره به اینکه مردم از اینکه برخی مسئولان از رانت استفاده کرده و اموال نامشروع به دست آورده‌اند شدیدا ناراحت هستند، گفت:اگر کنترل جدی بر روی لایه‌های مختلف حساس اقتصادی صورت پذیرد و در پایان برخورد شدیدی با این افراد شود قطعا شاهد فساد نخواهیم بود.

وی افزود: قطعا بازگرداندن اموال نامشروع به بیت‌المال موجب افزایش شفافیت و رشد اقتصادی خواهد شد و این حرکت رو به جلویی در نظام اسلامی است.

آهنی‌ها گفت: باید برخورد با فاسدان در نظام اسلامی یکی از ملزومات اولیه باشد و افراد اگر در جایی سوءاستفاده‌ای کردند از مشاغل خود خلع شوند و اموال نیز بازگردانده شود.

لینک کوتاه خبر:

نظرات مردمی

جدیدترین خبرها

آپــارات

یادداشت ویژه

جواد خسروی- کارشناس ارشد مسائل سیاسی

اقتصاد، چرا و چگونه ؟

اینکه در جمهوری اسلامی ایران طی‎ ‎یک دهه اخیر توسط رهبر انقلاب‎ ‎نام‌گذاری سال‌ها‎ ‎به شعار اقتصادی تعلق‌گرفته و در انقلابی که مبنای اساسی آن تحول فکری فرهنگی بر اساس ‏فرهنگ و آیین دین مبین اسلام است به اقتصاد این‌گونه پرداخته‌شده و می‌شود، این سؤال را ‏در ذهن برخی‌ها ایجاد می‌کند که اقتصاد چرا و چگونه؟یادداشت/ به مناسبت هفته هلال احمر؛

هلال احمر، نسیم رحمت برای نیازمندان

محبت هلال احمر همچو نسیم ملایمی بر نیازمندان می‌وزد و واقعیتی است که همه به تحسین آن ‏می‌پردازند، شاید دستشان خالی باشد، به حقشان نرسند و بهترین ایام تعطیلات درگیر ‏کار باشند، اما مصمم و با انگیزه در انجام ماموریت‌های محوله به راه خود ادامه می‌دهند.‏یادداشت/

به تبلیغ و ترویج برجام خاتمه دهید!

دو سال پیش که برجام را دولت پذیرفت، قرار بود همه تحریم های ظالمانه برداشته شود، اما اکنون نه تنها تحریم ها برداشته نشده است بلکه روز به روز بر آن افزوده می شود.بازی های بومی و محلی نوشهر